Київ Глибочицька,29
Кошик
Улюблені
Каталог товарів

Ліжка з ДСП і МДФ: переваги і недоліки

Ліжка з ДСП і МДФ: переваги і недоліки. Часто виникає питання з якого ж матеріалу вибрати ліжко? Варіантів дуже багато - натуральне дерево, металоконструкція, фанера, шпон, ДСП, ДВП, МДФ або синтез різних матеріалів.

Розглянемо переваги і недоліки ліжок з ДСП і МДФ.

Найнижча ціна у меблів, виготовлених з ДСП, меблі з МДФ дорожчі, але цілком доступні для середньостатистичного покупця, найдорожчі меблі - з натурального дерева.

Виробництво ДСП почалося ще в середині минулого століття в США. Згодом деревостружкові плити завоювали ринки всього світу. Меблі з ДСП, вироблені ще в СРСР, нерідко служать донині. Це говорить про те, що меблі з ДСП зовсім не такі погані, як багато хто думає.

Чим же є деревостружкові плити?

І ДСП, і МДФ - це деревні матеріали, виготовлені зі стружки і тирси дерева, з'єднаних за допомогою різних спеціальних технологій. Для отримання щільних і міцних плит при їх виготовленні додаються різні хімічні добавки, що зв'язують деревні відходи між собою. У виробництві ДСП до останнього часу застосовувалися клей і формальдегідні смоли. Сьогодні освоєно виробництво ДСП з додаванням лігніну (природна речовина, яку містить деревина) замість досить шкідливих формальдегідів. Однак така технологія дорожча і багато виробників все ще використовують клей і різні смоли.

Які переваги є у меблів з ДСП?

Досить великий термін експлуатації. ДСП не схильне до розшарування і не розсихається. Завдяки різним синтетичним добавкам в ДСП не заводяться жучки, плити не пліснявіють. Якісні ліжка з ДСП здатні прослужити набагато більше 10 років.

Міцність. Деревостружкові плити - досить міцний і зносостійкий матеріал, мало схильний до різних механічних пошкоджень. Його досить важко подряпати, і подряпини помітні набагато менше, ніж на хвойній деревині, і дуже складно зламати.
Вологостійкість. Цю характеристику легко перевірити, опустивши ДСП в воду на добу, а потім заміряти розміри деформації. Після доби у воді плита деформується не більше ніж на третину. У приміщенні з вологістю 40-50% деформація буде зовсім не помітна.
ДСП практично не реагує на перепади температури. При різкій зміні спеки на холод, на відміну від натуральної деревини, ДСП не потріскається і не здується. З усіх матеріалів, використовуваних для виробництва меблів, так на перепади температури реагує хіба що метал.
Дуже важливою перевагою меблів з ДСП є доступна ціна. Меблі з ДСП виробляються в короткі терміни і серійно, що робить їх досить дешевими.
Згідно зі стандартами, ДСП повинна мати абсолютно гладку поверхню без скалок і тріщин. Тому поверхня меблів з ДСП рівна і дуже приємна на дотик.

Що можна віднести до недоліків меблів з ДСП?

