Чим відрізняється вбудована шафа від шафи купе?
Найкращі запити з теми:
- Плюси і мінуси корпусних шаф.
- Особливості вбудованих меблів.
- Поєднання вбудованих шаф з натяжними стелями.
- Яка шафа купе краща — вбудована чи звичайна?
- Що дешевше — вбудована шафа чи шафа купе.
- Вбудована шафа своїми руками.
Отже, ви надумали встановити вдома нову практичну шафу, яка не займає багато простору і укомплектована зручними дверцятами. Вже пригледіли місце, обсяг моделі і подумки заповнили полиці. Залишилося вирішити — який тип меблів вам підійде краще — стандартна шафа чи вбудована, оскільки навіть створення цих виробів передбачає різний підхід. Вибір залежить від приміщення, бюджету і часу, відведеного на облаштування.
Плюси і мінуси корпусних шаф
Відмінність звичайної корпусної шафи в тому, що вона має згідно з назвою, повний «корпус» — стінки, днище, задник і «стелю», які кріпляться одне до одного. Виготовляють такі меблі на заводах і фабриках, де над створенням однієї моделі працюють кілька кваліфікованих фахівців — конструктор, дизайнер, монтажник.
Переваги такої моделі:
- мобільність (можна буде легко пересунути або навіть переставити в іншу кімнату, якщо ви задумаєте перепланування інтер’єру);
- варіативність установки — можна поставити уздовж стіни або посередині приміщення, зонувати кімнату.
Недоліки корпусних варіантів:
- типові розміри і внутрішнє планування;
- менша місткість у порівнянні із вбудованими моделями та вища ціна за рахунок кількості складових;
- зазори між стіною і стелею, важкодоступні для прибирання.
Особливості вбудованих меблів
Вбудовану шафу встановлюють в ніші, простінку, невеликій коморі, уздовж стіни. Такі меблі кріпляться безпосередньо до стін приміщення, підлоги і стелі, оскільки не мають своїх. Через це і висота вбудованої шафи зазвичай максимальна — від підлоги до стелі.
Вбудовані гардеробні, кухонні шафи виготовляють індивідуально, відповідно до особливостей кожного приміщення. Варто дуже уважно поставитися до вибору підрядника — тільки від майстра буде залежати, наскільки правильно зняті виміри і наскільки зважено розрахована сама конструкція з урахуванням допустимих навантажень. Вбудовану шафа можна використовувати в різних типах кімнат: спальні, передпокої, коридорі і навіть на балконі, відповідно, облаштувати різне наповнення. Головне, щоб це було зручно вам.
Переваги вбудованих моделей:
- унікальне внутрішнє планування;
- максимальне використання доступного простору;
- можливість приховати архітектурні недоліки приміщення, комунікації і т.д.
- простота прибирання (пил не накопичується на верхній частині).
Недоліки вбудованих шаф:
- недопустимість перестановок меблів;
- труднощі при монтажі — не можна кріпити до гіпсокартонних стін, непросто працювати з бетонними плитами;
- складність демонтажу (всі основні елементи, в тому числі полиці і штанги, кріпляться до стін);
- обмежений вибір висоти.
Поєднання вбудованих шаф із натяжними стелями
Красива тканина для стелі дозволяє просто і стильно оформити приміщення, але, безумовно, створює складності при монтажі вбудованих шаф, які повинні кріпитися до стелі. Однак нічого неможливого немає. Шафу-купе можна встановити до натягування стелі або після, і навіть незалежно одне від одного — для кожного варіанту розроблені свої методики.
А ось підлогу і стіни потрібно обов’язково вирівняти до установки шафи, щоб дверці не перекошувалися, а роликовий механізм не клинило через нерівності.
Яка шафа купе краща — вбудована чи звичайна?
