Київ Глибочицька,29
Кошик
Улюблені
Каталог товарів

Чим небезпечне двоярусне ліжко?

Асортимент ліжок, пропонованих сьогодні для дитячої кімнати, величезний. Особливою популярністю користуються двоярусні моделі, які дозволяють заощадити чимало місця в кімнаті малюка. На що варто звернути увагу при облаштуванні спального місця, чим можуть бути небезпечні двоярусні ліжка? Досвідчені фахівці Matrason розвіють міфи і домисли, розкажуть про реальні переваги і нюанси, які можуть очікувати покупців при виборі таких меблів.

Наскільки безпечне дитяче двоярусне ліжко

Один з перших, головних питань, яке хвилює дбайливих батьків: наскільки безпечно спати на верхньому ярусі двоповерхового ліжка?

Більшість дітей неспокійно сплять, часто перевертаються, міняють позу по кілька разів за ніч. Щоб під час нічного відпочинку дитина не впала з верхнього поверху, необхідно звернути увагу на огорожу, яка повинна бути достатньо широкою. Малюки часто спускаються вночі, щоб сходити в туалет або випити води, тому верхній ярус призначений для дітей не молодше трьох років. Дитина повинна бути привчена до свого нового спального місця. Батьки, які особливо переживають, можуть класти внизу матрацик в якості підстраховки або деякий час спати в дитячій кімнаті, щоб в будь-який момент прийти на допомогу дитині.

Діти дуже швидко звикають до нової обстановки і вже після декількох днів впевнено користуються верхнім ярусом ліжка в будь-який час дня і ночі.

Як розподілити місця в двоповерхового ліжка в залежності від віку дітей

Сім'ї з двома дітьми часто переживають з приводу того, що діти будуть змагатися за верхній поверх, однак практика показує, що такі хвилювання безпідставні.

Ось кілька порад, які допоможуть вам правильно розподілити спальні місця:

  1. Віддавати перевагу для сну на верхньому ярусі ліжка необхідно дитині, яка більш спокійна, урівноважена і старша за віком. Зовсім маленьким дітям буде складно спускатися кілька разів за ніч по сходах.
  2. На верхньому поверсі – трохи сухіше і спекотніше, ніж внизу, тому нижній ярус підійде дитині, яка полюбляє прохолоду, не хворіє часто респіраторними захворюваннями. Верхній же поверх підійде для дітей, які постійно мерзнуть.
  3. Нижня частина меблів з двома ярусами закрита від світла стельової люстри. Щоб забезпечити необхідний рівень освітлення (наприклад, при читанні книги на ніч), необхідно встановити світильник або повісити приліжковий нічник.

Звичайно, кожній дитині цікаво, як спати на другому поверсі - і чому б не спробувати. Немає нічого страшного в тому, щоб час від часу діти мінялися місцями для сну. Брати і сестри швидко навчаться самі ділити територію без суперечок і втручання батьків.

Дитяче двоярусне ліжко – економія простору

Коли в дитячій кімнаті недостатньо просторо, двоярусне ліжко – найкраще з можливих рішень. Такий вибір допоможе грамотно організувати витрати житлової площі, залишивши дитині достатньо місця і для нічного сну і для ігор.

Високі меблі візуально розширюють простір, додають світла і легкості обстановці. Коли дитина в сім'ї одна, можна використовувати ліжко-горище, нижня частина якої містить шафу, письмовий стіл, висувні шухляди або використовується в якості ігрової. Такий поділ простору дуже подобається дошкільнятам або учням молодших класів. У своєму невеликому куточку дитина самостійно навчиться наводити порядок, ставити на місце іграшки та книжки (таку звичку легко виробити, вибираючи для прибирання невелику територію).

Міфи про небезпеки і незручності меблів з двома ярусами

Наслухавшись «страшилок» про нічні польоти чужих малюків з верхнього поверху двоярусних ліжок, деякі батьки відмовляються від ідеї купити своїй дитині такі меблі. І дуже даремно! Невгамовні і непосидючі малюки, якщо за ними не стежити, не дотримуватися елементарних умов безпеки, можуть стати жертвами нещасного випадку навіть на рівній доріжці. Меблі з двома ярусами займають далеко не перше місце за рівнем травматизму. Якщо пояснити правила користування ліжком малюкові і простежити за їх виконанням, дитина не піддасть себе жодній небезпеці.

Психологічна складова побоювань про те, що верхній ярус як ніби «тисне» намалюка, який спить внизу, абсолютно не має доказів і реальних підтверджень фактами. Такі побоювання безпідставні і спірні, необхідно прислухатися до дитини, щоб визначити причину страхів і можливих проблем.

Складність збирання на другому поверсі ліжка, при правильній організації простору, зведена до мінімуму. Дістати і вибити матрац, змінити постіль і білизну анітрохи не складніше, ніж на нижньому ярусі меблів.

Повернутися до списку статей