Як обладнати домашній офіс: оформлення повноцінного робочого місця
Сьогодні роботою на дому нікого не здивуєш. Віддалений варіант дозволяє працювати в звичних комфортних умовах, і при цьому мати інформаційний доступ в будь-яку точку земної кулі. Однак, як зробити ці умови більш придатними саме для роботи, і чи варто взагалі створювати окремий кабінет, якщо ви задієте мінімум інструментів і техніки?
Що таке домашній офіс і для чого він потрібен
Робоче місце будинку може бути стаціонарним або не закріплений – наприклад, якщо ви можете вільно переміщатися по квартирі з ноутбуком. В останньому випадку вам потрібно обладнати кілька комфортних куточків, де буде досить зручно сидіти протягом тривалого часу, а ноутбук зможе розташуватися під правильним для вас кутом огляду – це допоможе уникнути болів в спині і шийному відділі до завершення робочої зміни.
Для цієї мети підійде пара практичних крісел або стільців з регульованою висотою, диван з якісної спинкою, столик відповідного рівня. Забудьте про табурети, барні стільці та глибокі крісла.
Зазвичай подібні міграції по дому з часом закінчуються, і фрілансер вирішує організувати робочий куточок з усім відповідним антуражем.
Стаціонарне місце має на увазі кабінет, або як мінімум відокремлену частину кімнати, де будуть зберігатися необхідні матеріали. Найчастіше це стіл з висувними шухлядами, навісні полиці, стелаж або комод – їх розмір і кількість залежить від характеру вашого заняття.
Так, наприклад, перекладачеві або бухгалтеру знадобиться книжкова шафа для папок з численними документами, журналами, книгами. Рукодільницям знадобляться комоди з шухлядами різних розмірів – для ниток, тканин, намистин. Репетитору буде зручним великий стіл, де зможуть розміститися дві людини.
Один з головних плюсів домашнього офісу – ви зможете оформити його на свій розсуд, вибравши улюблений стиль і заповнивши інтер'єр приємними доповненнями у вигляді пухнастого килимка, кумедних фото на стіні або підлогового вентилятора.
Іноді для робочого місця використовуються балкон, комора, лоджія і навіть місце під сходами. Цей варіант може бути зручний, якщо ви приділяєте проекту трохи часу – повний робочий день в таких умовах складно назвати ідеальним.
Поради щодо вибору меблів для оформлення робочого місця вдома
- Рідко домашній офіс обійдеться без комплекту стіл+стілець – зазвичай саме навколо цієї конструкції шикуються інші елементи, а значить, і планування потрібно починати з підбору столу.
- Забезпечте гарне освітлення. Не розраховуйте тільки на денне світло – плаваючий графік фрілансерів часто зміщується на ніч, навіть якщо ви не планували цього спочатку.
- Не ігноруйте загальні правила підбору і розташування меблів. Враховуйте свій ріст, кут освітлення, сполучуваність меблів. Так, наприклад, не бажано розташовуватися спиною до вікна – краще, якщо воно буде збоку.
- Намагаючись піти подалі від нудних і холодних варіантів оформлення класичних офісів, не переборщіть з яскравістю кольору і кількістю декоративних елементів.
- Якщо без яскравих плям в інтер'єрі не обійтися – використовуйте там, де вони не будуть в повному огляді протягом усього робочого дня (стілець, шафа або постер за спиною і т.д.).
В інтернет-магазині Matrason ви зможете придбати меблі для повноцінного кабінету або невеликого робочого куточка. Стильні та практичні вироби сучасних виробників дозволять вам облаштувати комфортне місце, де улюблена робота стане справжнім задоволенням.