Як зробити гарний інтер'єр дитячої
Фото сучасних інтер'єрів дитячої виглядають як жива мрія – яскраві, тематичні, оригінальні, вони здатні «закохати» в себе з першої хвилини. Однак, далеко не завжди святкова обстановка є практичною і буде зручна дитині. Які елементи потрібно залишити, а які прибрати – кілька простих вимог допоможуть вам визначитися з вибором.
Найперше планування дитячої
За можливості, кімнату для дитини починають готувати задовго до її народження, тому дизайн зазвичай відрізняється простотою, а меблі підбирають світлі, візуально збільшуючи простір приміщення. Популярністю користуються варіанти з тематичними прикрасами, які сподобаються дитині і спростять користування меблями (наприклад, різні малюнки на шухлядах комода).
Враховуйте – сучасні виробники мають в своєму арсеналі не тільки класичні варіанти дитячих меблів, а й моделі зі знімними декоративними елементами, завдяки чому такі вироби залишаються актуальними і в кімнаті підлітка.
Не купуйте новонародженому багато меблів відразу, нехай краще кімната довше залишиться просторою – це спрощує прибирання та дозволяє гратися габаритними іграшками. А якщо приміщення спочатку невелике – для школярів можна буде купити двоярусне ліжко з білизняними шухлядами або стіл-трансформер.
Яскраві фарби в інтер'єрі
Діти люблять соковиті кольори і тягнуться до них, проте велика кількість райдужних переливів швидко призводить до надмірного збудження, подразнення, стомлюваності. Тому, декоруючи кімнату яскравими елементами, намагайтеся обмежитися декількома акцентами, особливо якщо меблі вже прикрашені.
Великим успіхом буде користуватися тематичний декор – і при цьому обов'язково враховуйте переваги або хобі дитини. Серед найбільш популярних варіантів сьогодні можна назвати такі:
- спортивна тема (куточок для інвентарю і занять, постери, місце для призів, які спочатку можна виготовити самостійно);
- життя героя (пірати, космонавти, автомобілісти, мандрівники, феї, принцеси, мультиплікаційні персонажі);
- «інший» світ (зоряне небо, водний світ, поселення індіанців і т. д.).
За можливості розділяйте кімнату на зони – відпочинку, гри, навчання, використовуючи в оформленні відтінки різної насиченості. Таке розмежування можна зробити як умовно, так і за допомогою ширм, стелажів, ширм – головне, щоб вони були прості і безпечні. Це правило особливо актуально, якщо кімната розрахована на двох різностатевих дітей.
Красивий інтер'єр дитячої найчастіше передбачає наявність постерів і наклейок – великих, добре помітних. Доречним доповненням стануть настінні книжкові полиці – вони також займають небагато місця, однак при належному оформленні здатні стати одним з найцікавіших елементів обстановки. Сьогодні також доступними є розписні варіанти стін – для цього можна запросити художника або ж скористатися готовим набором декоративних наклейок-шпалер.
Відведіть одну стіну для творчості, закріпивши дошку для малювання на зручному для дитини рівні. Використовуйте магнітні дошки – на них можна комбінувати спеціальні літери, цифри, а також кріпити найкращі малюнки або фото, пробуджуючи у малюка позитивні емоції. Крім того, є набори для «магнітного» театру, які роблять розповідь деяких казок більш динамічним. Старшим дітям сподобаються карти – географічні або зоряного неба.
Краса і практичність дитячих меблів
Чим більше предметів в кімнаті – тим частіше потрібне прибирання, і тим більше часу воно займає. Якщо ви не готові часто перетирати полиці, іграшки і фоторамки, прати балдахіни та намети – постарайтеся використовувати мінімум меблів, вибираючи максимально закриті моделі, зручні для вологого прибирання. Зверніть увагу на принцип зберігання речей – він повинен бути практичним, зрозумілим і зручним дитині.
Залиште у відкритому доступі предмети, важливі для малюка – книги, улюблені іграшки, набори для творчості. Обов'язково продумайте тип і рівень освітлення в кімнаті – денного, вечірнього, нічного. Використовуйте зносостійкий дитячий текстиль цікавих забарвлень. «Підлаштовуйте» кімнату під дитину, враховуйте її побажання – і ваш спільний проект матиме успіх.