Що таке пружинний блок в диванах: види і особливості
Якість м'яких меблів безпосередньо залежить від того, наскільки саме вони м'які, щільні, пружні. Відповідає за ці характеристики наповнювач або пружинний блок, до якого потрібно проявити особливу увагу при виборі нового дивана.
Види пружинних блоків
Крім одно- або багатошарового наповнювача, в м'яких меблях часто використовується пружинний блок. У кожного з цих варіантів свої плюси, тому до цих пір немає єдиної думки, який краще. Розберемо більш детально варіант з пружинним блоком.
Сьогодні найбільш популярні три «пружинних» типи:
- змійка;
- Боннель;
- блок незалежних пружин.
Перший тип – пружинні змійки – знайомий нам ще з радянських меблів, і по факту не є блоком. Це, скоріше, податлива основа, на яку встановлюється плита наповнювача – наприклад, поролон. Такий диван, швидше за все, «здається» під вагою людського тіла, глибоко продавлюється і починає нагадувати гамак. Це найдешевший, але і найскрипучіший варіант.
Більш дорогий і якісний - Боннель, оскільки тут використані повноцінні пружини, які при правильній експлуатації довго служать і надають підтримку хребту. Всі елементи з'єднані між собою (залежний пружинний блок), плюс кріпляться до верхнього і нижнього каркасу. Завдяки цьому навантаження розподіляється по більшій частині виробу, і такі дивани рекомендують людям з підвищеною вагою.
У той же час, саме це вважається одним з мінусів, оскільки таке «продавлювання» забезпечує в результаті не рівну, а скоріше похилу поверхню. Якщо мова йде про ліжка для подружжя, у яких різниця у вазі понад 30 кг – на матраці типу Боннель легший партнер буде скочуватися до своєї вагомої «половинки». У такому випадку варто звернути увагу на моделі з незалежним пружинним блоком, який ще називають «Pocket spring».
Це третій, найбільш рекламований сьогодні і найбільш дорогий варіант. Чим він відрізняється від попереднього типу? Кожна циліндрична пружинка упакована в окремий чохол з дихаючого матеріалу. При навантаженні вона працює самостійно, не тягнучи вниз сусідні елементи. В результаті поверхня дивана залишається максимально рівною і пружною, забезпечуючи ортопедичні властивості і надаючи анатомічно правильну підтримку тіла.
Існує також варіант «duetto», коли одна пружина вставлена в другу і підключається до роботи тільки при зрослому навантаженні. Це один з найбільш якісних типів незалежного пружинного блоку.
Що краще - залежний пружинний блок або незалежний? Обидва вони користуються заслуженим попитом, мають відмінні характеристики і тривалий термін служби. У той же час, Боннель вважається вже застарілим, його використовують все рідше, хоча для багатьох користувачів він продовжує залишатися варіантом, ідеальним в поєднанні ціни і якості.
Поради щодо вибору дивана в залежності від пружинних блоків:
- в обов'язковому порядку звертайте увагу на те, скільки і які шари наповнювача використані у виробі – тверді краї пружин повинні бути закриті щільним матеріалом (наприклад, повстю або ватином);
- пружини-«склянки» формують високий і пишний блок, тому їх частіше рекомендують більше для ліжок, ніж для диванів;
- рівень жорсткості дивана, особливо якщо ви будете на ньому спати, краще визначити заздалегідь, порадившись з вашим лікарем. Так, наприклад, людям у віці не рекомендують користуватися жорсткими матрацами;
- чим більше витків у пружин, тим зручніший матрац або диван з незалежним блоком.
Намагаючись догодити користувачам, багато виробників сьогодні пропонують не тільки купити диван, вибравши з готових моделей, а й замовити певний наповнювач, оббивку, доповнити виріб подушками і т. д. Так, в інтернет-магазині Matrason ви зможете, наприклад, внести зміни в уподобаний вами диван, вибравши один з пружинних блоків, запропонованих виробником. В результаті ви отримаєте не тільки красиву, але і максимально зручну модель, яка стане острівцем відпочинку у вашому домі.