Питання та відповіді
Питання про вибір матраца
Який матрац мені підійде/потрібен?
Вибір матраца, в першу чергу, залежить від ваших особистих пріоритетів. Кожен вибирає модель найбільш комфортну для себе. Однак, є ряд загальних рекомендацій, які суттєво допоможуть вам у виборі.
Для людей середньої ваги підійде практично будь-яка модель. Це можуть бути матраци зі стандартним незалежним пружинним блоком з шарами з латексу, кокосової койри або їх комбінацій. Різні моделі безпружинних матраців середньої жорсткості також будуть відмінним рішенням.
При більш щільній комплекції слід вибирати моделі з більшою жорсткістю. Пружинний блок "Multipocket", або безпружинні моделі на основі кокосової койри та інших щільних матеріалів будуть оптимальним варіантом матраца.
Також при виборі варто враховувати і вік. Для літніх людей і людей з невеликою вагою не варто вибирати моделі високої жорсткості. А дітям і підліткам варто вибрати безпружинні матраци середньої жорсткості з яскраво вираженим ортопедичним ефектом. У будь-якому випадку, при виборі матраца керуйтеся своїми бажаннями - від цього залежить ваш комфортний сон.
Який матрац краще? Пружинний чи безпружинний?
Відповісти на питання, який матрац кращий - пружинний чи безпружинний, практично неможливо. Хороші і ті, і інші, просто ці матраци різної конструкції. Вибираючи матрац, варто порівнювати конкретні моделі, їх якість і функціональність. В такому виборі вам допоможуть наші консультанти, з огляду на ваші бажання і потреби.
Для чого потрібні різнобічні матраци?
У випадках, коли складно відразу визначитися з жорсткістю матраца, або вас іноді після сну турбують болі в спині, то різнобічний матрац стане відмінним вибором. При зміні сторін матраца, ви зможете визначити для себе оптимальний ступінь жорсткості. Більш жорстка сторона допоможе знімати больові відчуття, а більш м'яка подарує комфортний сон. Крім того, такі матраци мають яскравий ефект зима-літо, ваш сон буде затишним в будь-яку пору року.
Який матрац потрібен, якщо болить спина?
В першу чергу, у випадках коли регулярно турбують болі в спині або поперековому відділі, слід обов'язково звернутися до лікаря, який допоможе визначити джерело цих самих болів і дасть професійні рекомендації.
При відсутності спеціальних рекомендацій фахівця з вибору матраца, оптимальним рішенням будуть моделі жорсткі і середньо-жорсткі з ортопедичним ефектом, в основі яких кокосова койра, піна Memory або незалежні пружинні блоки. Також можна зупинити свій вибір на різнобічних моделях з різним ступенем жорсткості.
Які матраци ортопедичні? Що таке ортопедичний матрац (ортопедичний ефект)?
Ортопедичний ефект - це здатність матраца підтримувати хребет людини в правильному анатомічному положенні і рівномірно розподіляти навантаження на м'язи, не допускаючи стискання судин. Цих властивостей можливо досягти завдяки використанню в якості наповнювачів різних спеціальних матеріалів, наприклад кокосової койри, піни Memory та інших. Однак, ортопедичний ефект зникне при неправильному індивідуальному виборі моделі.
Більш м'який матрац не здатний утримувати в рівному положенні людини з надмірною вагою або щільної статури. Він прогнеться, і хребет буде знаходитися в викривленому положенні. Також дуже жорсткий матрац не прийме анатомічно правильне положення для худої людини.
Тільки індивідуально правильно підібраний матрац матиме ортопедичний ефект. Зробити правильний вибір вам допоможуть наші консультанти.
Я розщібнув чохол, чому я не бачу пружин? Що таке поролоновий периметр?
Для додання міцності країв матраца по його периметру розташований спеціальний короб з пінополіуретану. За допомогою цього короба правильно фіксується наповнювач, пружинний або безпружинний, і боковини матраца можуть спокійно витримувати вагу сидячих людей. Так краї матраца не деформуються і термін його служби, природно, збільшується.
Ортопедичні матраци - як правильно вибрати?
Ортопедичним матрацом вважається матрац, здатний підтримувати хребет під час сну в правильному рівному положенні. Основні функції ортопедичного матраца - підтримка хребта за допомогою основного наповнювача, пружинного або безпружинного, і забезпечення комфорту повторенням контурів тіла, завдяки додатковим м'яким прошаркам матраца і чохла. Ортопедичних властивостей матрац набуває тільки при взаємодії з тілом людини. Правильно вибрати матрац можна лише з огляду на всі три параметри - вага, ріст і вік майбутнього власника - так як від цього залежить, яким у матраца повинен бути основний наповнювач.
