Київ Глибочицька,29
Кошик
Улюблені
Каталог товарів

5 корисних порад, як почистити диван в домашніх умовах

Сьогодні дивани, завдяки солідній кількості різноманітних моделей і розширеному ряду функцій, зайняли місця як у вітальнях, так і спальнях, дитячих і навіть на кухні.

Однак при всьому ряду переваг, у м'яких меблів є свої недоліки, одним з яких є швидка забруднюваність. Як і чим можна самостійно почистити диван в домашніх умовах, не вдаючись до допомоги найнятих фахівців?

Як позбутися від пилу і шерсті при чищенні дивана?

Порада №1

В першу чергу потрібно визначити тип оббивної тканини і яку чистку (суху або вологу) вона здатна витримати. Найкраще підбирати правильну оббивку ще на етапі покупки дивана – сьогодні виробники готові обтягнути вподобану вам модель абсолютно різними матеріалами, у кожного з яких свої переваги. Зазвичай каталог зразків можна знайти прямо в описі моделі на сайті інтернет-магазину Matrason.

Правильно підібравши оббивний матеріал, а при необхідності і накривши диван покривалом або чохлом – ви істотно зменшите інтенсивність і частоту чисток.

Порада №2

Найбільш простий спосіб чистки від пилу потрібно проводити як мінімум раз в три місяці. Тут можна скористатися як звичайним пилососом з гарною щіткою, так і миючим засобом з уже готовим мильним розчином. Спеціальна насадка допоможе позбутися від котячої шерсті, яка чіпко тримається за тканинну оббивку.

Деякі господині вважають за краще вибивання – його слід проводити, попередньо накривши диван вологою тканиною (підійде старе простирадло), яка акуратно збере пил, не дозволяючи їй підніматися в повітря і знову поширюватися по квартирі.

Чистку пилососом не рекомендують проводити для меблів, оббитих ворсистою тканиною (оксамитом, велюром), оскільки це може зіпсувати ворс.

Видаляємо плями з дивана

Порада №3

Вологі плями потрібно видаляти якомога швидше з тканини, не дозволяючи пролитій рідині проникати глибоко в наповнювач – в такому випадку з часом доведеться рятувати ще й від неприємного запаху.

Пляму бажано відразу промокнути серветкою або сухою ганчіркою до повного вбирання рідини. Пролита кава, чай або пиво видаляються шляхом нанесення на тканину декількох крапель мильного розчину (можна взяти звичайне господарсько мило). Розітріть піну м'якою щіткою, починаючи з краю плями і рухаючись до центру, залиште на кілька хвилин, а потім видаліть чистою вологою губкою.

Слабкий розчин оцту або лимонної кислоти допоможе позбутися від плям соку або сечі, неприємного запаху.

Оббивку з мікрофібри бажано чистити сухими способами.

Порада №4

Засмальцьовані тканини – регулярна проблема, особливо, якщо ви любите прилягти на дивані, не користуючись подушками. Прибираються такі плями також мильним розчином, який можна як приготувати самостійно, так і придбати вже готовий гель, спрей або порошок. Виробники пропонують засоби, розроблені спеціально для чищення м'яких меблів, що дають хорошу піну і володіють очисними властивостями різної інтенсивності.

Якщо ви вперше використовуєте засіб для чищення – проведіть спочатку тест на оббивці, вибравши найбільш непомітне місце (враховуйте, що ганчірка для прибирання також може линяти).

Пам'ятайте, що при очищенні тканини ваші рухи повинні бути спрямовані в одну сторону.

Жирові плями також можна видалити за допомогою тальку, солі або потовченої крейди. Нанесіть порошок на проблемну ділянку, дайте йому трохи увібрати жир, а потім змітіть щіткою.

Порада №5

Практичні дивани з натуральної шкіри або шкірозамінника прекрасно відштовхують вологу і жир, легко очищаються від пилу. Однак і тут є свої слабкості – гладка шкіра дряпається навіть звичайними сухими крихтами, з часом втрачає свій розкішний блиск, а дрібне сміття в складках особливо помітне.

Процес чищення шкіряного дивана:

  • пропилесосьте меблі, використовуючи вузьку насадку;
  • протріть поверхню вологою ганчіркою, відмиваючи плями;
  • обробіть оббивку вазеліном або косметичним маслом з приємним запахом;
  • зітріть надлишки жиру сухою серветкою, і ось, диван знову як новенький!

Рано чи пізно навіть при найдбайливішому ставленні догляді м'яких меблів зношується і втрачає колір. Не варто відразу викроювати гроші на обновку - якщо корпус досить міцний, цілком можна обійтися перетяжкою, використавши якісні сучасні матеріали, які подарують улюбленому дивану нове життя.

Повернутися до списку статей