Ламелі для ліжка: різновиди ламелей для ліжка 160х200
На зміну пружинним основам під матрац прийшли поперечні дерев’яні решітки, які служать набагато довше і не деформуються під навантаженнями. Дерев’яні планки називають ламелями, латами або латофлексами. Кожна планка фіксується окремо, а значить, при необхідності її можна буде легко замінити.
Переваги та недоліки ламелей
Дерев’яні планки дуже прості і зручні в роботі, легко монтуються, довго служать. Їх використовують як в звичайних ліжках чи диванах, так і у меблях з регульованою основою, де, наприклад, може підніматися нижня або верхня частина спального місця. З цільною основою-підкладкою такий варіант неможливий.
Плюси:
- допомагають краще розподілити навантаження, що продовжує термін служби і ліжка, і матраца;
- сприяють вентиляції спального місця;
- посилюють ортопедичні властивості матраца.
Мінуси:
- під серйозним навантаженням ламелі можуть посилити відчуття м’якості постелі, тому для людей з підвищеною вагою краще вибирати жорсткий матрац;
- згодом виникає скрип;
- дешеві варіанти з неякісної деревини дуже м’які, «гумові» на початку експлуатації, але швидко розсихаються і ламаються.
Види ламелей для ліжка
Матеріал
Зазвичай латофлекси виготовляють з міцної деревини — бука, дуба, ясеня, рідше — берези, клена, тополі. Такий матеріал натуральний, екологічно чистий, довго служить. Для кращої стійкості до перепадів вологості планки лакують. Набагато рідше зустрічаються металеві та пластикові варіанти. Пластик гірше справляється із завданням, швидше ламається, а метал зовсім не пружинить.
Ширина
Розміри планок також бувають різними. Як вибрати оптимальну ширину ламелей, читайте в нашій статті.
Тип
За формою ламелі бувають вигнутими і прямими. Гнуті планки посилюють пружність, ортопедичні якості матраца, краще перерозподіляють «вертикальне» навантаження в «горизонтальне» — по максимальній площині спального місця. Рівні планки частіше виходять з ладу, відповідно, їхня популярність нижче.
Кріплення
Існує кілька варіантів фіксації рейок, кожен з яких хороший по-своєму:
- стрічка — планки скріплені міцною стрічкою, транспортуються у вигляді рулону. Найзручніший варіант, таку основу можна розгорнути і укласти на місце за пару хвилин;
- латотримачі — співмірні пластикові фіксатори, які кріпляться до торців планок і каркасу ліжка;
- каркас-вкладка (лежак) — використовується жорстке кріплення до корпусу.
Окремо варто згадати планки з регулюванням жорсткості. Вони мають спеціальні рухомі насадки в зоні активного використання. Зміщуючи їх в сторони, ви зможете змінювати жорсткість підтримки в цьому секторі. Ще один вдосконалений, але рідко вживаний варіант — подвійні або навіть потрійні ламелі. Їх зазвичай укладають тільки в зоні підвищеного навантаження — по центру ліжка.
Скільки має бути ламелей в ліжку 160×200 см
Оптимальна кількість рейок залежить від їхньої ширини і габаритів спального місця. Формула розрахунку базується на простому правилі — ширина планок не має перевищувати відстань між ними. Друга вимога — крок між планками не повинен бути більше діаметра пружин в матраці, інакше вони будуть продавлюватися в пустоти.
Наприклад, для основи двоспального ліжка 160×200 український виробник Річман укладає 30-38 планок.
Як дізнатися розмір пружин? Виробники працюють з дуже подібними варіантами, тому всі вироби можна розділити на 2 типи:
- пружини для блоків Боннель. Схожі на пісочний годинник і розширюються до торців. Крок між ламелями — 5-7 см.
- елементи Pocket spring. Бочкоподібні, звужуються до країв. Оптимальна відстань між рейками — 2,5-4 см.
Безпружинні матраци також краще укладати на основи з мінімальним кроком (2,5-5 см).
У двоспальних ліжках 160×200 см ламельні решітки створюються окремо для кожного користувача. Таким чином зменшується тиск на планки і підвищується комфорт користувачів. Для розподілу навантаження по центру ліжка встановлюється поздовжня металева планка (розпірка) і додаткові ніжки-опори.
3 факти про ламелі для ліжок:
- ламелі продаються поштучно, що спрощує ремонт виробу;
- поломки трапляються досить рідко, оскільки одна рейка витримує від 40 до 60 кг на злам;
- серед дерев’яних варіантів лідирують букові моделі.
Правильно підібрана ортопедична решітка допоможе вам підвищити комфорт спального місця і збільшить термін служби матраца.