Каркасний матрац - це односторонній матрац з ортопедичними властивостями, розташований на спеціальній рамі. Каркас може бути з натуральної деревини, з фанерними планками або з гнутими ламелями. Каркасні матраци найчастіше використовують для ліжок з підйомним механізмом, або як окреме спальне місце, встановлюючи його на ніжки або подіум. Наповнювачі в таких матрацах аналогічні наповнювачам безкаркасних матраців.
Футони і топпери - це сучасні тонкі матраци, що застосовуються для посилення комфорту і коригування жорсткості спального місця. Розміщуються такі матраци на основному спальному місці, і допомагають посилити ортопедичні властивості основного матраца. Футони і топперни необхідні якщо:
- ваше спальне місце має нерівну поверхню;
- ваше спальне місце занадто м'яке або жорстке;
- ви хочете посилити ортопедичний і анатомічний ефект вашого основного матраца;
- ви хочете зайнятися спортом або йогою на підлозі;
- до вас часто приїжджають родичі і друзі, і виникає потреба в додатковому спальному місці.
Якщо ви вирішили придбати матрац до вже існуючого ліжка, необхідно дуже точно за допомогою рулетки виміряти його внутрішній периметр.
Не варто вимірювати старий матрац, так як з плином часу виріб деформується і розміри відрізняються від первинних.
Якщо розміри вашого ліжка нестандартні, але відрізняються від стандартних не більше, ніж на 1 см, - це цілком припустиме відхилення. Наприклад, ваше ліжко має ширину 89 см і довжину 191 см. Сміливо купуйте матрац розмірами 90х190 см. Однак, якщо відхилення більше 2 см, потрібно замовляти матрац за вашими нестандартними розмірами. Більшість виробників приймають такі замовлення, час виготовлення і ціна не буде надто відрізнятися.
В ідеалі купувати ліжко і матрац одного бренду, однак, якщо таке неможливо, придбайте вироби однієї країни-виробника.
Питання про експлуатацію матраца
Виробники матраців дають гарантію 18 місяців по ДСТУ. Однак, матрац може прослужити набагато більше:
- В залежності від різних факторів, матрац може прослужити 5-10 років, а при правильному догляді термін служби може збільшуватися.
- Матраци з наповнювачами із латексу, кокосової койри і піни Memory більш зносостійкі, ніж матраци з пінополіуретану.
- Не варто перевищувати допустиме навантаження на матрац.
- Матрац бажано регулярно перевертати і, звичайно, тримати його в чистоті і сухості.
При дотриманні всіх умов експлуатації, ваш матрац буде служити довго і дарувати вам комфортний сон.
Більшість чохлів можна прати машинним способом при делікатному режимі з температурою не вище 30 градусів. Сушіння допускається при кімнатній температурі. Однак чохли полуторних і двоспальних матраців досить об'ємні, і прання може стати проблемою. Намокаючи, тканина стає важчою, а чохли таких розмірів значно додають вагу. У домашніх умовах прати такий чохол вкрай проблематично. У таких випадках рекомендується придбати додатковий наматрацник, який можна прати часто і легко. Крім того, наматрацник не тільки дуже просто переться, але і захистить ваш матрац від забруднень і різних механічних пошкоджень.
Питання про вибір ліжка
Куди поставити ліжко для дитини?
Від того, наскільки зручно дитині спати, багато в чому залежить його стан і настрій вдень. Оптимальне місце для ліжка треба вибирати, виходячи з його розмірів і розмірів приміщення. Ось кілька загальних рекомендацій.
Ліжко повинне добре освітлюватися, однак прямі сонячні промені вранці можуть потурбувати сон дитини. Ліжечко варто розташовувати таким чином, щоб дитина могла бачити будь-кого, хто входить в кімнату. Однак, не варто розташовувати ліжечко прямо навпроти дверей, це може дратувати вашого малюка і викликати негативні наслідки.
Якщо у ліжка немає спинки, воно ні в якому разі не повинне стикатися з холодною стінкою. Неприпустиме встановлення ліжечка на протязі, оскільки це може привести до застуд у дитини. Небажаний контакт ліжечка з батареєю опалення. Крім того, не варто ставити дитяче ліжечко посеред кімнати, це зменшить простір для активних ігор, і може привести до травми.
В іншому покладайтеся на вимоги стилю інтер'єру. Але найголовніше, щоб дитина відчувала себе в ліжечку комфортно і затишно.