Вбудовані моделі в порівнянні з корпусними відрізняються більшою місткістю — по-перше, за рахунок відсутності стінок, а по-друге, через максимальний розмір (від підлоги до стелі). Ще одна їхня перевага — унікальне планування всередині. Виріб виготовляють на замовлення, а значить, ви можете вибрати, якого розміру будуть полиці, на якій висоті встановити штанги для одягу і т.д. Такі меблі ідеальні, якщо у вас є ніша відповідного розміру або простора кімната/коридор, частину якого можна «відкусити».
Корпусні меблі приваблюють своєю мобільністю і надійністю. Для їх установки не потрібна ніша — вони прекрасно розмістяться в будь-якому приміщенні, якщо є достатньо місця. Вам варто вибрати таку шафу, якщо ви любите оновлювати інтер’єр і міняти місце розташування меблів. Крім того, при переїзді ви зможете забрати шафу з собою і в більш просторому будинку доповнити її комодом або тумбочками.
Коли не варто встановлювати вбудовану шафу:
- в орендованому житлі або при частих переїздах — ви не зможете забрати з собою такі меблі, вони просто не підійдуть для іншого приміщення;
- в нових будинках, які ще 2-3 роки будуть давати усадку, через що можливі перекоси;
- в дитячих, де оновлення інтер’єру відбувається найчастіше.
Що дешевше: вбудована шафа чи шафа купе?
Вартість виробів залежить від кількості і типу використаних матеріалів, робіт. Шафа, вбудована в стіну, обійдеться дешевше, якщо рахувати матеріали, оскільки тут ви можете заощадити на стелі, дні і навіть стінках. Велике значення має наявність дзеркал і тип дверей — розсувні дешевше купейних. Однак ціна може істотно зрости через ручну підгонку кожної деталі, адже часто ніші нестандартні, з кривизною.
Вбудована шафа купе своїми руками
Монтаж такої моделі — процес більш складний, ніж збирання стандартних покупних меблів. Вбудована шафа вимагає підгонки — більшість елементів необхідно буде вручну доробляти на місці, особливо якщо стіни не ідеально рівні. Дуже важлива якість кріплення — до стін, підлоги, розрахунок навантаження на елементи. Тому і виміри, і проектування виробу, і установку краще всього довірити професіоналам, які мають потрібний інструмент, вміння ідосвід.
Якщо ж ви хочете заощадити — виберіть готову модель, створену з урахуванням всіх норм, і самостійно встановіть її.
Якщо у вас горять строки — однозначно потрібно вибрати корпусний варіант, оскільки вбудований вимагає часу на заміри, підбір матеріалів, розробку планування, виготовлення і монтаж.
Зовнішній дизайн і вбудованих, і корпусних шаф буває різний — від непомітних однотонних дверей до панелей, прикрашених фотодруком, дзеркалами, інкрустацією. А оскільки габаритні меблі співмірні зі стінкою — це прекрасна можливість цікаво доповнити інтер’єр.
Нас часто запитують про:
- Що краще — готові меблі чи на замовлення? Вибір залежить від того, яке планування в вашому домі, який дизайн інтер’єру ви задумали, знімна це квартира або своя... Параметрів багато, і всі вони важливі. Скористайтеся нашими підказками, щоб не помилитися у виборі.
- Як прибрати подряпини з меблів? Дерев’яні вироби довго служать, проте зберігають гарний зовнішній вигляд тільки, якщо ви про це подбаєте. Регулярно очищайте поверхні, користуйтеся поліролем, обробляйте подряпини і тріщини. Ось кілька порад, як це можна зробити самостійно, в домашніх умовах.
- Як правильно розташувати диван у вітальні? Намалюйте план кімнати, виріжте паперові головні елементи меблів відповідно до розмірів і спробуйте поставити їх максимально вигідно — з урахуванням проходів, відкривання дверей, шухляд і т.д. Дізнайтеся, якими бувають сучасні дивани і як їх рекомендовано розміщувати.
- Як розрахувати розміри шафи-купе? Для початку визначте місце розташування меблів, внутрішнє планування (що будете зберігати), тип дверей, наявність кривизни стін. Це непроста робота, однак ви можете впоратися самостійно, якщо скористаєтеся нашими підказками.