Київ Глибочицька,29
Кошик
Улюблені
Каталог товарів

Як облаштувати кімнату для новонародженого: поради від експертів MatraSon

Затишна і світла дитяча повинна бути також безпечною та комфортною, в першу чергу для малюка. Тому заздалегідь продумайте до дрібниць, які вам потрібні меблі і що потрібно зробити, щоб уникнути перероблень надалі. Грамотне планування і підбір матеріалів заощадять ваші витрати і дозволять створити ідеальну кімнату для вашої дитини.

Правила облаштування дитячої кімнати для новонародженого

Дитяча для немовляти повинна бути сусідньою з батьківською спальнею – це істотно полегшить догляд за дитиною. Ліжко розташовуйте так, щоб його було видно відразу з дверного отвору.

Кімната повинна бути невеликою, затишною і обов'язково добре освітленою. Саме тому в інтер'єрах дитячих переважають світлі тони. Великі вікна, хороші світильники, плафони яких закриті знизу, ненав'язливий нічник – ці обов'язкові елементи забезпечать правильне світло в різний час доби.

З часом малюк все активніше починає освоювати навколишній світ, досліджувати предмети, які трапляються в межах досяжності. Тому ще на етапі планування інтер'єру подбайте про те, щоб небезпечні елементи (наприклад, розетки) були прибрані якомога вище, а їх кількість – зведена до мінімуму.

Не зайвими будуть високі полиці – на них з часом розмістяться засоби гігієни, дитяча аптечка, тендітні іграшки. А спеціальні заглушки або стопори зроблять безпечнішим користування меблями/дверима.

«Еру повзання» малюк проводить в основному на підлозі. Виходячи з цього, формуйте вимоги до підлогового покриття. Більш комфортно дитина буде себе почувати на м'якому килимку або ковроліні. Однак якщо в сім'ї є схильність до респіраторних захворювань, алергій – «пилозбірників» у вигляді килимів і великих м'яких іграшок краще уникати.

Фахівці радять звернути увагу на пробкові варіанти підлогового покриття – цей натуральний матеріал вологостійкий, помірно пружинить і тримає тепло.

В сім'ї з маленькими дітьми прибирання проводиться як мінімум в два рази частіше. Спростіть собі життя, використовуючи при облаштуванні дитячої матеріали, які швидко і легко очищаються – якісне підлогове покриття, шпалери, що миються, шафи і комоди з гладкою поверхнею. Чим менше буде предметів в кімнаті, тим веселіше і простіше буде проходити прибирання.

Що взагалі необхідно поставити в кімнаті для новонародженого? На перших порах вам буде достатньо ліжечка, місткого комода і пеленальний столик. Згодом додадуться: шафа для одягу/іграшок, комплект стіл+стілець. Для батьків буде достатньо зручного диванчика або пари крісел.

Як вибрати меблі для новонароджених

  1. Сьогодні дитячі меблі виготовляються з закругленими краями, а з'єднувальні елементи максимально втоплені в каркас або приховані спеціальними заглушками. Якщо ж ви плануєте використовувати старе ліжко або столик – подбайте самостійно про те, щоб фурнітура була в належному стані, а у меблів не було гострих виступів.
  2. Скористайтеся спеціальними бамперами для дитячого ліжечка – тонкі м'які подушки допомагають уникнути випадкових травм.
  3. Педіатри рекомендують жорсткі матраци – вони більш безпечні для немовлят, крім того, сприяють правильному формуванню хребта.
  4. Меблі для дитячої – не той випадок, коли потрібно економити. Віддавайте перевагу натуральним матеріалам, перевіреним виробникам.
  5. Гарні меблі коштують недешево. Можливо, вам варто звернути увагу на моделі-трансформери, які передбачають додатковий варіант використання зі зростанням дитини. Наприклад, найбільш відома модель – стільчик для годування, який перетворюється на невеликий столик для дошкільника.
  6. Молоді сім'ї рідко замислюються відразу про другу дитину. Однак, якщо ви не плануєте зупинятися на одному спадкоємцю – купуйте меблі нейтральних кольорів, унісекс. Так вони зможуть послужити ще раз, навіть якщо друга дитина буде протилежної статі.

В інтернет-магазині МатраСон ви зможете придбати дитячі меблі – як для новонароджених, так і більш старших дітей. Ми допоможемо вам підібрати красиві і якісні меблі, які обов'язково сподобаються вашій дитині.

Повернутися до списку статей