Які переваги меблів, виготовлених з масиву дерева?
Дерев'яні меблі залишаються найбільш затребуваним варіантом сотні років. Цей природний матеріал відрізняється високою зносостійкістю, стильно виглядає і тактильно приємний. Однак вироби з цільного дерева мають дуже відчутну ціну, тому для габаритних меблів виробники сьогодні використовують більш бюджетний матеріал – масив.
Що таке масив?
Цей матеріал, на відміну від ДСП, ДВП або МДФ, виробляється не з дрібних відходів виробництва, а з брусків (ламелей), які щільно спресовуються і склеюються один з одним. Причин для розпилу цільного стовбура на більш дрібні частини може бути багато – неакуратні сучки, пустоти, часткове пошкодження матеріалу. В результаті, після усунення дефектів, залишаються досить великі дошки, з яких виготовляють масив. Часто використовують також «неформат», залишки від іншого виробництва.
В залежності від типу обробки, стики можуть бути як максимально помінтими (тут використовується гра контрастів), так і замаскованими в результаті правильного підбору брусків, шліфування, тонування, полірування. Іноді «серцевину» масиву прикривають тонким шаром на зразок фанери, завдяки чому шафа або комод виглядають більш благородно.
Переваги масиву:
- низька ціна;
- хороша зносостійкість;
- висока механічна міцність;
- практичність, можливість реставрації;
- привабливий зовнішній вигляд.
Масив, як і цільне дерево, «теплий» і приємний на дотик, завдяки чому його часто використовують для виготовлення дитячих меблів.
В залежності від розміру використовуваних шматків, типу обробки, масив ділять на цілісний (преміум-клас) і клеєний. Якість другого варіанту залежить від використовуваного клею, тому краще вибирати продукцію авторитетних виробників.
Як доглядати за меблями з масиву
Даний матеріал зберігає не тільки цінні і корисні властивості деревини, а й її вразливі місця. Так, наприклад, дерев'яні меблі не рекомендують використовувати в кімнатах з підвищеною вологістю – волокна розбухають, корпус меблів коробиться, може з'явитися грибок. Масив також чутливий до надмірного тепла, такі меблі не можна встановлювати під прямими сонячними променями, поруч з опалювальними приладами, особливо якщо мова йде про клейові вироби.
Меблі з натурального дерева, незважаючи на високу зносостійкість матеріалу, додатково просочують сумішами, які оберігають їх від ураження грибком або комахами.
Доглядати за дерев'яними меблями просто – досить витирати пил сухою ганчіркою, провітрювати, перевіряти цілісність клеєної плити на предмет появи тріщин (вони можуть виникнути від ударів або пересихання).
Оцінюючи міцність виробу, зверніть увагу на тип використовуваної деревини. Дуб або бук погано піддаються обробці, проте успішно чинять опір зовнішньому впливу, не піддаються гниттю. Такі вироби служать десятки років. Меблі з вільхи, сосни, берези коштують дешевше, і завдяки цікавому малюнку волокон також здатні прикрасити ваш будинок.
Більшість деревних порід спочатку мають бляклий, малопривабливий колір. Тому цікаву структуру підкреслюють за допомогою тонування. В інтернет-магазині Matrason ви зможете вибрати колір корпусу меблів, що сподобалися вам – від світлого до темного – щоб обставити свій будинок відповідно до ваших вподобань.
Меблі з масиву добре піддаються реставрації, тому з часом ви зможете легко зняти лак, заново відшліфувати виріб, поміняти тонування згідно зі змінами в інтер'єрі. Купуючи таку шафу, ліжко або комод – ви сміливо можете розраховувати на те, що вони стануть в нагоді і вашим дітям. Для дитячих спалень краще підбирати моделі, покриті гіпоалергенним лаком.