Як правильно поставити ліжко в кімнаті?
Від того, як розташоване ліжко, залежить наскільки комфортним і затишним буде сон. Є кілька нюансів, на які варто звернути увагу:
- Не можна ставити ліжко на протязі. Небажано встановлювати ліжко під вікном, ви не будете відчувати себе захищеним.
- У кутку кімнати можна встановлювати тільки дитячі і односпальні ліжка.
- При установці двоспального ліжка бажано залишати проходи не менше 70 см з двох сторін. Відстань між ліжком і шафою або комодом має бути приблизно розміром з відчинені дверцята плюс 30 см.
- Не варто встановлювати ліжко в передбачений архітекторами альков, так як в таких закутках відсутня нормальна циркуляція повітря. У альков краще помістити шафу, а ліжко розташувати в іншому місці.
- Ліжко варто розташувати так, щоб бачити двері, це подарує вам відчуття безпеки. Оптимально, коли ліжко розташоване навскоси від дверей.
- Не бажано встановлювати ліжко навпроти дзеркала, так як дзеркало відображає негативну енергію, накопичену за день. В цьому випадку повноцінно відпочити вам не вдасться.
- Добре, якщо узголів'я направлене на схід або північ, тоді ваш сон буде комфортним.
В будь-якому випадку орієнтуйтеся, в першу чергу, на свої відчуття, адже головне - це ваша зручність.
Питання про дитячі меблі
Цінова політика виробників дитячих меблів дуже різноманітна. Можна вибрати недорогу бюджетну модель в межах 1500 грн. Ціна на дитячі шафи може доходити до 25000 грн, в залежності від матеріалу, з якого виготовлена шафа, її конструкції і розмірів. Найбільш дорогі шафи з натуральної деревини. Шафи вітчизняного виробництва можуть бути істотно дешевші через відсутність митних зборів і транспортних витрат.
Питання про вибір ковдри
Вирішивши замінити постільне приладдя, слід враховувати деякі важливі моменти.
Подушки підбираються індивідуально для кожного члена сім'ї. Якщо на старій подушці ви спали комфортно і не відчували ніяких незручностей, варто підібрати максимально схожу за всіма характеристиками подушку.
В першу чергу, подушка повинна бути зручною. Найзручніші форми - квадратна, якщо ви спите спокійно, і прямокутна, якщо часто повертаєтесь у вісні. В ідеалі висота подушки повинна дорівнювати ширині плеча для створення прямого кута плече-шия в положенні на боці.
Якщо вранці ви відчуваєте болі в шиї - подушка дуже висока для вас, якщо виникає бажання підкласти під голову руку - подушка занадто низька. Високі подушки рекомендують повним людям, гіпертонікам і людям з проблемами дихання. Низька подушка протипоказана тим, хто хропе уві сні. Чим жорсткіше матрац, тим вищою повинна бути подушка.
По довжині подушка не повинна перевищувати матрац. На двоспальному ліжку загальна довжина подушок не повинна перевищувати її ширину. Існують стандартні подушки для дорослих: 50х70 см і 70х70 см, для дітей - 40х60 см.
Жорсткість подушки залежить від положення уві сні. Сплячим на боці рекомендуються пружні і високі подушки, для сплячих на спині слід вибирати подушку середньої висоти і жорсткості, для сплячих на животі можна підібрати більш м'яку і невисоку подушку.
Чохол подушки повинен бути з якісної тканини з дрібними швами. Тканина повинна бути приємною на дотик, нестатичною і щільною. Добре, якщо чохол забезпечений блискавкою, ви зможете відрегулювати висоту подушки, прибравши зайвий наповнювач.
Подушку слід міняти кожні 3-5 років, а людям які страждають на алергію - кожні 1-2 роки.
Ковдра служить для підтримки комфортної для вас температури, відповідно до пори року. Вибираючи ковдру, звертайте увагу на наповнювач. Якщо ви мерзнете навіть влітку, вам підійде ковдра з кашеміровим наповнювачем, або з наповнювачем з верблюжої вовни. Якщо вам прохолодно тільки взимку - ковдра з гусячого пуху буде оптимальним вибором. Якщо ж вам завжди жарко - купуйте ковдру з синтетичним наповнювачем або наповнювачем з евкаліптового волокна.
За розмірами ковдри діляться на полуторні і подвійні. Тут вибір також залежить від ваших потреб. Наприклад, для двох полуторної ковдри замало. Купуйте або подвійне, або два полуторних. Це зручно і в тому випадку, якщо вимоги до теплоізоляції ковдри у вас різні. Наші кваліфіковані консультанти завжди допоможуть вам зробити правильний вибір.
