Як вибрати тумбу під телевізор.
Невелика, але містка тумбочка часто використовується не тільки для зберігання різних речей, але і в якості стійкої підставки під техніку, освітлювальні прилади, акваріуми, вазони і т.д. При цьому варто розуміти, що далеко не всі види тумб здатні витримати посилене навантаження і оснащені необхідними доповненнями. Якщо ви плануєте встановлювати на меблі телевізор або іншу габаритну і важку техніку - вам варто приділити особливу увагу конструкції меблів, а також матеріалам виготовлення.
Призначення тумбочки та її конструкція
Найбільш крихкими вважаються тумбочки, які служать для зберігання особистих речей та не відрізняються великою вагою (одяг, косметика, ліки і т.д.). Тому вироби для спальні зазвичай виготовляють з полегшеною конструкцією, часто використовують високі або тонкі ніжки - наприклад, з фігурно оброблених, «мереживних» металевих пластин. Звичайно, такі меблі не здатні витримати серйозну вагу й не годяться в якості підставки для телевізора.
Моделі для вітальні більш стійкі, проте також не завжди допускають додаткові навантаження, особливо якщо виробники використовували красиві, але неміцні матеріали.
Як же визначити, чи підходить тумбочка в якості підставки під телевізор?
Ось параметри, на які необхідно звернути увагу:
- стійкість;
- надійність і міцність ніжок;
- форма корпусу;
- матеріал тумбочки;
- кількість і тип полиць, шухляд;
- габарити моделі.
Щоб правильно підібрати розмір меблів, вчіть габарити самого телевізора, а також додаткової техніки, якщо вона є - наприклад, приставки або колонок сабвуфера. Хорошим бонусом стануть полки і висувні шухляди, куди можна покласти пульт, диски з фільмами, навушники, програму телепередач і т.д. Тумба з такими доповненнями дозволяє охайно зберігати всі потрібні для ТВ речі в одному місці та робить перегляд комфортнішим, ніж підвісні варіанти.
Найбільшим попитом сьогодні користуються довгі й вузькі тумбочки, габарити яких відповідають сучасним телевізорам, оснащеним плоским екраном. Однак не варто забувати і про кутові моделі, які дозволяють вигідно використовувати так звану «мертву зону» кімнати.
Висоту моделей можливо змінювати - це можуть бути як низькі меблі, так і моделі, схожі на комод. Визначаючи оптимальний варіант, враховуйте, наскільки зручно вам буде дивитися телевізор на такій висоті. Якщо це модель на ніжках - бажано, щоб вони були низькими і стійкими. Ще один важливий параметр - наявність отвору в задній стінці тумби (кабель-канал) або можливість зробити його самостійно, щоб провести необхідні дроти.
Яким повинен бути матеріал тумби?
Найбільш міцним матеріалом вважається дерево твердих порід - це класика, яка і виглядає стильно, і відрізняється хорошою зносостійкістю. Однак пресовані плити (МДФ, ДСП і шпон) також здатні витримувати серйозні навантаження, до того ж можуть порадувати покриттям незвичайного відтінку, що важливо для інтер'єру. Багато покупців вибирають ламінацію в тому ж кольорі, що і корпус техніки, створюючи єдиний ансамбль.
Хороші показники у моделей, виконаних зі скла і металу - такі меблі відмінно доповнюють інтер'єр в стилі хай-тек. Зверніть увагу, що авторитетні виробники використовують для тумбочок міцне скло з термообробкою для запобігання появи подряпин. Не варто купувати меблі з пластиковою поверхнею, а також моделі з м'якою оббивкою, на якій від техніки залишаться вм'ятини.
Пам'ятайте, що загальний дизайн моделі повинен відповідати не тільки самому телевізору, але й іншим меблям в кімнаті - шафі, журнального столика, стільців. Сьогодні виробники пропонують великий вибір моделей, виконаних в різному стилі й кольорі, що істотно спрощує роботу над інтер'єром. До речі, відтінок виробів з дерева або аналогів можна змінити на етапі замовлення, вибравши оптимальний для вас варіант з палітри, запропонованої виробником.
Сучасні тумби відрізняються досить простим дизайном, оскільки на перше місце ставиться функціональність меблів. І навіть коли вони не стануть головною прикрасою кімнати, зате забезпечать надійну основу для дорогої техніки.