Як почистити матрац пароочищувачем?
Швидка і практична обробка парою допомагає «вибити» бруд і жир – як з рівних поверхонь, так і важкодоступних місць (наприклад, з пластинок радіаторів опалення або стиків плитки). Таке прибирання дозволяє привести за лічені хвилини в порядок кухню або ванну, однак чи можна обробляти паром м'які меблі, а головне – матрац, наповнювач якого чутливий до різких перепадів температури?
Занадто гаряча чистка
Виробники пароочищувачів чітко вказують – обробляти можна будь-які поверхні, які не бояться впливів високої температури. Зазвичай мова йде про стійкі матеріали на кшталт кераміки, металу, жароміцного скла. Щодо м'яких меблів або матраців конкретних вказівок немає, тому, наважуючись на подібну чистку, необхідно дотримуватися рамок, встановлених виробниками матраців.
Чим пишніший і багатошаровіший матрац, тим складніша буде його чистка. У більшості випадків виробники дозволяють очищати або знезаражувати виріб тільки в хімчистці, проте трапляється, що і такий варіант недопустимий (якщо для різних шарів одного матраца необхідно використовувати взаємовиключні миючі засоби).
Щодо гарячого пару виробники висловлюються ще різкіше, забороняючи піддавати матраци впливу високих температур, сушити виріб феном або праскою, ставити на тривалу просушку під прямими сонячними променями. Це особливо важливо для моделей з трав'янистими волокнами, які від перепадів температур стають ламкими і починають кришитися, сприяючи виникненню респіраторних алергій.
Однак не варто впадати у відчай – більшість поверхневих плям можна вивести в домашніх умовах, якщо скористатися практичними порадами з чищення матраців. А найкраще – спочатку закрити дорогий виріб якісним наматрацником, який можна знайти в каталозі інтернет-магазину «МатраСон».
Виняткові випадки чищення матраца пароочищувачем
Якщо поверхня забруднення занадто велика (необхідно обробити весь чохол) або пляма більш «глибинна», ніж поверхнева – можна ризикнути і спробувати видалити запах або бруд пароочищувачем.
При цьому дотримуйтеся таких правил:
- спочатку пропилесосьте матрац, видаливши сухе сміття і пил;
- обробляючи чохол – постарайтеся максимально далеко віддалити насадку – так, щоб пар проходив лише по тканині, не проникаючи вглиб чутливого наповнювача;
- якщо необхідно відтерти пляму – використовуйте спеціальну тканинну насадку, яка збирає на себе «випарений» бруд;
- навіть найбрудніші ділянки не можна пропарювати більше 4-х разів поспіль;
- гарячий пар може використовуватися для дезінфекції матраца, знищуючи пилових, постільних кліщів, пухо- і піроїдів – ця обробка вимагає саме глибокого проникнення пару і хорошого подальшого просушування.
Якщо у вас модель, виготовлена з синтетичного наповнювача – комахи навряд чи зацікавляться вашою постіллю, тим більше що на ній регулярно міняють постільну білизну. А ось килими, м'які іграшки та навіть тканинні жалюзі варто обробити паром, який і почистить, і продезинфікує.
Не завжди промивка або чистка парою здатна врятувати ситуацію – на жаль, це один із вірних ознак старіння матраца.
Чи можна обробляти пароочищувачем м'які меблі
Дивани і крісла брудняться набагато швидше і частіше, ніж матрац, закритий постільною білизною. Тому звичайне замивання плям рятує тільки на перших порах, згодом бруд в'їдається в оббивку, істотно змінюючи її колір, забивається в тканинні складки. Багато користувачів встигли протестувати пароочищувачі на своїх м'яких меблях, відзначаючи позитивний результат.
Пар чудово очищає оббивку, якщо використовувати спеціальну тканинну насадку-мішечок і серйозно попрацювати, відтираючи забруднення. При цьому необхідно враховувати чутливість тканини – натуральні матеріали (шовк, вовна) можуть поміняти свою щільність під впливом гарячої вологи.
Не забувайте, що з більшістю плям набагато краще справляється миючий пилосос, який в роботі не використовує занадто гарячу воду і дбайливіше обробляє килимові покриття або м'які меблі.