Які бувають комоди: види, розміри
Незважаючи на досить просту форму, комоди можуть істотно відрізнятися не тільки зовнішнім виглядом, але і внутрішнім плануванням, що впливає на їхню функціональність. Більшість моделей не є універсальними, оскільки створені для зберігання певних речей і будуть зручними далеко не в кожній кімнаті.
У чому ж різниця між сучасними моделями комодів і який з них варто вибрати вам, щоб не помилитись?
Класифікація комодів
Асортимент сучасних меблів дуже великий, і кожен з виробників намагається запропонувати як стандартні моделі, так і унікальні варіанти для приміщень з незвичайним плануванням або дизайном. Щоб визначити, який комод буде зручний вам — варто ознайомитися з основними типами цих меблів.
Для початку комоди відрізняються за формою:
- класичні (прямокутні або квадратні);
- радіусні (круглі, напівкруглі, овальні);
- кутові.
Існують також вигнуті фігурні моделі, але зазвичай це штучна ручна робота. Вибираючи оптимальну форму, думайте в першу чергу про те, де буде стояти предмет — оригінальні вироби доречні у вітальні, а ось для спальні краще купити практичний варіант.
Принцип установки:
- пристінні;
- приставні (стоять поруч з шафою або диваном, створюючи єдиний ансамбль);
- острівні (їх розміщують посередині приміщення, тому модель повинна бути як мінімум красиво декорованою з усіх боків);
- навісні.
І звичайно ж, комоди відрізняються габаритами. Визначивши місце для обновки, враховуйте не тільки ширину, але і глибину моделі, особливо якщо вона буде стояти в прохідній частині кімнати. Висота виробу також важлива — низькі моделі зручні в якості підставки, а високі — дуже місткі.
Моделі на ніжках оформлені цікавіше, проте вимагають «пари» в інтер’єрі, а також регулярного прибирання пилу під меблями. Вироби з цільною основою виглядають більш масивно, їх важче пересувати, але й мити щотижня підлогу під ними не потрібно.
В яку кімнату поставити комод?
Стильні моделі для вітальні відрізняються яскравим дизайном, часто декоровані скляними або дзеркальними вставками, інкрустацією з дорогих порід дерева і т.д. Крім висувних ящиків, тут передбачені відкриті полиці або ніші для книг, техніки, сувенірів. Також можуть бути відділення з міні-баром або посудні полиці — наприклад, для чайних аксесуарів.
Комод в спальню зазвичай використовують для зберігання нижньої білизни, постільних комплектів, засобів гігієни, особистих дрібниць. Внутрішнє планування найчастіше передбачає велику кількість висувних ящиків, доповнених бічною або нижньою нішею для зберігання подушок і тонкої ковдри.
Багато користувачів встановлюють над стільницею навісні полки або настінне дзеркало, завдяки чому комод можна також використовувати в якості альтернативи туалетному столику. Гарним доповненням стануть приліжкові тумбочки, виконані в схожому кольорі і стилі.
Облаштовуючи дитячу, зверніть увагу на світлі дерев’яні комоди з пеленатором — така надбудова істотно полегшить життя молодих батьків. Мине зовсім небагато часу, і дитина почне користуватися комодом самотужки, тому заздалегідь продумайте питання безпеки. Вибирайте стійку модель з якісних матеріалів, із закругленими кутами, зручними ручками-виїмками. Деякі виробники комплектують дитячі комоди спеціальною планкою, завдяки якій меблі кріпляться до стіни і не перевертаються під вагою висунутних ящиків.
Конструкція і габарити виробів для передпокою та коридору залежать від планування приміщення. Чимало покупців вибирають вузькі комоди, які не займають багато місця, але допомагають тримати в порядку головні убори, шарфи, засоби по догляду за взуттям і т.д.
Кухонні меблі призначені для зберігання посуду або продуктових запасів, тому оптимально оснащені ящиками і полицями різного розміру, часто зі скляними дверцятами. Такий комод (як і моделі для ванної) повинен бути термо- і вологостійким, добре переносити мийні засоби.
Комод не замінить шафу, але допоможе вам зберігати і підтримувати в порядку безліч речей різного розміру і призначення. А завдяки сучасному дизайну він стане приємним доповненням інтер’єру.