Основний і головний недолік - це наявність шкідливих для здоров'я формальдегідних смол. Під дією тепла і вологості такі плити виділяють формальдегід, негативно впливає на дихальну, зорову і нервову системи, і на весь організм в цілому. Існує ДСТУ, що визначає максимальний відсоток вмісту таких смол в плиті. ДСП діляться на кілька класів за вмістом формальдегідних смол:
ДСП Е1 - до 10 мг вільного формальдегіду на 100 г сухої ДСП;
ДСП Е2 - від 10 до 30 мг вільного формальдегіду на 100 г сухої ДСП. У Європі використання цих класів заборонено. Допускається використання ДСП класу "Супер Е" для виробництва меблів. В Україні офіційно дозволений клас Е1, але деякі недобросовісні виробники меблів використовують у виготовленні меблів і небезпечний клас Е2.
Місця кріплення в меблів з ДСП не надійні, з часом втрачають свою форму і розширюються. Чим частіше ви виймаєте кріплення (гвинти, шурупи, саморізи), тим швидше деформується місце кріплення і тим слабкіше він буде триматися.
Відсутність красивої текстури і занадто нецікавий зовнішній вигляд. Цей недолік можна віднести до досить суб'єктивних, так як багато хто знаходить в однорідності особливу красу.
Непогана заміна меблям з ДСП є меблі з МДФ (дрібно-дисперсійна фракція).
МДФ - це по суті плити з тирси, але виготовлені за новітніми технологіями. Для виробництва МДФ використовують дрібну деревну стружку, яку щільно спресовують під впливом високих температур і тиску. Така технологія дозволила виключити використання формальдегідних смол, так як при нагріванні виділяється лігнін, прекрасний природний скріплюючий матеріал. Таким чином МДФ є екологічно чистим, не шкідливим для здоров'я матеріалом для виробництва меблів. Маючи всі переваги ДСП, підвищену міцність, вологостійкість, завдяки своїй екологічності МДФ набагато краще ніж ДСП. Цей матеріал не виділяє шкідливі речовини і не викликає алергію, і тому допустимий для виробництва навіть дитячих меблів.
ДСП і МДФ, як правило, покривають шпоном або ламінують.
Ламінування - це покриття поверхні спеціальної плівкою, просоченою синтетичною смолою, яка захищає поверхню плити. Захисна плівка може бути просто тонована або пофарбована в різні кольори, починаючи від найсвітліших до чорного. Виробники меблів пропонують тонування ліжок під різні породи дерев. Дуже популярні природні тони під бук, горіх, дуб, але й більш екзотичний махагон і червоне дерево виглядають дуже добре. Ламінат можна відрізнити по глянцевому блиску і злегка неприродно яскравим відтінкам.
Більш елітний варіант - шпоновані меблі.
Шпон більше підходить любителям натурального класичного стилю. Шпон - це тонкий листовий матеріал з натурального дерева, одержуваний при лущенні або струганні цільної деревини. Шпон використовують для виробництва фанери або облицювання різних поверхонь. Для облицювання використовують як тонований, так і незабарвлений шпон, він може бути гладким або рельєфним. Велика перевага шпону в природних відтінках забарвлення, на відміну ненатурального ламінату. На жаль шпон вельми нестійкий до різних механічних пошкоджень і атмосферних впливів.
Часто виробники використовують ДСП, ДВП і фанеру в якості невидимих деталей меблів: задніх стінок тумб і шаф, днищ ліжок і диванів. Це робить меблі дешевшими. Фанера - легкий деревний матеріал вироблений шляхом склеювання декількох листів шпону між собою.
Таким чином видно, що основна перевага меблів з ДСП, ДВП і фанери є їх демократична ціна.
Меблі з МДФ дорожчі, але набагато міцніші, екологічно чисті і більш привабливі за зовнішнім виглядом.

Найбільш популярні конструкції ліжок. Як вибрати ліжко і на що звернути увагу.

1. Каркас-ліжко.

Демократичний за ціною варіант спального місця. Каркас як правило складається з металевої основи на ніжках і закріплених на основі гнутих ламелей. Узголів'я, узніжжя і боковин тут немає. Можуть бути одно- і двоспальні. Ніжки можна регулювати по висоті, виставляючи їх навіть на нерівній поверхні. Вільний простір між ламелями забезпечує матрацу хорошу вентиляцію. Стандартна ширина ламелей з бука 68 мм, товщина - 8 мм. Звичайна відстань між ламелями - 6,5 см, підходить для більшості моделей матраців. Існують два посилених види каркасів:
Ліжко-каркас Люкс з відстанню між ламелями 4,5 см;
Ліжко-каркас Екстра з відстанню між ламелями 2,5 см. Такий каркас рекомендований для матраців з незалежним пружинним блоком "Pocket Spring", так як діаметр пружин в ньому дорівнює 3 см.
Ці посилені каркаси рекомендовані для людей з вагою більше 100 кг для запобігання зайвого прогину.
Існують каркаси-вкладення без ніжок з ортопедичним ефектом. Їх поміщають в ліжку зі спеціальним кріпленням.
Виробники також пропонують ламелеві каркаси, різні за формою і конструкцією.
Дещо відрізняється від інших анатомічне каркас-ліжко. На такий каркас кріпиться подвійна кількість більш тонких спарених ламелей (12 пар шириною 3,8 см). Центральні ламелі тут мають регулятор жорсткості, дозволяючи підібрати оптимальний рівень жорсткості залежно від вашої ваги.

2. Ліжко з підйомним механізмом і коробом для білизни.

Одна з найбільш зручних моделей, особливо для невеликих приміщень. Конструкція ліжка з підйомним механізмом включає великий місткий короб для білизни, який заощадить масу корисного простору в кімнаті. Сам механізм оснащений газовими амортизаторами, які надають йому легкий плавний хід. Спеціальна петля на каркасі допомагає без проблем підняти його, відкриваючи доступ до короба з постільними речами. Підйомний механізм фіксує каркас в верхньому або нижньому положенні. Фізична сила для підйому до Аркаса практично не потрібно. Короб за бажанням замовника може бути розділений перегородками на кілька відділень.

3. Диван-ліжко.

