Київ Глибочицька,29
Кошик
Улюблені
Каталог товарів

Як почистити м'які меблі із замші

Ніжна замша – один з найкрасивіших оббивних матеріалів, який, до того ж, приємний на дотик. Стильні і святкові меблі здатні прикрасити як звичайну вітальню, так і солідний офіс, однак варто пам'ятати, що вона вимагає ретельного догляду, у якого є свої секрети.

Особливості чищення диванів із замші

Потрібно відразу сказати, що замша, яка використовується для оббивки крісел, диванів, пуфів – це штучний матеріал, розроблений спеціально для цієї мети. Так, наприклад, у тканих варіантів в складі є нитки мікрофібри, які перешкоджають утворенню катишок на поверхні.

При всьому при цьому меблева замша залишається повітропроникною, має високу зносостійкість, а в красі не поступається натуральному аналогу.

Чим же почистити меблі зі штучної замші? Ні в якому разі не використовуйте відбілювачі, агресивні засоби з кислотою, абразивними частинками. Краще скористатися нейтральним мильним розчином, а при збиранні уникати сильного тертя. Сухий бруд краще розмочити, ніж відскоблювати, оскільки так ви можете випадково видалити ворс, залишивши залисину на поверхні оббивки.

У відділах побутової хімії, а найчастіше – в спеціалізованих взуттєвих магазинах ви зможете знайти вузькопрофільні миючі засоби по догляду за штучною замшею (уникайте варіантів з барвниковим ефектом).

Досить часто штучну замшу обробляють спеціальним тефлоновим просоченням, яке чудово відштовхує сухий і вологий бруд. Такі меблі коштують дорожче, проте це розумні витрати, особливо якщо мова йде про світлу оббивку. Для більш дешевих аналогів можна з часом купити спеціальні засоби у вигляді спреїв, які створюють на поверхні тонку захисну плівку. Звичайно, потрібно буде регулярно оновлювати цей «бар'єр» - як мінімум раз на місяць.

Такий непомітний захист дозволить вам звести прибирання до мінімуму – пропилососити диван або крісло, приділяючи увагу стикам (добре, якщо є спеціальна вузька насадка), видалити вологою тканиною пил і невеликі забруднення в уразливих місцях (спинка, підлокітник, край сидінь).

Знімні елементи – чохли дивана або подушок – можна випрати в звичайній машинці при 30 градусах. Для віджимання використовуйте центрифугу, оскільки викручування руками може пошкодити матеріал.

Кілька порад щодо вибору та чищення замшевих меблів

  1. Бажано ще на етапі вибору нових меблів уточнити, чи є у оббивки просочення Teflon, яке визнане одним з кращих вологовідштовхуючих засобів, і здатне істотно полегшити підтримання чистоти.
  2. Довгий або середній ворс після чистки потрібно буде «розчесати» м'якою щіткою в одну сторону.
  3. Видаливши пляму вологою чищенням – протріть весь диван, щоб не виникало контрасту або місцевих розводів вологи.
  4. Для чищення використовуйте спеціальні м'які щітки (з гумовим гребенем) або махрову тканину. В крайньому випадку, невелику пляму можна відтерти звичайним ластиком.

Екологічно безпечна сучасна замша – практичний, а головне – недорогий матеріал, який дозволяє створювати стильні предмети м'яких меблів. Вона набагато менш примхлива, ніж натуральний аналог, тому при дбайливому ставленні і правильному догляді прослужить вам багато років.

В інтернет-магазині Matrason ви зможете придбати дивани, крісла або пуфи, оббиті вподобаним вам матеріалом – у кожного з товарів є каталог зразків можливої оббивки, крім того, ми готові обговорити індивідуальне замовлення.

Повернутися до списку статей