Київ Глибочицька,29
Кошик
Улюблені
Каталог товарів

Правила догляду за подушкою

Всі постільні аксесуари вимагають регулярного чищення. І якщо з пранням постільної білизни проблем не виникає, то подушки вимагають особливого підходу – деякі моделі можна віддавати тільки в хімчистку, а деякі і зовсім не можна прати. Та й ті вироби, які можна почистити будинку, перуть і сушать зовсім не так, як одяг.

Чистимо подушку вдома

Чистим подушку вдома

Найбільш поширений тип зовнішніх забруднень для подушки – просочення потом і шкірним жиром, від яких не рятують навіть подвійні наволочки. Додають плям нічні креми, сніданки в ліжку, розпещені домашні вихованці, шкідливі звички (наприклад, запах тютюну міцно в'їдається в наповнювач).

Однак набагато небезпечніше внутрішні забруднення – бактерії, постільні кліщі і продукти їх життєдіяльності, пил, розкришений наповнювач. Сон на такій подушці може спровокувати приступ алергії, посилити дерматологічні захворювання. Заміни наволочок і провітрювання буде недостатньо, необхідна повноцінна чистка.

Більшість сучасних подушок розраховані на прання в домашніх умовах, необхідно лише уважно вивчати рекомендації від виробника, зазначені на ярличку.

Загальні правила прання:

  • використовуйте м'які миючі засоби, які не залишають розводів;
  • вибирайте делікатний режим прання з низькою температурою;
  • перевірте, чи немає пошкоджень чохла, щоб не «втратити» наповнювач;
  • для кращого очищення додайте в барабан кілька дрібних предметів для прання, які забезпечать додаткове тертя (краще – м'ячики для великого тенісу, вони заодно рівномірно розподілять наповнювач).

Прання примхливих наповнювачів подушок

Простими і невибагливими у догляді є, як правило, волокнисті синтетичні матеріали – холлофайбер, синтепон. Щільні вироби з ортопедичної піни можна прати, проте вони краще відштовхують бруд і не стають осередком розмноження комах або мікроорганізмів, не накопичують запахи. Так що тут можна обмежитися провітрюванням і зміною чохла.

Неправильне прання подушки

Набагато складніше почистити подушку з органічних матеріалів. В цілому вироби даного типу можна розділити на дві категорії – «складно випрати» і «прати категорично заборонено».

Делікатного догляду вимагають вовна, бамбук, бавовна. Для початку аксесуари варто пропилососити і збити, видаливши дрібне сміття, а потім випрати з рекомендованими засобами – наприклад, для вовни. Небажано використання кондиціонерів, краще включити додаткове полоскання.

У жодному разі не можна прати аксесуари з шовку, рису, гречаної лузги, насіння або волокон льону, кісточок – максимум їх можна пропилососити. Зовнішні плями видаляють за допомогою серветок і невеликої кількості мильного розчину. А для усунення неприємного запаху ліжка – регулярно провітрюйте подушку, ковдру і матрац.

Аксесуари з пір'я і пуху потрібно прати вручну, а краще – віддавати в хімчистку, оскільки є загроза засмічення машинки.

Як правильно сушити подушку

Віджим подушок допустимий тільки, якщо він рекомендований виробником. В цілому подушки погано переносять як машинний, так і ручної віджим – наповнювач збивається грудками, зміщується, розтягується. В ідеалі вологу необхідно якомога делікатніше видавити, не скручуючи виріб, а потім розташувати подушку горизонтально на відкритому повітрі. Час від часу перевертайте аксесуар, а після остаточної просушки – гарненько збийте.

Будьте обережні з високими температурами – сушка на радіаторах і батареях може привести до ламкості наповнювача (особливо натурального), і істотно скоротить термін служби виробу.

Час замінити подушку

Правила догляду за подушкой

Якими б зручними і улюбленими не були постільні аксесуари – рано чи пізно їх доведеться міняти. Цілком очевидно, що заміні підлягають старі вироби, які втратили свою пишність і пружність (не відновлюють форму після зминання) – сон на такому ліжку може привести до болів в шийному відділі. Необхідно викинути подушки, у яких з'явився неприємний непереборний запах – швидше за все, почав псуватися наповнювач, можливо навіть розвиток грибка.

Загальні терміни придатності:

  • трав'янисті вироби, лузга – 2 роки;
  • пухові та синтетичні – 3-4 роки;
  • ортопедичні і латексні моделі – до 10 років.

Нова, правильно підібрана подушка, здатна істотно змінити якість сну в кращу сторону, оскільки правильна підтримка допоможе мінімізувати головні болі, набряклість, дискомфорт в шийному відділі.

Повернутися до списку статей