Який обідній стіл вибрати: 5 корисних порад
Обідній стіл, на відміну від журнального або письмового, – щось більше, ніж тільки предмет обстановки. За ним збирається вся родина, щоб на фоні загальної трапези поспілкуватися, обговорити важливі проблеми. Для того, щоб меблі були зручними і органічно вписувалися в інтер'єр, слід врахувати ряд важливих факторів.
Особливості розташування обіднього столу
Розташування обіднього столу залежить від площі і меблювання приміщення. Якщо ви – власник просторої кухні, варто поекспериментувати з розмірами і розміщенням меблів. Стіл може стояти в центрі, при цьому кухонний гарнітур краще розташувати по периметру приміщення або вздовж двох суміжних стін. Якщо кухонна стінка встановлена уздовж однієї стіни, то обідній стіл можна поставити впритул до протилежного.
Для маленької кухні вдалий варіант – кутове розташування столу. Щоб пересування по кухні було зручним, відстань між ним і робочою зоною має бути не менше 60 см.
Як вибрати розмір і форму обіднього столу
Які габарити вашої кухні, чи велика у вас сім'я, як часто ви приймаєте гостей – виходячи з цього, слід вибирати меблі певних габаритів і конфігурації.
Для кухні невеликого розміру можна придбати стіл-трансформер, в якому регулюється площа стільниці. Такі моделі можуть викочуватися, мати вставки в центрі або з боків. Регульована висота ніжок дозволить перетворити виріб в журнальний столик. Вибираючи стіл, потрібно виходити з таких розрахунків: кожному з тих, хто сидить за столом відводиться мінімум 60 см особистого простору.
Виробники випускають моделі найрізноманітніших форм:
- круглої – такі вироби підійдуть для приміщень будь-якого розміру, відсутність кутів збільшує простір для пересувань, але є і недолік – його не можна наблизити до стіни;
- овальної – універсальний і один з найбільш містких варіантів, який поєднується з будь-яким стилем інтер'єру;
- прямокутної – класичний обідній стіл, який можна наблизити до стіни або поставити в центр кімнати. Цей варіант затребуваний для парадних заходів з великою кількістю гостей.
З яких матеріалів виготовляють столи
Відповідаючи на питання, який обідній стіл вибрати, потрібно звернути увагу на матеріал стільниці. Зупинимося на цьому трохи докладніше:
-
Дерево – матеріал, що володіє високою міцністю, тривалим терміном експлуатації, гіпоалергенними якостями. З недоліків можна відзначити високу вартість і велику вагу виробу.
-
Натуральний камінь – подібний за характеристиками з дерев'яним масивом, при цьому кам'яна стільниця стійка до механічних пошкоджень.
-
Плита ДВП або ДСП (ламінована або шпонована) – при використанні якісних матеріалів виріб трохи поступається дереву, але має меншу вагу і більш низьку вартість.
-
Скло – такі меблі візуально розширюють простір, тому вони доречні в малогабаритних приміщеннях. Скло в поєднанні з металом органічно впишеться в інтер'єр в стилі мінімалізм або хай-тек.
-
Пластик – доречний в тому випадку, якщо обідній стіл використовується для приготування їжі. Вироби із пластика добре переносять вологе середовище, необтяжливі в догляді, але уразливі до дії високої температури і менш міцні.
Як вибрати обідній стіл – 5 порад від фахівців Matrason
- Орієнтуйтеся на розмір приміщення і кількість посадкових місць, додавши ще 2 на випадок несподіваних гостей. Перед походом в магазин варто грунтовно продумати місце розташування меблів, і виміряти його.
- Матеріал стільниці слід вибирати, в залежності від режиму експлуатації меблів. До найбільш міцним матеріалів відноситься дерево, камінь, метал.
- Обідній стіл повинен підходити по стилю до наявного інтер'єру. Сучасні тенденції вітають поєднання меблів з аксесуарами, декоративними елементами, освітленням.
- Ретельно перевірте якість стільниці (на відсутність подряпин, відколів, тріщин) і кріпильних елементів.
- При купівлі товару, обов'язкова наявність сертифіката якості, гарантійних зобов'язань і детального керівництва по збірці виробу.