Який наповнювач для ковдри краще?
Наповнювачами для ковдр служать вовна, бавовна, шовк, пух і синтетика. Всі ці наповнювачі мають свої плюси і мінуси.
Кашемірова вовна - чудовий матеріал, дуже теплий, стійкий до різних деформацій, не викликає алергію. Однак, через свою рідкість і унікальність досить дорогий.
Верблюжа вовна дуже тепла, і легша, ніж овеча через те, що верблюжий волос порожній усередині. Верблюжі ковдри на сьогоднішній день дуже популярні.
Овеча вовна дуже м'яка і тепла, коштує дешевше верблюжої, але не завжди підходить людям, які страждають на алергію. Крім того, овеча вовна вимагає спеціального догляду, чистка допускається тільки хімічна.
Синтетичні ковдри дуже прості в експлуатації, легко перуться машинним способом і швидко сохнуть. Синтетика не вбирає вологу і не викликає алергію. Однак її теплоізоляційні властивості нижчі, ніж у натуральної вовни або пуху.
Гарний наповнювач з евкаліптового волокна володіє природними антибактеріальними і антисептичними властивостями. Те, на скільки тепла таке ковдра, залежить від кількості наповнювача, але і впливає на вагу ковдри.
Пухові ковдри дуже легкі, об'ємні і теплі. Ціна на пухові ковдри може бути різною через якість пуху. Наприклад, пух сірих гусей дешевший пуху елітних білих порід.
Підбирайте ковдру індивідуально, керуючись своїми потребами, і комфортний сон вам буде забезпечений.
За розмірами ковдри розрізняються на полуторні і подвійні.
Стандартні розміри полуторної ковдри 140х205 см і 145х205 см. Крім того, полуторні ковдри можуть бути розмірами 140х200 см, 150х200 см, 150х210 см, 155х200 см, 155х220 см і 160х220 см.
Подвійні ковдри виробляють в розмірах 172х205 см, 175х205 см, 180х210 см, 200х200 см, 200х220 см і 240х220 см.
Стандартною на сьогоднішній день вважається ковдра 200х220 см, так званий євростандарт. З Німеччини та Італії привозять ковдри 200х200 см.Вибирайте розмір за необхідними конкретно вам параметрами.
Питання про вибір наматрацника і постільної білизни
Як вибрати дитячу постільну білизну?
Всі батьки дуже уважні до всього, що стосується їх дитини. До вибору постільної білизни для малюка варто підходити не менш серйозно. Першочергове, на що варто звертати увагу - тканина. Маленькі діти значну кількість часу проводять в ліжку, тому тканина повинна бути натуральною, гіпоалергенною і затишною. У таких випадках чудово підходить білизна з бязі, ситцю, сатину і фланелі. Оскільки дитяча постільна білизна часто піддається пранню, структура її тканини повинна бути міцною і зносостійкою, стійкою до багаторазового прання. Ідеальним варіантом може бути білизна з сатину і бязі. Ці тканини прекрасно перуться і цілком довговічні. Крім того, при контакті з ними, на ніжній шкірі малюка не виникає подразнень, і ці тканини приємні на дотик.
Також не варто забувати про кольори. Для новонароджених дітей не бажано купувати білизну занадто яскравих забарвлень, але й біла буде не дуже вдалим вибором. Так як розвиток дітей відбувається безперервно, то для повноцінного розвитку дитину має оточувати що-небудь цікаве, наприклад симпатичні барвисті малюнки на постільній білизні. Для діток від 3-х років відмінно підійде білизна яскравих забарвлень з зображеннями героїв улюблених казок або мультфільмів.
Що значить постільна білизна євро?
Крім звичних нам стандартних двоспальних комплектів постільної білизни, великою популярністю користуються комплекти євро або, як його ще називають, євростандарт. Відмінність від стандартних - великі розміри. Ця постільна білизна здатна накрити ліжка різних розмірів, навіть нестандартних. Приклад розмірів постільної білизни "Євростандарт":
- підковдра- 220х200 см;
- простирадло - 220х240 см;
- наволочки - 70х70 см.
Також у продажу можна знайти комплект "Євро-максі", який за розмірами ще більший.
Постільна білизна - що краще, бязь чи бавовна?
Звичайно ж, ні у кого не викликає сумнівів, що найкраща постільна білизна та, яка виготовлена з натуральних матеріалів, таких як льон, шовк і бавовна. Найпоширенішим варіантом є бавовняна постільна білизна.
