Київ Глибочицька,29
Кошик
Улюблені
Каталог товарів

Вовняний матрац - особливості вибору

Натуральна овеча вовна – матеріал, який століттями використовується при виготовленні ковдр. Вона добре зігріває і досить швидко вентилюється. Однак наскільки практичним буде вовняний матрац, і чи можна випрати такий виріб в домашніх умовах? Крім того, як вибрати матрац, якщо вовняний прошарок – один з багатьох?

Якими бувають вовняні матраци

Якими бувають вовняні матраци

Якщо ковдри найчастіше виготовлені тільки з вовни овець або верблюдів, то матраци є продуманою комбінацією декількох шарів наповнювача, іноді доповнених пружинним блоком. Вовняний прошарок зазвичай встановлюється одним з найвищих, забезпечуючи хороші зігріваючі властивості ліжку. Досить щільний пласт здатний взяти на себе основне навантаження, пом'якшуючи тиск пружин.

Крім цільного прошарку, в матраці можуть бути використані комбіновані варіанти, коли вовна з'єднується з іншими волокнами, в тому числі штучними. Це додає матеріалу велику жорсткість, зносостійкість і додатковий захист від комах, плюс здешевлює виріб.

Вовняний прошарок може бути встановлений як симетрично – наприклад, по обидва боки пружинного блоку, так і з одного боку. Асиметричні варіанти орієнтовані на сезонне використання і дозволяють адаптувати вашу постіль згідно температурних умов, зігріваючи взимку і охолоджуючи влітку.

Переваги матраца з вовни

Переваги матраца з вовни

Для виготовлення постільних аксесуарів використовують чисту, промиту і продезинфіковану вовну високої якості, що гарантує гігієнічність матеріалу. Заготівля сировини є давно налагодженим процесом і не вимагає загибелі тварин. Волокна спресовуються в щільний шар, який при допустимому рівні навантаження (вказано в паспорті матраца) не деформується і залишається в міру податливим і пружним.

Головна особливість вовняних матраців – низька теплопровідність, завдяки чому вони відносяться до числа найзатишніших для холодного клімату. А ще це чудова можливість облаштувати ліжко з оптимальним «підігрівом» для людей, у яких є хвороби суглобів. Волокна природним чином накопичують тепло, створюючи оптимальну температуру для користувача.

До числа переваг відносяться також такі особливості:

  • помітне поглинання вологи;
  • швидка вентильованість;
  • тривалий термін служби;
  • натуральність.

Гарна абсорбція ліжка доречна, якщо матеріал також швидко висихає. Вовняні аксесуари називають «найсухішими», оскільки вони здатні не тільки вбирати надлишкову вологу, але і добре вентилюються. Такі матраци, ковдри і навіть подушки рекомендовані і дорослим, і дітям – якщо у вас немає алергії саме на вовну.

Як прати вовняні матраци

Як прати вовняні матраци

Гігієна ліжка передбачає не тільки регулярну зміну білизни, але і очищення, а іноді і прання матраца, який просочується потом, наповнюється пилом або навіть може мати плями від протікань. І якщо тонкі моделі зі штучного наповнювача можна промити під душем у ванній, то вовна дуже чутлива до прання, особливо гарячою водою. Навіть найщільніші шари від такого поводження деформуються, і весь виріб приходить в непридатність.

Тому в якості домашнього догляду рекомендоване сухе чищення (пилососом, содою, лавандовою пудрою), провітрювання на відкритому повітрі або м'яка обробка поверхневих плям з допомогою губки і невеликої кількості мильного розчину. В ідеалі необхідно використати спеціальні засоби з ланоліном, які дозволяють відновити природний захисний шар волокон і зберігають нейтральний PН.

Надмірне змочування не рекомендоване ще з однієї причини – вовняний прошарок має темний колір, і застосування неправильно підібраних засобів може призвести до того, що на світлому чохлі з'являться линялі плями від наповнювача. До речі, іноді чистку краще поєднати з заміною чохла – новий можна замовити в багатьох ательє.

В більшості випадків якісне глибоке прання багатошарових ортопедичних матраців можливе тільки в хімчистці. Тому, щоб уникнути проблем з запахом і плямами, дорогі матраци рекомендовано спочатку доповнювати захисними наматрацниками, серед яких є навіть вологонепроникні моделі.

Повернутися до списку статей