Як вибрати непромокаючий наматрацник?
Якісні зносостійкі моделі сучасних матраців відрізняються також відчутною ціною, тому багато користувачів докладають максимум зусиль, щоб захистити ліжко від випадкових плям і забруднень. Найбільш надійною перешкодою пролитої рідини стане водонепроникний наматрацник.
Особливості та переваги наматрацника
Це тонкий і легкий прошарок, який часто закриває ліжко тільки зверху і кріпиться спеціальними кутовими гумками. Однак, існують також моделі, які забезпечують бічний захист, або навіть повністю обертають матрац, виконуючи функцію підматрацника.
Такий аксесуар займає мало місця, але якісно захищає ліжко від бруду, пилу, комах. Завдяки спеціальній структурі, наматрацник також «дихає», сприяючи вентілюванню ліжка.
Окремо стоять вологонепроникні моделі, які незамінні, якщо в будинку є:
- маленькі діти;
- люди з рясним потовиділенням;
- хворі – лежачі, або з проблемами сечовипускання;
- тварини, допущені в ліжко;
- люди, які люблять їсти в ліжку.
Також вологонепроникні наматрацники знадобляться в готелях, розташованих поруч з морем, річкою, великим басейном.
Якщо невеликі плями на поверхні можна видалити за допомогою стандартної чистки, то потрапляння рідини зачіпає більшість внутрішніх шарів наповнювача, які не тільки насичуються стійким запахом, але і можуть почати гнити, якщо мова йде про органічні компоненти.
Звідки береться волога в ліжку?
Найпоширеніша відповідь на це питання – мимовільне сечовипускання у дітей або хворих. Однак насправді постільні аксесуари насичуються вологою найчастіше через потовиділення. Протягом сну – як спекотним літом, так і взимку під ковдрою – людина виробляє чималий відсоток вологи, яка абсорбується, в тому числі, матрацом.
І якщо подушку, ковдру і постільний комплект можна випрати або просушити, то матрац з року в рік продовжує вбирати піт, створюючи сприятливу атмосферу для розмноження мікробів і бактерій. У користувачів з рясним потовиділенням ліжко теж швидко набуває стійкого неприємного запаху. Тому вологонепроникний наматрацник рекомендований насправді практично всім.
Як вибрати непромокаючий наматрацник
Саме тут найбільш актуальна модель-чохол, яка закриває матрац з усіх боків, усуваючи можливість випадкового попадання рідини всередину. При цьому варто строго враховувати відповідність габаритів матраца (в тому числі, висоту) і наматрацника.
При виборі аксесуара необхідно також звернути увагу на:
- наявність і якість захисної мембрани;
- тактильну привабливість верхнього шару;
- антибактеріальні властивості;
- гіпоалергенність матеріалу;
- особливості прання;
- наявність осередків, які забезпечать вентилювання ліжку.
Щільна непромокаюча клейонка, яку раніше було прийнято стелити під простирадло, є перешкодою не тільки для вологи, але і для повітряних потоків, в результаті чого забезпечується запрівання. Це також подвоює можливість виникнення пролежнів у лежачих хворих. Дорогий багатошаровий матрац з різноманітними наповнювачами з таким доповненням втрачає майже весь свій сенс.
Інша справа – наматрацник, який має спеціальні аератори, завдяки чому ліжко «дихає», добре вентилюється і забезпечує комфортний сон навіть у спеку.
Догляд за чохлом на матрац
Оскільки наматрацники створені спеціально для того, щоб приймати «грязьовий» удар на себе – виробники передбачили можливість регулярного прання в домашніх умовах. Вибір режиму безпосередньо залежить від типу використовуваного матеріалу – а це можуть бути як повністюма синтетичні тканини, так і комбіновані варіанти з натуральними добавками. Вологонепроникний наматрацник зазвичай тонкий, його можна прати при високих температурах, він швидко сохне і простий в кріпленні.
Для зручності використання краще купувати також запасну модель на зміну – в інтернет-магазині Matrason ви зможете вибрати стандартні наматрацники для дорослих і дітей, або замовити свій варіант розміру.