Шукаєте простий варіант наматрацника, який коштує недорого, але виготовлений з натурального матеріалу? Вам варто вибрати бавовняну модель, яка не викликає алергій, відмінно всотує зайву вологу, легко чиститься і дуже швидко сохне. Така постіль буде зручною і дорослій людині, і дитині.
Переваги наматрацників з бавовни
Волокно бавовнику було і залишається одним з найбільш затребуваних матеріалів при виготовленні постільних аксесуарів. У матрацах і наматрацниках бавовна використовується у вигляді тонкого поверхневого шару, простьобаного для кращої фіксації.
Класична модель бавовняного наматрацника — дуже тонка і проста в плані конструкції, оскільки наповнена всередині лише рослинними волокнами. Такий аксесуар виконує захисну функцію, оберігаючи матрац від механічного стирання, забруднень, просочення неприємними запахами. Він формостійкий, його можна прати в звичайній машинці, прасувати, обробляти паром для дезінфекції.
Чому варто вибрати бавовняний наматрацник:
- натуральність;
- відмінна гігроскопічність;
- чудова повітропроникність;
- простота догляду;
- тактильна привабливість;
- гіпоаллергенність, антистатичність;
- низька ціна.
Якщо ж в складі аксесуара є й інші типи наповнювача — властивості моделі, а також спосіб догляду за нею, відповідно, змінюються. При цьому врахуйте, що не всі вироби можна буде випрати. Як дізнатися точний склад наматрацника? Ви знайдете потрібну інформацію в інтернет-магазині МатраСон, адже кожен з наших товарів супроводжується докладним технічним описом.
Якими бувають бавовняні чохли для матраців
Крім класичних варіантів, є і більш щільні вироби, які мають додатковий прошарок — найчастіше із синтетичних або комбінованих матеріалів, котрі також добре вентилюються і легко очищаються. Товщина таких наматрацників більша, однак недостатньо для того, щоб істотно скорегувати жорсткість спального місця. Вони всього лише краще справляються з елементарним «сухим» захистом.
Щоб уберегти ліжко від протікань рідини, використовують вологозахисні наматрацники, де бавовняна частина підкріплена спеціальною вологонепроникною мембраною. Навіть поліестерова підкладка має мікропори, завдяки яким постіль вентилюється, ну а волокна вати забезпечують швидке і природне випаровування зайвої вологи.
Непромокальні наматрацники часто мають додаткове просочення антибактеріальними і антимікробними засобами, що сприяє гігієні постелі. Це ідеальний варіант, якщо ви шукаєте наматрацник для зовсім маленьких дітей, лежачих хворих, людей похилого віку.
В аксесуарах типу «зима-літо» бавовна використовується для оформлення «літньої» сторони. Тут волокна зазвичай доповнюють кокосову плиту, створюючи разом з нею рівний, добре вентильований настил. Така постіль не дуже податлива, не прилягає щільно до тіла користувача, завдяки чому утворюються природні повітряні коридори і спальне місце швидше охолоджується, позбавляючись випарів поту.
Найщільніші варіанти наматрацників здатні скорегувати жорсткість спального місця — небагато, але відчутно. Бавовна тут також використовується у вигляді невеликого доповнення, оскільки основну роль виконує плита з кокоса, латексу або ортопедичної піни.
Чим доповнити бавовняний наматрацник
Чохли для матраців з натуральних матеріалів варто використовувати разом з якісною постільною білизною, яка також не викликає подразнень, алергій і не накопичує статику. Зверніть увагу, що з бавовни виготовляють кілька різновидів тканин для домашнього текстилю. Найчастіше сьогодні використовують бязь, ранфорс і сатин. Не завжди така постільна білизна — 100% натуральна, бувають і змішані варіанти, які гірше вентилюються і абсорбують, тому слід бути дуже уважним при виборі.
На сайті matrason.ua ви також зможете придбати ковдри і подушки з натуральними наповнювачами — рослинного або тваринного походження. А якщо ви припускаєте наявність алергій у себе або дитини — ми допоможемо вибрати і купити якісні аналоги з гіпоалергенними синтетичними філерами. Підвищіть рівень комфорту в спальні разом з Матрасон!