7 порад: як вибрати диван онлайн
Інтернет-покупки сьогодні займають значну частину нашого шопінгу, дозволяючи перелопатити за стислі терміни великий обсяг інформації і знайти оптимальний товар. Нікого вже не дивують і габаритні придбання — ліжко, диван, шафа, котрі доставляють і навіть збирають спеціальні служби. Покупцеві залишається лише радіти вдалій «обновці». А ми підкажемо, як вгадати з параметрами вибору.
Порада 1. Визначте місце розташування дивана
Від того, в якому приміщенні будуть стояти меблі, залежить їхня конструкція, наявність розкладного механізму і навіть тип оббивки.
Найчастіше дивани поділяють на такі категорії:
- у вітальню;
- в спальню;
- на кухню;
- для офісу;
- дитячі варіанти.
Представницькі моделі (вітальня, офіс) повинні бути яскравими, стильними, з цікавою оббивкою або формою. Кухонні вироби обирають, орієнтуючись на кількість посадочних місць, поєднання зі столом, наявність внутрішніх коробів, практичність оббивки. Варіанти для спальні оцінюють за розміром спального місця, якості наповнювача, зносостійкості розкладного механізму. Дитячі моделі повинні бути безпечними і зручними для маленького користувача.
Порада 2. Здійсніть виміри
Навіть найбільш компактний диванчик займає відчутну частину кімнати. А якщо це трансформер — він потребуватиме ще більшого простору для облаштування спального місця і самого процесу розкладання (тому деякі моделі не можна ставити впритул до стіни). Висувні ніші також потребують вільного місця. Враховуйте, що безпосередньо спальне місце — менше, ніж загальні габарити дивана.
Зручність онлайн-покупок в тому, що всі технічні дані представлені в описі товарів і ви можете провести звірки, не виходячи з дому.
Порада 3. Виберіть тип оббивки
Модна тканина, фактурна шкіра, цікавий принт — зроблять меблі найпростішої форми по-справжньому стильними і перетворять на родзинку інтер’єру. Однак не варто забувати і про те, що диван потрібно буде чистити, берегти від вигорання й навіть нападів домашніх улюбленців. Але ж не всі матеріали можуть витримати вологе чищення і активне тертя.
Уважно вивчіть особливості оббивного матеріалу — чимало виробників пропонують можливість вибрати оптимальний варіант ще на етапі замовлення. Ознайомитися з каталогом відтінків і кольорів м’яких меблів можна онлайн.
Порада 4. Подумайте, як часто ви будете спати на дивані
Якщо диван стаціонарно замінює ліжко — обов’язково потрібно вибрати модель з надійним механізмом, здатним витримувати щоденні трансформації. Спальне місце повинне мати мінімум заглиблень і заломів. А пружинний блок або наповнювач — радувати ортопедичними властивостями. Хороші показники у виробів з механізмом дельфін, євродельфін, клік-кляк, пантограф.
На «гостьовому», зрідка використовуваному варіанті можна заощадити, вибравши менш міцний виріб (французька розкладачка, седафлекс, алеко, мералат). В Інтернеті легко знайти картинки і навіть гіфки, що демонструють процес трансформації різних механізмів.
Порада 5. Поцікавтеся, що всередині
Сьогодні виробники пропонують кілька варіантів наповнювача на вибір:
- пінисті філери (поролон, пінополіуретан, меморікс, латекс);
- пружинні блоки (змійка, Боннель, Pocket spring);
- волокнисті варіанти (синтепон, періотек, холлофайбер, струттофайбер, дюрафіл).
У кожного матеріалу — свої особливості і рівень зносостійкості, завдяки чому вони роблять дивани та крісла зручними для сидіння або сну. Ознайомитися з перевагами і недоліками сучасних наповнювачів ви зможете в каталозі інтернет-магазину Матрасон.
Порада 6. Дізнайтеся, наскільки міцний каркас
Найкращим варіантом багато років була і залишається натуральна деревина — вона довго служить, витримує серйозні навантаження, має красиву текстуру. Часто для здешевлення продукції малопомітні частини (задник, днище) замінюють варіантами з пресованих плит. І найбільш недорогими, але й найменш міцними вважаються вироби, виготовлені тільки з пресованих аналогів (ДСП, ЛДСП, МДФ).
Порада 7. Визначте тип ніші
Для офісних моделей внутрішній короб абсолютно не потрібен, а от в «домашніх» диванах ніша більш ніж доречна. Ніш може бути кілька — різного типу і місця розташування (під сидіннями, в боковинах і навіть спинці). Подумайте, що саме ви будете зберігати в ніші і як часто будете нею користуватися, особливо якщо мова йде про габаритні, вагомі варіанти.
Намалюйте план кімнати, врахуйте стиль інтер’єру, колірну гамму, подумки «поставте» нові меблі на місце. Якщо ви задоволені результатом — тоді вперед, за покупкою!