Бавовна - прекрасний природний матеріал з безліччю унікальних якостей. Бавовна має прекрасну гігроскопічність, відмінно пропускає повітря і здатна залишатися прохолодною в літню спеку. Існує багато різновидів бавовняних тканин. Найпопулярнішими для виготовлення постільної білизни вважаються бязь і сатин.
Бязь - це тканина з простим переплетенням недорогих бавовняних ниток. Ця тканина цілком бюджетна, проте не відрізняється сильною міцністю, так як щільність її невелика. Бязь легко відрізнити по дрібним вузловим потовщення ниток в полотні.
Постільна білизна з сатину значно дорожча, однак у сатину є ряд істотних переваг. Сатин, як і бязь, виробляють з бавовняної нитки, але подвійного плетіння або крученої. Велика кількість переплетень кручених тонких ниток надає матеріалу блиск, м'якість і хорошу зносостійкість. Стійкість сатину до прання порівнянна з льоном. Постільна білизна з сатину прослужить вам довше бязевих.
В будь-якому випадку, вибираючи постільну білизну, покладайтеся на свої відчуття і смак.
Гобеленова постільна білизна - що це?
Для виготовлення такої білизни використовується гобеленова тканина. Гобеленова тканина - це особливий вид жаккардової тканини зі складним переплетенням безлічі ниток, різних за кольором і товщиною. Така технологія дозволяє створювати на тканині справжні картини.
Гобеленова тканина використовується тільки в верхніх частинах підковдри і наволочок, інші частини виготовляють з інших тканин для постільної білизни.
Гобеленова білизна виглядає дуже красиво і багато, приносячи справжнє естетичне задоволення.
Як вибрати постільну білизну для готелів?
Хорошим вибором для готельної постільної білизни буде білизна з тканин двох видів: тканина з 100% бавовни, і тканина з бавовни з вмістом поліестеру, так званий "полікотон". І той, і інший варіант мають свої плюси і мінуси.
100% бавовна відмінно поглинає вологу, не електризується, відмінно переносить прання і прасування при високих температурах. Бавовна стійка до хлоромістких відбілювачів. Серед мінусів - дорожче прання, ніж для полікотону. Якщо тканина щільна, вона важко прасується. Термін служби бавовняної тканини в 0,5-3 рази нижчий терміну служби полікотону.
Полікотон дешевший 100% бавовни приблизно на 10-15%. Термін служби, завдяки ниткам поліестеру вищий, ніж у бавовняної тканини. Полікотон прати дешевше, сохне він дуже швидко і легко прасується. Крім того всідання полікотону після прання набагато нижче 100% бавовни. При цьому полікотон може електризуватися через наявність поліестеру. Полікотон гірше вбирає вологу, і вимагає при пранні відбілювачів, що не містять хлору.
Для готельної постільної білизни важлива щільність тканини. Чим щільніша тканина, тим важчий виріб, що позначається на вартості прання. Забарвлення білизни для готелів залежить від загального стилю всього готелю.
Як вибрати непромокальний наматрацник?
Непромокаючий наматрацник робить водонепроникним поліуретанова мембрана. Цей інноваційний матеріал легко пропускає повітря, і дозволяє виробу "дихати", при цьому відштовхуючи будь-яку вологу. Якісна вологовідштовхувала мембрана не повинна шарудіти. Такий наматрацник легко переться, і витримує температуру прання до 95 градусів. Непромокаючий наматрацник надійно захистить ваш матрац, або матрац вашої дитини від промокання, і суттєво продовжить термін його служби.
Як вибрати хороший наматрацник?
Для збільшення терміну служби вашого матраца слід придбати якісний наматрацник. Наматрацник вбереже ваш матрац від забруднень і різних механічних пошкоджень. Вологонепроникний наматрацник не допустить намокання матраца. Тонкі наматрацники з бавовняної або махрової тканини з гумкою по периметру можуть використовуватися замість простирадла. Моделі наматрацників, простьобаних з синтепоном, не тільки захистять матрац, але і пом'якшать поверхню спального місця. Якщо вам потрібне коригування жорсткості спального місця, або його нерівностей, слід вибирати товсті наматрацники з різними спеціальними наповнювачами, такими як кокосова койра, латекс, пінополіуретан та інші. Існують наматрацники з гіпоалергенним просоченням. Розміри наматрацника повинні відповідати розмірам матраца. Правильно вибрати наматрацник вам допоможуть наші кваліфіковані консультанти.