Яке ліжко краще: дерев'яне чи металеве
Найкращі запити з теми:
- Дерев'яні ліжка.
- Металеві ліжка.
- Критерії вибору дерев'яного або залізного ліжка.
Різноманіття сучасного ринку ліжок так чи інакше підпадає під дві категорії: модель буде дерев'яною або металевою. Які плюси і мінуси даних матеріалів, якщо мова йде про ліжко? Невеликий огляд допоможе порівняти і обрати найкращий варіант для вас і вашого житла. Пам'ятайте, що це не тільки покупка на багато років, а й гарантія якісного сну.
Дерев'яні ліжка
«Тепла» деревина часто використовується при виготовленні меблів, вона тактильно приємна і легко доповнює безліч стилів – як класичних, так і сучасних напрямів. Тому підібрати «пару» ліжку або шафі буде неважко.
Плюси
- Натуральність і екологічність.
- Гарний зовнішній вигляд (особливо якщо підкреслена структура волокон або корпус прикрашений різьбленням).
- Зносостійкість, тривалий термін служби при дотриманні належних умов.
- Легкий і приємний запах (особливо у дорогих порід деревини), який може посприяти розслабленню і хорошому сну.
- Можливість доукомплектувати модель білизняною нішею з підйомним механізмом, висувними ящиками з різних сторін. Дитячі моделі можна доповнити планкою безпеки.
Мінуси
- Більшість порід дерева – досить м'який матеріал, який легко «ловить» вм'ятини і подряпини. Навряд чи вам підійде таке ліжко, якщо ви часто переїжджаєте.
- Нетерпимість до високого рівня вологості, перепадів температур. Дерев'яне ліжко небажано ставити біля батарей/радіаторів або залишати на зимівлю в літньому будиночку.
- Велика вага, особливо у двоспальних моделей з додатковою комплектацією. Таке навантаження можуть витримувати не всі підлогові покриття або, наприклад, каркасні підлоги.
- Через неправильний монтаж навіть хороше ліжко може скрипіти.
- Натуральна деревина – досить дорогий матеріал.
Проте людство користується дерев'яними меблями сотні років і знаходить можливості для поліпшення. Так, наприклад, корпус ліжка сьогодні часто покривають поліпшеним гіпоалергенним лаком, а пружні дерев'яні ламелі можуть мати ортопедичний ефект.
Металеві ліжка
Стиль меблів з металу – легкий, навіть «повітряний». Часто в якості декору тут використовуються різноманітні тонкі завитки, які надають виробу та інтер'єру загальної ажурності, витонченості.
Зовсім інакше виглядає, наприклад, хай-тек. Тут метал представлений блискучими трубами, іноді досить великого діаметру. Замість завитків – плавні вигини, іноді рівні лінії, що підкреслюють навмисну простоту інтер'єру. В інтернет-магазині МатраСон ви зможете вибрати красиві металеві ліжка, виконані в різних стилях.
Узголів'я металевого ліжка рідко буває цільним – зазвичай це «рамка», заповнена кованими елементами. Тому, якщо ви шукаєте додаткового захисту від холодної стіни, протягів, сонячних променів – зверніть увагу на дерев'яні моделі з м'яким узголів'ям.
Плюси
- Низька ціна.
- Можливість витримувати серйозні навантаження, при тому що саме ліжко за рахунок «ажурності» важить порівняно небагато.
- Зносостійкість. Такі меблі легко переносять транспортування, численні монтажі збірки, зовнішній вплив.
- Простота в догляді і очищенні. Гладенька поверхня дозволить без зусиль видалити забруднення різного типу, витримає серйозну дезінфекцію.
- Екологічна безпека. Навіть при нагріванні не виділяють токсинів, на відміну від деяких типів пресованих плит.
Мінуси
- Прохолодність і твердість матеріалу. Цей недолік, в першу чергу, озвучують батьки, які шукають меблі для дитячої.
- Нестійкість до вологи. Звичайно, метал має захисне покриття, однак якщо вже воно пошкодилося – корозія буде дуже помітною.
- Відсутність висувних шухляд. Можливі варіанти на кшталт вбудованого короба з підйомником, однак найчастіше такі ліжка йдуть без додаткової комплектації.
- Обмеженість застосування, якщо мова йде про стилі.
У ліжок з металу можуть бути встановлені різні типи основ під матрац: дерев'яні або металеві ламелі (трубки), металева решітка або пружинна сітка.
І металеве, і дерев'яне ліжко в спальню при дбайливому використанні здатні прослужити кілька десятків років. Але якщо мова йде про «випробування з підвищеним навантаженням» - наприклад, в гуртожитках, лікарнях, санаторіях - то з ліжком із залізним каркасом не зрівняється жодне дерев'яне.
Критерії вибору дерев’яного або залізного ліжка:
- вік користувача (для дітей безпечніше і приємніше «тепле» дерево);
- перепади температури і вологи в приміщенні — наприклад, в неопалюваному заміському будиночку (якщо метал має покриття, то гідно впорається з такими випробуваннями, на відміну від дерева);
- частота санітарних обробок (метал краще переносить дезінфекцію);
- оформлення ніжок (у металевих — тільки тонкі, у дерев’яних — і цільні планки, можливо навіть з оббивкою);
- наявність підйомного механізму, ящиків (у металевих — тільки підкотні ящики з дерева, а ось у дерев’яних — можливі всі варіанти, аж до ящиків в кілька ярусів).
Кожне ліжко красиве по-своєму, і на сайті інтернет-магазину Matrason ви зможете купити для себе оптимальний варіант – як для дорослих, так і дітей. Ми також допоможемо обставити спальню в єдиному стилі, підібравши схожі комоди, шафи, туалетні столики, трюмо і т.д.
Нас часто запитують про:
- Який розмір ліжка вибрати? Відповідь залежить від зросту користувача, повноти, віку, улюбленої пози для сну (для подружжя, відповідно, завдання ускладнюється + потрібен запас простору між партнерами). Потрібно також врахувати розташування меблів в кімнаті - можливо, вам більше підійде розкладний диван. Як правильно провести заміри і якими бувають ліжка - читайте в нашій статті.
- Чому основа під матрац також важлива? Від основи залежить, наскільки добре буде вентилюватися ваше спальне місце, як довго прослужить матрац, чи буде вам дошкуляти скрипіння, і багато інших параметрів. Скористайтеся нашими підказками, щоб дізнатися, якими бувають основи і яка підійде вам.
- Яким має бути хороше ліжко для сну? Щоб визначити оптимальну модель, варто заздалегідь скласти список вимог до неї. Ось кілька параметрів, на котрі варто звернути увагу.
- Як правильно підібрати матрац за розміром ліжка? Дізнайтеся розміри спального місця (виміри проводять по внутрішньому периметру ліжка) і підберіть матрац, який строго відповідає цим даним. Врахуйте також пишність моделі і висоту бортів меблів. Не ризикуйте, купуючи матрац більше або менше спального місця - це призводить до великих незручностей.