Київ Глибочицька,29
Кошик
Улюблені
Каталог товарів

Гарна ковдра: яка вона

М'яка і затишна ковдра здатна істотно збільшити комфорт нашого сну, теплим коконом вкриваючи від холоду і проблем зовнішнього світу. Різноманіття сучасних моделей дає можливість підібрати постільний аксесуар на будь-який сезон.

Підбираємо ковдру з урахуванням особистих переваг

Звичайно, для кожної людини підійдуть різне постільне приладдя – хтось полюбляє вироби з натуральних матеріалів, а хтось обирає штучний наповнювач. Є люди, які розкриваються взимку, а інші шукають, як вибрати ковдру теплою навіть влітку. Тому при покупці головне спочатку визначитися з вашими особистими вимогами.

Основні критерії вибору:

  • розмір;
  • сезонність виробу;
  • тип тканини і наповнювача.

Як вибрати розмір ковдри? Сьогодні габарити ліжок і диванів істотно збільшилися, даючи більше простору і можливостей для відпочинку. Відповідно, розширилася лінійка розмірів постільної білизни та аксесуарів. Навіть в одній ніші, наприклад, «полуторну ковдру» - ви зустрінете кілька варіантів.

В магазині Matrason ви зможете не тільки підібрати ковдру, а й купити ідеальну подушку в зручному для вас розмірі.

Сезонність виробу передбачає різні зігріваючі властивості. Сьогодні виробники готові запропонувати продукцію до 5 ступенів теплоти – таким чином можна придбати ковдри для різних кліматичних поясів. В ідеалі рекомендують два типу постільних аксесуарів – на зимовий і демисезонний/літній період. Як вибрати ковдру на зиму? Зверніть увагу на серцевину – наповнювач. Найтеплішими вважаються натуральні матеріали. Однак, якщо зима в вашому регіоні не дуже морозна – вам цілком може підійти синтетичний варіант.

Натуральна чи синтетична ковдру?

У кожної з цих категорій свої плюси і мінуси. Натуральні компоненти вважаються менш шкідливими, до того ж завдяки спеціальним обробкам і просоченням набувають гіпоалергенних і антибактеріальних властивостей. У той же час, натуральні наповнювачі дорожчі, менш практичні в догляді (швидко зволожуються, довго сохнуть), зкомкуються, легко вбирають запахи, а з часом можуть стати притулком постільних кліщів.

Пухова ковдра легка, м'яка і дуже тепла. Правильна простібка дозволить їй служити багато років. Вимагає професійного прання – домашня машинка може її зіпсувати. Вовняні вироби мають лікувальні властивості, корисні для людей з хворими суглобами. Залежно від типу вовни, розрізняють і ступінь теплоти. Тонка верблюжа ковдра підійде для прохолодного літа, вовна лами і мериноса зігріє в сильний холод. Слабке місце такої ковдри – вона щільне, непіддатлива, в той же час швидко деформується при пранні.

Бавовняні (ватяні) ковдри здавна були популярні в наших краях – пишні та вагомі, вони добре зігрівають і не мають такого запаху, як вовна. З недоліків – досить грубі і важкі, швидко здволожуються.

Новинка останніх років – шовкові ковдри, які приваблюють своєю легкістю і м'якістю, швидко вбирають вологу і добре підійдуть для літнього сну.

Сучасні штучні наповнювачі (холлофайбер, комфорель, синтепон, силікон) істотно підвищили свої рейтинги в очах покупців. Вони легкі, м'які, практичні, з честю витримають не одне прання в машинці, швидко сохнуть. З мінусів – вони менш теплі, гірше пропускають повітря і вологу, що не сприяє хорошому сну.

Є також комбіновані варіанти, коли, наприклад, синтетичні волокна зміцнюють натуральні, посилюючи пружність і протистояння до деформації.

Альтернативний варіант – популярне останнім часом рослинне волокно (бамбукове, евкаліптове, кукурудзяне і т.д.). Такі вироби легкі і гіпоалергенні. Бамбукові подушки завдяки антибактеріальним властивостям сприяють чистоті обличчя.

Варто також звернути увагу на тип тканини для чохла. Вона повинна бути щільною і міцною (утримувати наповнювач), в той же час добре провітрюватися. Більшість покупців сьогодні віддають перевагу натуральним матеріалам, які приємні на дотик, не викликають роздратування або алергії.

Повернутися до списку статей