Київ Глибочицька,29
Кошик
Улюблені
Каталог товарів

Як перетягнути меблі в домашніх умовах: поради від фахівців MatraSon

Навіть при найдбайливішому ставленні, м'які меблі з часом приходять в непридатність – і в першу чергу, це стосується оббивки, яка через плям, вицвітання або ігри домашніх улюбленців втрачає свою красу. Настає такий момент, коли звичайними чистками ситуацію не виправити.

Перетягуємо меблі своїми руками

Як перетягнути меблі в домашніх умовах: поради від фахівців MatraSon

Перш ніж вирушати в меблевий магазин в пошуках обновки для інтер'єру – подумайте, чи не можна вирішити проблему менш глобально, а саме – скористатися перетяжкою м'яких меблів, особливо якщо сама модель більш ніж влаштовує вас габаритами і формою. Перетяжка обійдеться вам значно дешевше нового екземпляра, тим більше, якщо ви вмієте поводитися з інструментами і не боїтеся вирішувати задачу самостійно.

Матеріали, які знадобляться вам для роботи: молоток, дрібні гвоздики, набір викруток та гайкових ключів, меблевий степлер і скоби, оббивна тканина. Тканину для оббивки краще взяти з запасом – із залишків завжди можна спорудити практичну подушку або валик.

Завжди краще починати з невеликих предметів, особливо якщо ви беретеся за подібну роботу вперше або плануєте перетягнути цілий гарнітур. Невелике крісло або стільці розкажуть вам про особливості оббивної тканини, наповнювачі, перш ніж ви візьметеся за великі елементи. Перетягуючи диван, починайте з боковинок, проте над кожною працюйте окремо, щоб не переплутати.

Як перетягнути меблі будинку самостійно? В першу чергу, потрібно зняти оббивку – всю, або частину, якщо пошкодження мінімальні. Не поспішайте викидати старі деталі – вони знадобляться вам, щоб правильно зняти викрійку. Все, навіть дрібні шви на старій оббивці повинні бути повністю розпороті – це збільшить відсоток точності розкрою. Якщо тканина дуже дорога – можливо, варто спочатку потренуватися на більш дешевому аналогу.

Зверніть увагу на якість каркаса, наповнювача, пружинного блоку – можливо, їм також буде потрібно заміна або перев'язка (пружин). Пам'ятайте, що для сідушок і боковинок використовується матеріал різної щільності і товщини. Наприклад, якщо мова йде про поролон – всередині сидінь буде поролон 40 см завтовшки і 30 од. щільності, а для боковинок – 20 см товщини і 46 (або більше) од. щільності. Місця, які розсохлися, потрібно заново проклеїти, а внутрішнє сміття – прибрати.

Зміцнювати оббивку краще з середини деталі, рухаючись до краю. Матеріал повинен бути рівномірно натягнутий – відстань між скобами зазвичай становить 3-4 см. Місця, де тканина буде піддаватися особливому навантаженню, краще посилити подвійним способом кріплення.

Як замінити обивку самостійно

Іноді невеликі дефекти можна замаскувати, використовуючи декоративні латки, шнури, стрічки або навіть ґудзики.

Якщо каркас і наповнювач в хорошому стані – ви цілком можете зшити або купити чохол для дивана, який не тільки приховає недоліки, але і полегшить подальше прибирання, адже його легко можна випрати у великій машинці.

Поради щодо вибору тканини для перетяжки меблів

  • важливе значення має тип наповнювача – для м'яких матеріалів на зразок вати або пуху підійде тканина слабкого натягу, а для поролону – середнього. Головне, щоб оббивка була в міру пружною, не провисала;
  • враховуйте можливість всідання тканини – розкроюючи полотно, залиште, крім припуску на шви, додаткові пару см про запас;
  • найпростіше працювати з однотонним матеріалом (в крайньому випадку – з дрібним візерунком), складніше буде правильно скомбінувати тканину з великим або геометричним малюнком;
  • звертайте увагу на розміщення ворсу у пухнастою тканини – потрібно, щоб він був спрямований в одну сторону;
  • для дитячих меблів краще всього підбирати натуральні матеріали з ефектом "антистатик";
  • меблі для вітальні потрібно обтягувати особливо зносостійким матеріалом, який легко переносить сухе і вологе чищення, особливо якщо ви любите приймати гостей, або самі не проти влаштувати невеликий перекус за переглядом вечірнього фільму.
Повернутися до списку статей