Що краще для дитини — диван чи ліжко?
Перше «доросле» ліжко в порівнянні з колискою займає відчутно більше місця в дитячій спальні. Тому часто батьки вирішують, що краще придбати дивани або розкладні крісла, які відрізняються розширеною функціональністю, а також радують яскравим дизайном.
Однак і у таких меблів є чимало прихованих недоліків. На чому ж зупинити свій вибір і які параметри варто враховувати, щоб не помилитися? Адже ліжко або диван повинні прослужити не один рік.
Плюси і мінуси дитячих ліжок
Сучасні меблі відрізняються підвищеним комфортом — габарити більшості дитячих ліжок підійдуть навіть дорослій людині, а сам каркас відрізняється хорошою надійністю, має закруглені кути і покритий безпечними лаками. Такі меблі розроблені саме для того, щоб на них лежати і спати — гнучкі ламелі помірно пружинять, підсилюючи ортопедичні властивості постелі.
Переваги ліжка:
- рівна пружна основа;
- можливість самостійно вибрати оптимальний тип матраца, а з часом — замінити на інший;
- простота використання і прибирання;
- варіативність дизайну.
Сьогодні виробники пропонують великий вибір дитячих і підліткових моделей — від класичних каркасів до фігурних виробів у вигляді гоночної машини, човна, будиночка для принцеси і т.д. Такі меблі стануть найяскравішим предметом в спальні, особливо якщо обрати виріб з кольоровою оббивкою. Однак навіть найпростіші варіанти можна істотно змінити на краще — за рахунок постільної білизни з цікавим забарвленням.
Недоліки стаціонарних ліжок:
- великий розмір;
- твердий, холодний, травмонебезпечний каркас;
- відсутність високої боковини, яка захищає користувача від холоду стіни, а шпалери — від забруднень.
І ліжко, і диван можуть мати обмежувальні бортики: узголів’я + узніжжя, які з часом стануть незручними підлітку. Тому бажано спочатку підбирати модель з хорошим запасом, на виріст, особливо якщо в родині високі батьки.
Особливості дитячих диванів
Маленький яскравий диванчик з декоративними подушками — і красивий, і затишний. Тут можна зручно розташуватися вдень для читання книг, перегляду мультфільмів, прийому друзів. А вночі він цілком здатний замінити ліжко. Зверніть увагу, що, крім звичних моделей, існують також комбіновані варіанти, у яких є ламельна основа, а матрац докуповується окремо.
Переваги дитячих диванів:
- м’які підлокітники і спинка, які додатково оберігають малюка від холоду і протягів, а також падіння під час рухливих ігор;
- тактильно приємна оббивка;
- яскравий дизайн;
- компактність розкладних виробів.
Недоліки:
- тверда, негнучка основа;
- ямки і зазори на спальному місці розкладних виробів;
- малий асортимент наповнювачів, які в першу чергу розраховані саме на «сидіння»;
- складність заміни наповнювача або пружинного блоку;
- можливі поломки розкладного механізму, плюс не всі діти можуть самостійно впоратися з трансформацією.
Розсувні меблі активно використовуються і вдень, і вночі, через що швидше брудняться. А ось почистити м’яку оббивку набагато складніше, ніж просто протерти гладенький каркас, поміняти постільну білизну і випрати наматрацник. Крім того, тканина швидше накопичує пил, що потрібно враховувати, якщо дитина — алергік. Що ж вибрати — диван або ліжко?
Педіатри одностайні у своїх висновках: спальне місце для дитини має бути рівним і в міру пружним, оскільки етап формування хребта ще не завершений. Тому більш правильним рішенням буде придбання ліжка або нерозкладного дивана із замінним ортопедичним матрацом. Власникам маленьких кімнат рекомендуємо придивитися до двоярусних ліжок, на першому поверсі яких можуть бути розміщені ще одне спальне місце, стіл, шафа, ігрова зона.
Якщо ж ви все-таки схиляєтеся до вибору розсувних моделей — радимо доповнити покупку якісним топером, який допоможе вирівняти спальне місце, приховавши заглибини. Такий тонкий матрац в денний час можна заховати в шафу або висувний ящик (залежно від моделі, оскільки є і рулонні варіанти).
Вигідним бонусом для обох типів меблів стануть висувні ящики або внутрішній короб для білизни — тут можна також скласти сезонний одяг або іграшки.