Як вибрати матрац для немовляти: рекомендації і секрети
Грамотно підібрані постільні аксесуари — це не тільки комфорт, але й безпека вашого малюка. І особливу увагу необхідно приділити матрасику, який впливає на майбутню поставу людини та здоров’я в цілому.
Коли купувати перший дитячий матрац
В які б повір’я і прикмети ви не вірили, а дитяче ліжечко, матрац та постільна білизна мають бути куплені до народження малюка. І краще зайнятися цим заздалегідь, а не наприкінці вагітності. Так ви встигнете визначити оптимальне місце для дитячих меблів, зібрати і встановити ліжечко, підібрати відповідний за розміром матрац, випрати білизну.
Перше спальне місце краще облаштовувати невелике — так, щоб дитині вистачило його на 2-3 роки. Потім ви вже зможете купити ліжко на виріст, якого вистачить до кінця школи.
Тільки визначившись з колискою, приступайте до вибору матраца — адже його габарити повинні відповідати внутрішньому периметру ліжечка. Найчастіше для новонароджених використовують аксесуари 120×60 см.
То яким же повинен бути матрац для немовляти?
Пружинний або безпружинний? Великим попитом користуються безпружинні вироби невеликої висоти. Вони добре тримають форму, відмінно вентилюються, а деякі варіанти навіть можна випрати в домашніх умовах.
Якою має бути жорсткість? Новонародженим дозволено спати тільки на твердій постелі — це сприяє правильному формуванню постави. М’які варіанти продавлюються і можуть призвести до викривлення хребта. Крім того, сон на ортопедичному жорсткому матраці безпечніший — перевернувшись уві сні, дитина не заблокує повністю дихальні отвори, як це трапляється на перині. А ось м’яка постіль вважається одним з факторів ризику раптової дитячої смертності.
Котрий наповнювач кращий? Той, що буде добре вентилюватися, не стане осередком розмноження грибка, витримає різні прояви активності дитини (перші кроки і падіння часто відбуваються уздовж зручного бортика ліжечка). Найбільш популярні варіанти: кокосова койра і сизаль.
Якою має бути висота матраца? Оскільки вага дитини ще не дуже значна, то і висота аксесуарів невелика, зазвичай 3-9 см. По можливості вибирайте не найтонші моделі, оскільки в прохолодному приміщенні вони гірше утримують тепло.
3 секрети, щоб вибрати правильний матрац
Отже, ви не прогадаєте з вибором, якщо врахували такі параметри:
- правильний наповнювач;
- відповідний розмір і невелика висота;
- жорсткість вище середньої.
Як правильно доглядати за матрацом для новонароджених
Дуже добре, якщо у матраца є знімний чохол — тканинну частину можна буде випрати в домашній машинці. Головне, щоб блискавка була довгою — хоча б на ¾ периметра, а не просто відкривала торець, інакше знімати і одягати матерчатий футляр буде важко.
При цьому варто розуміти, що чохол не справляється з повноцінним захистом наповнювачів, особливо якщо мова йде про немовлят. Сучасна альтернатива холодній медичній клейонці — вологонепроникний наматрацник, з абсорбуючим верхнім шаром. Така тканина приємніша і тепліша на дотик, не парить і навіть може мати антибактеріальне просочення.
Для рівномірного зносу матрацик необхідно перевертати раз на пару місяців та виставляти на провітрювання, якщо волога все-таки протекла. Зрідка можна пилососити виріб, видаляючи пил, ворс від пухнастих пелюшок, розкришені частинки рослинного наповнювача.
Коли міняти дитячий матрац? Перший аксесуар служить 1-2 роки, далі купляють більш габаритне ліжко з пропорційними постільними аксесуарами.
Чимало батьків зберігають старий матрацик для другої дитини. Так робити не можна. Незважаючи на порівняно короткочасну експлуатацію, важливо розуміти, що виріб вже відслужив свій строк, витримуючи і статичні, і динамічні навантаження. Повторне використання поглибить вм’ятини, знизить потрібну жорсткість виробу, докришить наповнювач, що може спровокувати алергореакціі. Краще придбати нову модель, яка забезпечить малюкові здоровий відпочинок і сон.