В даний час існує багато конструкцій диванів-ліжок. Добре відомий усім ще з часів СРСР диван-ліжко "книжка" сьогодні серйозно відрізняється від своїх предків, тому що являє собою повноцінне спальне місце з ортопедичним матрацом. На такому дивані вас не буде турбувати місце згину, як в старих моделях, і сон ваш буде повністю комфортним.
Дуже популярні сьогодні моделі, що розкладаються вперед, за принципом розкладних крісел. Така модель з невеликого диванчика перетвориться в повноцінне двоспальне ліжко.
Дивани-ліжка дуже зручні, і підходять для людей, що цінують вільний, не захаращений меблями, простір.

4. Ліжка з шухлядами для білизни.

Дуже зручна модель, здатна заощадити багато корисної площі, завдяки містким шухлядам, де може зберігатися як постільна білизна, так і сезонні речі. Варіантів комплектації ліжка з шухлядами для білизни дуже багато. Це може бути одна велика шухляда для габаритних речей, або кілька маленьких, зручних у щоденному використанні. Шухляди можуть розташовуватися з одного або декількох боків ліжка, а також в узніжжі. Крім того, вони розрізняються за способом висунення: на колесах, на роликах або на телескопічних направляючих. Вибір залежить від смаків і потреб замовника.

5. Шафи-ліжка.

Поєднуючи в собі два предмета меблів - шафу і ліжко - така модель підійде до будь-якого інтер'єру, і відмінно розвантажить кімнату, зберігши масу вільного простору. Ця відмінна якість дуже корисна в малогабаритних приміщеннях і в дитячих. Адже для дітей так потрібно багато місця для активних ігор. Механізм шафи-ліжка дуже простий в експлуатації, використовувати його може навіть дитина. Шафа досить містка для розміщення в ній всього необхідного, а повноцінне ліжко подарує вам максимально комфортний відпочинок. Крім того, ця модель може заощадити ваш час, який ви витрачаєте на застиланні ліжка. Матрац з простирадлом і навіть з ковдрою при складанні фіксуються за допомогою спеціального ременя.

6. Дво-, трирівневі ліжка, двоповерхові дитячі, підліткові ліжка.

Такі ліжка багатофункціональні, зручні і незамінні в дитячих і підліткових кімнатах з невеликим метражем. Двоповерхові ліжка, де одне спальне місце знаходиться під іншим, дуже подобаються дітям: вони компактні і дозволяють заощадити багато місця для активних ігор, та й самі часто є своєрідним ігровим майданчиком.
Додаткове спальне місце може висуватися з-під головного. Таке ліжко, будучи двоповерховим, може містити три спальних місця. Висувне спальне місце на коліщатках легко і плавно висувається.
Сьогодні виробники пропонують масу варіантів конструкцій таких ліжок. Іноді вони можуть бути суміщені з шафами або письмовими столами. Дуже зручні сходи-комоди.
При виборі такого ліжка слід звернути увагу на сходи. Вони повинні бути міцними і надійними. У дерев'яних сходах сходинки не повинні бути занадто вузькими. Залізна драбинка повинна бути хромована. Все це убезпечить вашу дитину, та вбереже від травм під час підйому і спуску. На верхніх ярусах виробники пропонують встановлення додаткового захисного бортика для безпеки під час сну.

7. Ліжко-горище.

Для створення в невеликій кімнаті повноцінного спального місця, робочого куточка і місця для ігор або занять спортом іноді так не вистачає простору. Прекрасним вирішенням такої проблеми може стати ліжко-горище. Спальним місцем тут є саме горище. Внизу може бути розташований письмовий стіл, шафа, комод або спортивний куточок. Варіантів конструкцій безліч і кожен зможе підібрати той варіант, який потрібен. Ліжко-горище прекрасно вписується в інтер'єр, звільняє масу вільного простору і приносить естетичне задоволення.

8. Ліжка нестандартних форм і ліжка-іграшки

 Виробники меблів на сьогоднішній день пропонують різні моделі ліжок з нестандартними дизайнерськими рішеннями. Можна вибрати ліжка різних форм, наприклад - круглі. У дитячу прекрасно підійде ліжко у вигляді корабля або машинки. Варіантів безліч, і вам залишається тільки вибрати модель на свій смак і під вимоги стилю вашої кімнати.
Збираючись придбати ліжко, ви повинні визначитися, з якого матеріалу вона повинна бути виготовлена. Вибираючи ліжко, переконайтеся в міцності каркасу та інших деталей. Ліжко має бути максимально зручним для вас. Ліжка для дітей в ідеалі не повинні мати гострих кутів для запобігання можливого травматизму дитини. І, звичайно, ліжко повинне підходити під ваш інтер'єр і приносити вам естетичне задоволення. Бажаємо вам вдалих і вигідних покупок!
Повернутися до списку статей