Київ Глибочицька,29
Кошик
Улюблені
Каталог товарів

3 корисних поради по догляду за шкіряними меблями

Шкіра – один з найміцніших, зносостійких матеріалів, однак і вона має вразливі сторони, що особливо помітно при чищенні. З огляду на ціну виробів з натурального матеріалу, хочеться, щоб вони служили якомога довше, радуючи нас розкішним видом і лоском. Які ж секрети потрібно знати по догляду за шкіряними меблями?

1. Мінімізуйте можливість забруднень або пошкоджень

Як натуральна, так і штучна шкіра погано переносять вологу або хімічні засоби, нехай навіть це буде крем. Тому постарайтеся не сідати на шкіряне крісло (диван, пуф) відразу після косметичних процедур по догляду за тілом або руками. Від вологи шкіра дубіє, втрачає свій блиск, швидко пересихає і тріскається – саме тому такі меблі не використовують на відкритих верандах, балконах.

Чи любите перекусити за переглядом фільму? Краще це робити за низьким столиком або барною стійкою. Шкіряний диван швидко «ловить» плями, погано переносить вологу чистку, а сухі крихти дряпають глянсову поверхню, здешевлюючи вигляд виробу.

Уникайте високих температур – пересохла шкіра швидко тріскається, втрачає зносостійкість і зовнішній вигляд. Не використовуйте при прибиранні гарячу воду або паровий очищувач, розміщуйте подалі лампи та обігрівачі.

2. Користуйтеся захисними засобами для шкіряних меблів

Хорошим «випереджувальним ударом» є просочення спеціальними засобами – їх можна придбати в більшості відділів побутової хімії. Спрей або віск створюють на поверхні меблів тонку непомітну плівку, яка буде відштовхувати вологу і бруд, спрощуючи процес прибирання. Це особливо актуально для білих або дуже світлих меблів, які швидко брудняться навіть при дбайливій експлуатації. Захисний шар потрібно буде регулярно оновлювати – як мінімум раз на місяць.

3. Дотримуйтеся правил чищення меблів зі шкіри

Пропилососьте диван або крісло з вузькою насадкою, вичищаючи дрібне сміття зі стиків і швів – там він особливо помітний. Протріть поверхню вологою ганчіркою, для особливо забруднених місць використовуйте засоби по догляду за шкіряними меблями. Обробіть шкіру спеціальним воском або оливковою олією (можна використовувати косметичну, з приємним для вас запахом), надлишки видаліть сухою серветкою. Для блискучої поверхні з народних засобів рекомендують використовувати воду з гліцерином або збитий яєчний білок.

Зазвичай про допустимі способи чистки виробу можна прочитати в інструкції. Однак якщо ви дієте навмання – пам'ятайте, що будь-які меблі погано переносять чистку агресивними речовинами, тому ні в якому разі не використовуйте спиртові розчини, кислоту, а особливо – абразивні засоби, які обов'язково залишать подряпини на гладкій поверхні шкіри.

Кожен новий засіб для чищення краще випробувати на малопомітній ділянці меблів.

Кілька додаткових підказок:

  1. Сучасна штучна шкіра багато в чому нагадує натуральну, проте все одно має істотні відмінності, що проявляється також в особливостях експлуатації та чистки. Так, наприклад, далеко не всі захисні засоби підходять для поліуретанового покриття, яким є екошкіра.
  2. Шкіряні меблі, на відміну від взуття, не можна полірувати щіткою, оскільки ви не використовуєте при цьому такий шар жирного захисного крему.
  3. Подряпини – перший ворог шкіряних виробів, саме тому такі меблі не варто купувати, якщо у вас маленькі діти або активні домашні вихованці.
  4. Пориста поверхня швидко фарбується, і сліди на дивані можуть залишити не тільки ноги з автозагаром, а й линяючі джинси або неякісне покривало. Про фломастери, мабуть, промовчимо.
  5. Шкіряні вироби вимагають певного відсотку вологості, тому такі меблі точно не підійдуть для сухих і дуже теплих приміщень з високим рівнем освітлення.

Вийшов досить довгий перелік вимог по догляду за шкіряними меблями. Однак воно того варте – розкішний диван сам по собі може прикрасити вітальню або приймальню, а солідне крісло не тільки добре виглядає, але і дійсно зручне.

В магазині Matrason ви зможете придбати шкіряні дивани, крісла з натуральної або штучної шкіри, которі прикрасять ваш будинок або офіс, а при належному способі експлуатації, будуть служити не один десяток років.

Повернутися до списку статей