Вибираємо постільну білизну - яка тканина краща
Вагому частину життя людина проводить в ліжку, тому якість спального місця має істотне значення. Припустимо, ви вже визначилися з меблями для спальні і типом матраца – залишилося лише подбати про більш дрібне постільне приладдя, яке повинне бути гарним, зручним, а також тактильно приємним.
Яка тканина краща для постільної білизни
Сучасні виробники істотно розширили лінійку пропозицій – крім класичних варіантів на зразок бязі або сатину, сьогодні в більшості магазинів можна придбати також постільні комплекти з мікрофібри, бамбука та ін. Звичайно, кожна з цих тканин має свої особливості, які, виходячи з особистих переваг покупців, можуть бути як перевагами, так і недоліками.
-
Бавовна і похідні.
Цей натуральний матеріал ліг в основу таких типів тканини як бязь, сатин, поплін, фланель. Цінується насамперед за зносостійкість і натуральність – такі постільні комплекти з честю витримують багаторазові прання і прасування. М'яка фланель створить затишок в зимову пору, бязь і ситець добре абсорбують вологу влітку, а сатин майже не мнеться під час прання.
Бавовняні тканини не накопичують статику, добре пропускають повітря, не викликають роздратування або алергій. Саме тому їх в першу чергу використовують для виготовлення дитячих постільних речей. Крім того, це гарна альтернатива дорожчим варіантам – так, наприклад, сатин має шовковистий блиск і гладку структуру, що робить комплекти з нього охайними і елегантними.
Яку тканину вибрати, якщо потрібно регулярне кип'ятіння, що краще – бязь або поплін? Щільна бязь – хороший вибір, якщо ви шукаєте недорогу, але зносостійку білизна, яку можна прати і прасувати на високих температурах. Поплін дуже схожий за характеристиками, однак вважається більш якісним варіантом, оскільки завдяки спеціальному плетінню ниток стає м'якшим.
-
Натуральний шовк та "імітатори".
Існують натуральні і штучні тканини, різниця в яких, звичайно ж, досить велика, і не тільки в ціні. Високоякісна продукція (зазвичай японських виробників) має характерний блиск і щільність тканини, завдяки чому стане справжньою окрасою вашої спальні. Прохолодний ковзкий шовк приємний на дотик і особливо популярний в літню пору. Вибираючи шовкові комплекти для своєї спальні, пам'ятайте, що делікатну тканину слід прати в ледь теплій воді, не викручуючи.
Атласна тканина схожа на шовк, проте має в складі, крім натуральних матеріалів (бавовна, віскоза), також штучні, а саме – поліестер. Зазвичай це мінімальна добавка, яка необхідна для посилення експлуатаційних властивостей виробу.
-
Бамбук.
Бамбукова постіль має антибактеріальні властивості, швидко вбирає вологу і видаляє неприємні запахи. Наволочки для подушок з цього матеріалу рекомендують, якщо у вас проблемна шкіра.
З якої тканини краще вибрати постільну білизну, якщо ви не хочете морочитися з прасуванням? Найменш схильні до зім'яття навіть після віджимання в машинці сатин, махра, мікрофібра.
7 недоліків тканин для постільної білизни
- Ситець швидко зношується, при пранні може сісти або «потягнутися» так, що простирадло не буде відповідати розмірам ліжка, а ковдра не поміститься в підковдру.
- Сатин і шовк легко зачіплюються, втрачаючи ідеальну гладкість поверхні.
- «Слизькі» тканини важко утримати на місці, особливо якщо верхній шар наматрацника також гладкий – вранці таку постіль доведиться перестилати.
- Штучний шовк легко мнеться і швидко приходить в непридатність.
- Тканини з добавками льону важко розгладити – навіть після хорошого прасування бувають видні нерівності.
- Жаккард не рекомендують віджимати, а тим більше вибілювати. Приступаючи до прасування – використовуйте найбільш делікатний режим.
- Дорогі тканини вимагають делікатного догляду, тому часто їх здають в хімчистку, а не перуть в домашніх умовах.
Втім, на кожен з цих матеріалів є попит і, звичайно, хороші відгуки. В інтернет-магазині Matrason ви зможете придбати якісну постільну білизну підходящого розміру і типу тканини. Яскраві кольори, ніжні пастельні тони, веселі дитячі комплекти прикрасять спальні вашого будинку і зроблять його затишнішим.