Гіпоалергенна ковдра: матеріали та вибір
Якщо у вас лише при згадці пухової або вовняної ковдри починає свербіти в носі — значить, вам добре відомо, що таке побутова алергія. А чи знаєте ви, які із сучасних постільних аксесуарів є для вас безпечними? І як не зіпсувати безпечну модель?
Що таке побутова алергія
Лікарі називають алергію «збоєм в організмі», коли тіло людини негативно реагує на нешкідливі, в принципі, речовини. Спровокувати реакцію можуть найменші частинки пилу, екскременти постільних кліщів, шерсть і т.д. Іноді алергени навіть непомітні для ока, але викликають сильну реакцію, доставляючи відчутний дискомфорт.
Найчастіші ознаки алергій:
- нежить, закладеність носа;
- набряк гортані, утруднене дихання, кашель;
- почервоніння очей, свербіж і сльозотеча;
- шкірні висипи.
Які матеріали є гіпоалергенними
Кількість хворих з побутовою алергією зростає щороку, тому багато виробників додали в свій асортимент вироби з максимально «нейтральними» натуральними наповнювачами, а також синтетичними філлерами. Деякі компанії навіть виділили окремі лінійки гіпоалергенних аксесуарів, куди входять подушки, ковдри, білизна і матраци.
З натуральних матеріалів найрідше викликають реакцію рослинні волокна, стійкі до пошкодження вологою, грибком, комахами. Сюди відносять:
- льон;
- шовк;
- бавовну;
- бамбук;
- тенсел.
Деякі виробники експериментують, використовуючи в якості наповнювача волокна кукурудзи, кропиви, сої, морські водорості, нитки срібла і навіть білок молока. Такі варіанти поки що маловивчені і чи варто ризикувати — вирішувати вам.
Синтетичні наповнювачі вважаються безпечними з декількох причин: не стають осередком розмноження цвілі, патогенних мікроорганізмів, непривабливі для комах. Вони не електризуються, а значить, не притягують пил. Серед таких матеріалів:
- штучний пух (в тому числі лебединий);
- холлофайбер;
- екофайбер;
- спецволокно і т.д.
Перераховані наповнювачі — і рослинні, і синтетичні — добре вентилюються, не мають різкого запаху, відрізняються малою вагою. З них створюють як тонкі літні ковдри, так і демісезонні або пишні зимові варіанти, збільшуючи кількість філлера. Це означає, що, знайшовши оптимальний матеріал, ви зможете придбати ковдри з таким наповнювачем для різних сезонів, убезпечивши себе від алергореакцій.
Кому потрібно вибрати гіпоалергенні ковдри?
Такі постільні аксесуари рекомендовані насамперед людям з підтвердженою реакцією на побутові алергени. Крім того, гіпоалергенні ковдри і подушки підійдуть користувачам, які страждають від частих респіраторних захворювань — не виключено, що розвитку хвороб сприяє саме алергія, яка ще не діагностована.
Тому гіпоалергенні ковдри купують маленьким дітям, яким поки не проводять тести через великий відсоток помилково негативних відповідей. Чекати підходящого віку можна кілька років, а значить, якщо у вас є хоч найменші підозри на алергію — краще вже зараз облаштувати спальне місце за допомогою безпечної ковдри, подушки, матраца.
Якісні гіпоалергенні ковдри для дорослих і дітей можна знайти у таких брендів: Billerbeck (Біллербек), Breckle, Dormeo, ХеппіЛен.
Як доглядати за гіпоалергенними ковдрами
Чистота, відсутність пилу і частинок дрібного сміття — один з головних способів мінімізувати алергореакції дихальних шляхів. Тому ковдра повинна бути дуже міцною, здатною витримувати численні домашні прання, не деформуючись в процесі чистки і сушки. Обов’язково уточніть цей момент до покупки — наприклад, шовкові ковдри взагалі не можна прати, оскільки «павутинка» зіб’ється в грудку.
Оптимальним варіантом є вироби без клейової основи, у яких наповнювач закріплений густою прошивкою або укладений в окремі касети.
Постарайтеся не пересушувати виріб, уникайте тривалого перебування під прямими сонячними променями або на радіаторах опалення. І рослинні, і синтетичні волокна, пересихаючи, починають кришитися, що також може спровокувати алергію.
Безпосередньо чохол і підодіяльник повинні бути виконані з натуральної тканини, яка приємна на дотик, добре вентилюється і швидко сохне.