Як знайти найкращий дитячий матрац
Проблеми з поставою у сучасної молоді досягають критичних обсягів. А починаються неприємності з дитинства, коли від дитини залежить мало, зате від батьків – майже все. В тому числі, і наскільки правильно буде формуватися постава малюка під час сну, який займає більшу частину життя людини в перші роки.
Як вибрати матрац в дитяче ліжечко?
Приступаючи до вибору, потрібно орієнтуватися на головні характеристики, які допоможуть вам правильно оцінити виріб:
- жорсткість;
- наповнювач;
- оббивка;
- форма;
- розміри;
- для якого віку рекомендований.
Розміри і форма матраца безпосередньо залежать від дитячого ліжечка, яке, швидше за все, батьки вже встигли купити. Матрац повинен щільно прилягати до стінок, щоб не сповзати навіть під час неспокійного дитячого сну, і не допускати зазорів, в які можуть потрапити ручки або ніжки дитини. Занадто великий матрац буде бугритись, що завадить як повноцінному відпочинку, так і поставі.
Яких розмірів бувають дитячі матраци? Виробники пропонують три класичні варіанти: 120х60 см, 125х65 см і 140х70 см. Якщо ліжко створювалося за індивідуальним замовленням, то і постільне приладдя для нього теж, можливо, доведеться виготовляти окремо.
Щодо м'якості матраца педіатри приходять до єдиної думки – виріб повинен бути рівним і жорстким (ступінь твердості дивує багатьох батьків, які звикли спати в м'якій постелі). Чим менша дитина, тим жорсткіший матрац. Це дає можливість правильно сформувати вигин хребта, і не дозволить грудничку задихнутися, якщо він перевернеться уві сні на живіт (м'яка перина в даному випадку може повністю перекрити органи дихання). Для дитини постарше (від 2-х років) вже можна купувати вироби помірної жорсткості.
Оббивка матраца також має значення. Перевагу варто віддати натуральним матеріалам, які "дихають", не викликають роздратування, і не спровокують статичний розряд. Для неминучою прання краще вибирати чохол з великою блискавкою, яка займає 2 або 3 частини периметра. Якщо ж блискавка розташована тільки на одній стороні – знімати і одягати такий чохол буде важко, особливо якщо він сяде після прання. У магазині «МатраСон» ви зможете купити вологонепроникний наматрацник для дитячого або дорослого ліжка, який допоможе підтримувати спальне місце в чистоті з найменшими витратами.
Вибір наповнювача дитячого матраца
Гнучкість виробу забезпечує наповнювач, різноманітність яких здатна ввести в ступор молодих батьків. Щоб полегшити процес покупки, визначтеся відразу, чи повинен бути пружинний блок. Такі матраци радять дітям від року, а краще двох.
Вибираючи пружинний матрац, зверніть увагу на принцип розміщення складових – боннель (всі елементи скріплені між собою) або незалежний блок (пружини розміщені кожна в індивідуальному чохлі). Другий варіант дорожчий і вважається ортопедичним матрацом.
Крім них, до дитячих ортопедичних матраців відносять безпружинні моделі, в основі яких – листкові або монолітні жорсткі пластини (плити) різної товщини.
Наступне серйозне питання – наявність натуральних або синтетичних матеріалів. Органічні компоненти (кокос, латекс, кінський волос, вовна, лузга і т. д.) мають корисні властивості і вважаються більш здоровим вибором. Однак догляд за ними складніший, вони швидше вбирають запах, і можуть посприяти виникненню алергії.
Якісні синтетичні наповнювачі (Memory Foam, Hollcon Plus) – сучасні матеріали, здатні витримувати велику вагу, не деформуючись. Крім того, вони практично не вбирають вологу і запах, не горять.
Для найвимогливіших клієнтів виробники готові запропонувати вироби з комбінованим наповнювачем або багатошарові варіанти, де кожен шар виконує своє завдання. Хорошим вибором також будуть двосторонні моделі, орієнтовані на холодну і теплу пору року. Зазвичай для «зимового» боку використовують вовну, яка чудово зберігає тепло, а для «літньої» ідеально подходить бавовна – вона «дихає», легко вбирає вологу і швидко сохне.