Який матрац вибрати новонародженому
В перший рік життя дитина більшу частину часу проводить в ліжечку – спить, грає, і навіть робить перші кроки уздовж бортика. Якість матраца, його зносостійкість і рівень жорсткості забезпечують належний комфорт немовляти, або навпаки – погіршують процес формування хребта. М'яке ліжечко або тверде ложе – що виберуть люблячі і грамотні батьки? Відповідь не така проста.
М'який чи жорсткий матрац?
Постіль асоціюється у нас з затишком, теплом і м'якістю. Однак те, що підходить дорослому, не підійде дитині. І, в першу чергу, мова йде про твердість дитячого матраца. Педіатри одноголосно рекомендують використовувати саме жорсткі моделі, які дуже слабо пружинять під вагою малюка. Така рівна поверхня забезпечує якісну підтримку хребту без втручання в процес його формування, а ось сон на м'якому ліжку призводить до того, що м'які дитячі кісточки викривляються, порушується постава, що в свою чергу тягне за собою цілий ряд захворювань.
Пишні перинки, м'які поролонові матрасики, подушки небезпечні ще й тим, що можуть перекрити доступ кисню – якщо дитина перевернеться уві сні обличчям вниз. Тому більшість виробників дитячих аксесуарів для сну пропонують жорсткі матраци зі зносостійким, добре вентильованим наповнювачем.
Наповнювач для дитячого матраца
Аксесуари для новонароджених відрізняються простотою, тут не потрібні багатошарові моделі, доповнені пружинним блоком. Абсолютна більшість моделей – тонкі безпружинні. Наповнювач повинен відповідати кільком розумним вимогам:
- здатність добре пропускати вологу і повітря;
- гіпоалергенність;
- стійкість до утворення цвілі;
- антистатичність (не притягує пил);
- зносостійкість.
Як філлер лідирує кокосова койра. Цей матеріал є натуральним, недорогим, відрізняється хорошим терміном служби. Вразливе місце – наявність хімдобавок для фіксації волокон. Низькопробні клейові моделі мають різкий неприємний запах, сон на такому ліжку не можна назвати здоровим. Перевірте якість матраца можна особисто, знявши чохол, або ж довіритися авторитетному продавцеві, який працює із сертифікованими виробниками – як, наприклад, інтернет-магазин Matrason.
Досить популярними є також натуральний латекс, жорсткий пінополіуретан, суперпіна. Нейтральні штучні матеріали особливо хороші, якщо в сім'ї є алергіки.
Зверніть увагу – чохол матраца повинен бути знімним, зручним для зняття (бажано, щоб змійка розміщувалася максимально по периметру вироба, а не тільки в торці). Безпосередньо тканину чохла вибирають натуральну, краще з бавовни.
Як підібрати розмір дитячого матраца?
Габарити оптимальної моделі повинні відповідати внутрішньому периметру дитячого ліжечка (але не старого матраца, який міг уже деформуватися!). Якщо матрац втискується насилу, згинається дугою або навпаки – бовтається по днищу ліжечка – значить, аксесуар підібраний невірно.
Виробники намагаються дотримуватися стандартної розмірної сітки (найпоширеніший варіант – 60*120 см). Однак трапляються і незвичайні моделі, для яких доведеться виготовляти постільні аксесуари на замовлення. Тому перед покупкою необхідно обов'язково зняти заміри ліжка.
Жорстке ліжко актуальне до 3-4-х років, потім дитині можна придбати матрац середньої твердості – а заодно і змінити ліжечко, купивши відразу на виріст підліткову модель.
Захист для дитячого матраца
Навіть у досвідчених батьків трапляються казуси, коли дитина мочить ліжко. Матрац сушать, місцями поверхнево замивають з милом, проте запах все одно залишається. Уберегти ліжко в чистоті допоможе якісний наматрацник, який допустимо прати у звичайній машинці навіть при високих температурах.
Наматрацник актуальний як для нових, так і б/у матраців – у другому випадку він забезпечує додаткову гігієну. Однак, варто пам'ятати, що наповнювач дитячих постільних аксесуарів, особливо натуральний, з часом зношується, продавлюється, кришиться. Тому для улюбленого малюка краще купити новий матрац, який забезпечить дитині здоровий і комфортний сон.