Як очистити матрац від сечі?
Різкий неприємний запах — одна з найчастіших причин, чому спальне місце перестає бути комфортним. Посилює проблему неправильна чистка, коли розмочена пляма проникає глибше в наповнювачі матраца і «вростає» в чохол. Особливо часто користувачі скаржаться на запах сечі від матраца — з цією проблемою знайомі сім’ї, де є маленька дитина, хворі люди, домашні тварини. Для видалення таких плям і смороду існує спеціальний метод.
Плями від сечі: позбавляємося відразу
Для початку необхідно розібратися з тим, наскільки велика пляма, як глибоко проникла і як давно.
Найпростіше впоратися зі свіжим забрудненням. У цьому випадку постільну білизну і знімний чохол матраца відразу слід випрати. Якщо ж чохол зняти важко — доведеться проводити поверхневу чистку прямо на ньому. Необхідно якомога швидше видалити вологу з оббивки і наповнювача — паперовими рушниками, серветками, туалетним папером. Постарайтеся обмежитися м’якими доторками, не натискайте сильно на пляму, інакше волога швидше проникне вглиб.
Нейтралізувати запах і колір забруднення найкраще плямовивідниками — над їхнім збалансованим складом і безпекою вже попрацювали професіонали. Зазвичай це м’які пінисті або гелеві засоби, які легко наносяться, швидко працюють, не пошкоджуючи делікатні матеріали і безпроблемно видаляються після висихання.
Але якщо у вас під рукою немає підходящих засобів, можна скористатися одним з народних способів:
- нанесіть на пляму суміш йодованої солі і лимонного соку (1:1), через годину-дві видаліть вологою губкою;
- змішайте 1 ч.л. води, 1 ч.л. миючого засобу, 1 ч.л. 9%-ного оцту, 2 ст.л. харчової соди, обробіть пляму. Через півгодини засипте вологу содою і залиште до повного висихання. Потім очистіть матрац пилососом;
- можна обробити свіжу пляму за допомогою серветок і спиртового розчину, розпорошуючи його по поверхні матраца.
Як видалити стару пляму від сечі?
Застарілі плями, які «в’їлися» в матрац, видалити в домашніх умовах практично неможливо, особливо якщо чохол незнімний. Чим складніший випадок, тим агресивніший засіб доведеться використовувати і тим більше шансів, що постраждає не тільки забруднення, але і сам матрац.
Тому, якщо легкі поверхневі обробки не приносять результату — краще звернутися до професіоналів, в хімчистку. Тут невелику кількість вузькопрофільних засобів розпилюють по матрацу під тиском, завдяки чому вони проникають всередину і краще очищають виріб, нейтралізують різкий запах. При цьому вам варто зазначити перелік наповнювачів у матраці, щоб фахівцям було простіше підібрати правильний, екологічно безпечний засіб. Знайти потрібні дані можна в техпаспорті виробу або в описі товарів — наприклад, в інтернет-магазині Матрасон.
Виняток — тонкі дитячі одношарові аксесуари зі щільних волокнистих матеріалів (найчастіше це кокосова койра). Такі вироби можна промити вдома за допомогою рідких миючих засобів і душу, а потім висушити на відкритому повітрі — наприклад, на балконі. Процедуру краще проводити в спекотні дні, щоб не встигла утворитися цвіль. Обов’язково перевірте перед використанням, чи добре висох матрац.
Що не варто робити при чищенні матраца
- «заливати» пляму миючими засобами, активно натискати й затирати (волога проникне ще глибше і може стати причиною появи грибка в натуральних матеріалах, іржі в пружинному блоці);
- використовувати агресивні суміші (наприклад, з хлоркою) або застосовувати неперевірені методи за порадами, знайденими на форумах;
- кип’ятити чохол, якщо це не передбачено виробником (термоудар призведе до усадки, і футляр не налізатиме на серцевину матраца).
Профілактика забруднень матраца від сечі
Сучасні виробники придумали безліч корисних аксесуарів, які спрощують підтримання порядку і догляд за хворим — наприклад, протипролежневі матраци, чохли з антибактеріальним покриттям і т.д. Найбільш простим і зручним захистом матраца від «мокрих» забруднень є непромокальний наматрацник, який складається з непроникної мембрани і тканинного верхнього шару. Натуральна тканина, на відміну від медичної клейонки, тепліша, приємна на дотик і абсорбує потові випари, сприяючи комфорту постелі.
Більшість таких виробів закривають матрац зверху і з боків (натяжні), проте є і повноцінні чохли, що забезпечують всебічний захист. Вибираючи наматрацник і постільну білизну, зверніть увагу на умови прання. Ідеальний варіант, якщо допустимо хоча б час від часу запускати очистку на високих температурах.