Київ Глибочицька,29
Кошик
Улюблені
Каталог товарів

Кілька порад по догляду за ковдрою

Підтримувати ліжко в чистоті - значить не тільки регулярно міняти білизну, але і час від часу чистити подушки, ковдри, матрац. І якщо подушки найчастіше перуться в машинці, а матраци віддають в хімчистку, то питання по догляду за ковдрою може загнати в глухий кут. Як зробити так, щоб наповнювач не зім'явся після прання? Чи можна довірити чистку домашній пральній машинці?

Загальні правила догляду за ковдрою

Несколько советов по уходу за одеялом

Постільні аксесуари страждають в першу чергу від надмірної вологи, яка накопичується як влітку, так і взимку, особливо у людей з підвищеним потовиділенням. Тому виробники рекомендують не застеляти ліжко відразу після пробудження, а залишити його «відкритим» хоча б на півгодини. Крім того, необхідно регулярно вивішувати ковдри і подушки на просушку, бажано на відкритому повітрі.

Якщо ви складаєте ковдру на зберігання - упакуйте її в тканинний чохол, який забезпечить природну вентиляцію і не допустить псування наповнювача. Намагайтеся укладати її окремо, не навантажуючи зверху важкими предметами - спресовані аксесуари обзаводяться заломами, втрачають свою пишність, особливо якщо мова йде про натуральні волокна.

Тканинні чохли і підковдри добре захищають ковдру від зовнішніх забруднень, проте рано чи пізно її треба буде чистити. Спосіб чищення і можливість прання в цілому залежить від типу філлера.

У різних наповнювачів - різні вимоги

Добре, якщо у ковдри збереглася бірка виробника з повним зазначенням допустимих режимів чистки і прасування. Але що робити, якщо потрібні дані загубилися? Ми підібрали для вас загальні поради по догляду за ковдрами, в залежності від типу філлера.

Матеріал Прання Віджим Прасування
Вовна Ручне прання або делікатний режим при 30°С Заборонений Не можна
Пух/перо Тільки в хімчистці Тільки в хімчистці Не можна
Синтепон, поліефірні волокна, холлофайбер Прання в режимі «синтетика», в теплій воді Не рекомендується Не можна
Байка Делікатний режим, температура до 40°С Можна Можна
Евкаліпт, бамбук Домашнє прання делікатний режим до 40-50°С Не рекомендується Не рекомендується
Вата Прання руками в теплій воді Віджим без скручування Не рекомендується

Видалення плям простіше проводити «точково», обробляючи тільки забруднену ділянку. Від більшості плям допомагає звичайне пральний мило, яке можна заздалегідь спінити. Оброблену м'якою губкою ділянку промивають проточною прохолодною водою. Нейтральне мило добре ще тим, що не чинить агресивного впливу на чутливі наповнювачі.

По можливості підбирайте миючі засоби, в тому числі засоби для виведення плям, розроблені для конкретного матеріалу. Так, наприклад, для вовни використовуйте спеціальні рідкі засоби з ланоліном - такі гелі допомагають відновити природний захист шерстинок, їх унікальні зігріваючі властивості.

Поради з прання в пральній машинці:

Чехол для стирки одеяла

  • зменшіть звичну дозу порошку або гелю - вони погано вимиваються з габаритних виробів;
  • для рівномірного розподілу наповнювача скрутіть ковдру рулоном, можна ще додати в барабан 3-4 тенісних м'ячика;
  • не заповнюйте повністю барабан - щільно втиснута ковдра погано переться;
  • "сумнівні" вироби краще упакувати в додатковий чохол для прання, щоб не засмітити машинку наповнювачем, що прорвався;
  • важкі вироби (особливо ватяні) перевантажують машинку і можуть привести до поломки, тому їх перуть вручну.

Як сушити ковдри

Вразливе місце волокон - схильність до утворення грудок. Саме тому більшість ковдр не рекомендують віджимати і викручувати. Вологу віджимають руками, стискаючи виріб. Зміститися наповнювач може і при вертикальному просушуванні, особливо якщо самі по собі волокна слизькі - наприклад, з додаванням шовку. Для просушування постарайтеся знайти горизонтальну поверхню, бажано на відкритому повітрі, а для прискорення процесу - час від часу перевертайте ковдру.

Натуральні волокна - і вовна, і рослинні варіанти - дуже бояться термоудару. Якщо прати вовняну ковдру при температурі вище 30°С - вона зваляється, стане більш жорсткою і зменшиться в розмірі. Рослинні волокна пересихають і кришаться. Тому прасування для ковдр також не рекомендоване.

Часте прання шкодить наповнювачу, тож по можливості варто використовувати сухі методи чищення: вибивання, провітрювання.

Повернутися до списку статей