Київ Глибочицька,29
Кошик
Улюблені
Каталог товарів

Термін служби матраца і як його продовжити

Зручний матрац – необхідна умова для здорового міцного сну. Для того, щоб річ, яка полюбилася, прослужила не один рік, зберігаючи первозданну якість і зовнішній вигляд, слід дотримуватися певних правил експлуатації.

Від чого залежить термін служби матраців

На термін експлуатації впливають такі чинники:

  • матеріали виготовлення – довговічніші вироби з натурального латексу або кокосового наповнювача або комбіновані моделі (незалежні пружини з натуральним наповнювачем);
  • дотримання режиму навантажень – при виборі матраца потрібно враховувати вагу, на яку розраховано виріб;
  • якість каркаса або поверхні – нерівна або невідповідна матрацу поверхня може призвести до його викривлення і неправильного розподілу навантаження;
  • дбайлива експлуатація, захист від механічних пошкоджень – небажано встановлювати виріб біля джерел тепла або в приміщеннях з підвищеною вологістю;
  • регулярний догляд відповідно рекомендацій виробника, використання спеціальних засобів для чищення матраців.

Скільки може прослужити матрац

Термін експлуатації матраца залежить від матеріалів, з яких він виготовлений. Якщо висока якість продукції поєднується з належним доглядом, такий виріб може прослужити більше 10 років.

Комбіновані матраци

Комбіновані моделі з натуральним наповнювачем (натуральний латекс або кокосове волокно) і незалежним пружинним блоком в середньому розраховані на 10 – 12 років.

Безпружинні вироби

Моделі з натуральним латексом або латексованою кокосовою койрою (волокнами кокосової пальми, просоченої латексом) прослужать близько 10 років. Це матеріали природного походження, що володіють високою міцністю і гіпоалергенними якостями.

Матраци з штучними наповнювачами можна експлуатувати протягом 5 – 8 років.

Пружинні конструкції

Як найбільш довговічні зарекомендували себе моделі з незалежним пружинним блоком: вони розраховані в середньому на 10 років.

Вироби з залежними пружинами Боннель є одним з найбільш бюджетних варіантів, але при цьому через 2-3 роки втрачають пружність і набувають характерного скрипу.

Більшість моделей може прослужити набагато довше визначеного терміну, але бажано не більше 15 років. За цей час виріб багато в чому втрачає свої ортопедичні якості; крім того, в матрацах накопичуються алергени, які виділяються пиловими кліщами.

Правила експлуатації матраца

Виріб надовго збереже корисні властивості, якщо дотримуватися певних правил його використання.

  1. Дотримання режиму навантаження на одне спальне місце – при його істотному перевищенні досить скоро може статися деформація виробу. Бажано, щоб вага того, хто користується виробом, не перевищував показники, рекомендовані виробником.
  2. Моделі, незалежно від конструкції, потрібно періодично перевертати: міняти положення верх-низ і сторони, де розташовуються голова і ноги. Це забезпечує тривалий ортопедичний ефект – внутрішній шар встигне відновити форму за рахунок зниження навантажень.
  3. Транспортування та зберігання більшості моделей проводиться в первинному вигляді – не рекомендується згинати або звертати вироби, щоб не пошкодити внутрішній шар або оболонку.
  4. Використання захисного наматрацника дозволить уберегти виріб від забруднень; крім того, існують вологозахисні і гіпоалергенні чохли, які знижують вплив пилових кліщів.

Як продовжити термін служби матраца

Ретельний догляд – дієва міра, яка допоможе збільшити термін експлуатації матраца:

  • якщо модель має знімний чохол, його можна прати в пральній машині при низькій температурі, щоб запобігти всіданню виробу;
  • для розгладження чохла ні в якому разі не використовувати праску – тканина вирівняється в процесі природного натягу;
  • матрац потрібно регулярно провітрювати і пилососити з усіх боків, приділяючи увагу важкодоступним місцям;
  • для чищення краще використовувати спеціальні засоби для бавовняних тканин; заборонено використання агресивних хлорвмісних засобів.

Співробітники компанії Matrason не тільки допоможуть у виборі матраца, але і дадуть рекомендації з приводу експлуатації виробу.

Повернутися до списку статей