Захист меблів від домашніх вихованців
Тканинна оббивка в такому випадку швидко куйовдиться порваними нитками, шкірзам просто рветься клаптями. Стрибки по меблях також не проходять непомітними, особливо якщо матеріал дійсно делікатний. Чи можна мінімізувати подібні пошкодження?
Які меблі стійкі до пошкоджень тваринами
Багато котів ігнорують придбані іграшки та аксесуари, вважаючи за краще чухати кігті об виступаючі частини крісел і диванів. Собаки «риють» лежанки на сидіннях, згрібаючи покривало в купу. Тканинна оббивка в такому випадку швидко куйовдиться порваними нитками, шкірзам просто рветься клаптями. Стрибки по меблях також не проходять непомітними, особливо якщо матеріал дійсно делікатний.
Тому часто виробники мають в своєму арсеналі не просто зносостійкі матеріали для оббивки, а й варіанти з функцією «антикіготь»:
- велюр килимовий або шліфований;
- флок;
- штучна замша;
- шенніл (рогожка);
- мікрофібра;
- тефлонові тканини.
Тканини з серії «антикіготь» відрізняються щільним переплетенням ниток, завдяки чому стійкі до утворення затягувань. Короткий ворс не затримує шерсть, такі меблі легко можна почистити пилососом зі звичайною щіткою. Дорогі тефлонові тканини – гладкі і слизькі на дотик, через що тварини практично не приносять шкоди оббивці. Протипоказано використовувати меблі з гобеленовою, шкіряною оббивкою, шкірзамом.
Однак не потрібно підбирати меблі, орієнтуючись на оббивку. Сьогодні виробники допускають можливість вибору матеріалу ще на етапі замовлення, завдяки чому ви зможете підібрати тип, колір, малюнок оббивки для моделі дивана, крісла або пуфа, що сподобались – таку послугу надає інтернет-магазин Matrason. Власникам довгошерстих тварин можна порадити оббивку, чий колір схожий на відтінок шерсті тварин.
Хорошим варіантом стануть моделі зі знімним чохлом, який легко можна випрати, а при необхідності – замінити, не піддаючи меблі недешевій перетяжці. Можна також використовувати покривало, проте воно не закриває меблі повністю, легко з'їжджає і не дає повноцінного захисту.
Яким повинен бути каркас
Коти люблять м'які і «теплі» підлокітники, широкі спинки, на яких можна зручно відпочити. Враховуйте це при виборі, якщо у вас не виходить відучити тварин від користування диваном. Уникайте також варіантів з великими дерев'яними вставками, які можуть стати альтернативою кігтеточці.
Досить часто молодих собак приваблюють дерев'яні ніжки, об які можна всмак поточити зуби. Уникнути конфліктів на цьому ґрунті допоможуть меблі на металевих ніжках або з низькою посадкою. Розкладні меблі неймовірно привабливі для дрібних тварин – в відкритиш нішах так цікаво ховатися і затишно спати. Тому щоб уникнути біди, не забувайте кожного разу перевіряти порожнечі під диваном і кріслом, складаючи меблі.
Відучувати тварин від користування меблями
Якою б зносостійкою не була оббивка – рано чи пізно і ця «фортеця» впаде. Тому краще відразу ставити територіальні рамки, не допускаючи домашніх вихованців на дорогий диван або улюблене крісло. Не відступайте від встановлених правил, дотримуйтеся строгості.
Що робити, якщо тварини користуються меблями під час відсутності господарів? Обробляйте оббивку спеціальними відлякуючими спреями з різким запахом, які продаються в зоомагазині. Це можуть бути цілком приємні людині аромати цитрусових. Купіть коту спеціальний будиночок, обладнайте собаці затишну лежанку – і, можливо, необхідність грітися на дивані відпаде сама собою.
Ремонт оббивки
М'які меблі, оббиті шкірою або її штучними аналогами, після ушкодження кігтями вимагає заміни оббивки. Тканинні моделі можна відремонтувати на місці, використовуючи декоративні латки – як схожого, так і контрастного кольору. Матеріал таких клаптів або в'язаних доповнень також повинен бути міцним, зносостійким і легким в чищенні.
Усувайте забруднення відразу ж, особливо якщо мова йде про пролиту рідину, яка, проникнувши всередину наповнювача, забезпечить стійкий жирних неприємний запах.