Київ Глибочицька,29
Кошик
Улюблені
Каталог товарів

Ліжко-подіум своїми руками

В наш час кімната, призначена для сну, повинна бути не тільки затишною і красивою, але і ергономічною. Ліжко-подіум – відмінне і стильне рішення для всіх цих завдань.

На нашому сайті ви знайдете величезний вибір різних ліжок подіумного типу. Однак, якщо ви давно мріяли створити ексклюзивні меблі, експерти Matrason поділяться з вами докладною інструкцією, що допоможе виготовити ліжко-подіум своїми руками.

Крок 1. Матеріали, які знадобляться

Кількість витратних матеріалів безпосередньо залежить від габаритів, функціональності і дизайну виробу. Найбільш проста модель може включати один лист ДСП, що встановлюється на ніжки. Це і є основа, поверх якої розміщується матрац. Ми пропонуємо зібрати більш функціональне ліжко з парою висувних шухляд, куди зможете скласти білизну та інші речі.

Для виготовлення ліжка в домашніх умовах, необхідно придбати:

  1. Дошки різної товщини.
  2. Листи ДСП.
  3. Фанеру.
  4. Бруси різного перетину.
  5. Фурнітуру.
  6. Кріплення.
  7. Коліщатка для висувних шухляд.

Для зовнішньої обробки вам знадобляться:

  1. Шпаклівка по дереву.
  2. Морилка.
  3. Поліуретановий лак.

Для розпилу і різання листів ДСП, брусів і дерева можете використовувати електролобзик. Але куди простіше і ефективніше виконати креслення за допомогою спеціальної програми, і замовити розпил у професіоналів, у яких є спеціальне обладнання.

Крок 2. Як зробити основу для ліжка

Щоб впоратися з цим завданням, чітко дотримуйтесь схеми складання.

Тут ви можете бачити точні розміри всіх деталей, однак можна (і потрібно) їх скоригувати з урахуванням:

  • розмірів вибранного вами матраца;
  • висоти і ширини ліжка;
  • кількості шухляд, та інших індивідуальних потреб.

Основою для ліжка служать три блоки, що збираються за допомогою штифтів. Для більшої зносостійкості і надійності конструкції, з'єднання елементів рекомендуємо промазати клеєм.

Крок 3. Збираємо опорний каркас

Насамперед, з внутрішньої сторони бічного блоку закріпіть несучі бруси. Тут вам знадобляться клей і шурупи. Те ж саме виконайте з внутрішньої сторони блоку спинки, а потім - узголів'я.

Після цього встановіть опорні бруси, що візьмуть на себе основне навантаження. Три бруска повинні розташовуватися ближче до спинки, стільки ж – біля узголів'я (1 в центрі, 2 по краях).

На цьому ж етапі з боку шухляд прикручуються спеціальні опори Т-подібної форми, необхідні для підтримки передніх перекладин.

Крок 4. Як зібрати шухляди

На стінках короба потрібно вирізати поглиблення, в які ви вставите днище, заздалегідь вирізане з листа фанери. Висота, на якій вони будуть зроблені, залежить від діаметра коліщаток. Не забудьте зберегти невелику відстань між шухлядами і підлогою, щоб при експлуатації не пошкодити ламінат.

Зовні до бічних стінок шухляд прикрутіть полози, що будуть плавно і практично безшумно ковзати по напрямних. Фронтальні панелі кріпляться в самому кінці роботи, коли шухляди вже знаходяться в призначених для них відсіках.

Крок 5. Загальна збірка і декоративне оформлення

Щоб з'єднати блоки, зв'яжіть їх через опорні бруски, стягніть шурупами. Для максимально міцного з'єднання конструкції, в суміжних стінках блоків необхідно за допомогою дрилі просвердлити по 2 отвори для болтів, і зафіксувати їх гайками.

Спереду поперечини є опора у вигляді двох коротеньких брусків, що кріпляться до центрального блоку. По краях — 2 Т-подібних упори, що закріплені на узголів'ї і спинці. На ці поперечини потрібно встановити декоративну панель. Після – закріпіть центральну поперечну планку в призначених для неї вирізах. Тепер можна встановити верхню окантовку, узголів'я і спинку.

Фінальний етап – обробка зовнішньої поверхні. Щоб приховати незначні вади дерева, на нього слід нанести тонкий шар шпаклівки і відшліфувати. Якщо хочете надати дерев'яним деталям красивий відтінок, нанесіть на них морилку, дайте висохнути, і покрийте декількома шарами лаку. Ваше ліжко-подіум повністю готове!

Повернутися до списку статей