Матрац в розрізі: як правильно вибрати наповнення?
Більшість користувачів при покупці матраца орієнтуються на розмір виробу і його жорсткість. Цієї інформації часто недостатньо для правильного вибору, в результаті аксесуар не приносить бажаного комфорту і навіть може спровокувати проблеми зі здоров’ям.
Про що розповість склад матраца?
Приділіть кілька хвилин вивченню складу матраца, завдяки чому ви дізнаєтеся важливі параметри, а саме:
- наявність матеріалів, на які є алергія у вас або у когось з вашої сім’ї;
- якість конструкції (чи є захисний прошарок поверх пружинного блоку, чи ущільнений край і т.д.);
- посилення периметра або кутів — якщо ви часто сидите на ліжку, то зазвичай першим починає псуватися край матраца;
- щільність пружинного блоку (тип укладання, кількість пружин, принцип їхньої роботи, максимальне навантаження);
- принцип з’єднання (безклею, Hot melt, клейовий).
Врахуйте вашу чутливість до запахів. Деякі користувачі погано переносять «тваринний» запах вологої вовни, йодистий аромат водоростей.
З чого складається ортопедичний матрац
У різних моделях використовуються різні «начинки», причому кожна складова в цих комбінаціях виконує своє завдання. Наприклад, поверх пружинного блоку укладають захисний прошарок щільного наповнювача — саме він прийме на себе основний тиск металевих елементів, оберігаючи інші від передчасного псування.
Для створення матраців виробники можуть використовувати такі елементи:
- плити наповнювачів різної висоти;
- пружинний блок;
- єврокаркас (пінополіуретанові блоки по периметру, що сприяють формостійкості виробу);
- металева рамка периметра (одна, дві, посилена, з ущільненими кутами і т.д.);
- чохол;
- аератори різного типу (повітроводи по периметру).
Крім того, деякі виробники намагаються просувати власні доробки, які входять в комплект — наприклад, знімний наматрацник.
Як виглядає матрац в розрізі
Пружинні матраци
Серцевина таких аксесуарів — блок з металевих пружин, доповнений плитами наповнювачів. Пружини з’єднані між собою щільно (Боннель) або досить податливо — так, щоб працювати майже поодинці (Pocket spring). Вони можуть бути укладені ділянками, створюючи зони різної щільності — згідно з анатомією людського тіла.
Крім стандартних двосторонніх моделей, пружинні можуть бути і односторонніми. Тут пружинний блок з одного боку прикритий тільки тонким прошарком наповнювача і чохлом — це так зване дно виробу. Такі аксесуари коштують дешевше, але і перевертати їх для рівномірного зносу не можна.
Безпружинні матраци
Такі моделі можуть складатися як з одного пишного моноблока, так і цілої комбінації наповнювачів — з перфорацією, зонуванням, масажними опуклостями і т.д. Цікавий склад безпружинних матраців для подружжя — такі аксесуари формують з двох половин, де кожне спальне місце має свій рівень жорсткості, анатомічні та ортопедичні властивості.
ТОП наповнювачів для ортопедичних матраців
Серед натуральних матеріалів лідирують кокосова койра, бавовна, шерсть — вони добре вентилюються, довго служать і при правильному розподілі допомагають забезпечити ефект зима-літо. Із синтетичних наповнювачів варто згадати сучасні різновиди пінополіуретану — ортопедичну піну, меморі-піну, спанбонд, синтепон.
Латекс створюють з натурального соку каучукового дерева. Однак для повноцінного спінювання і запікання необхідні штучні добавки — і вже від їхньої кількості залежить, чи буде готовий продукт вважатися натуральним матеріалом.
Вимоги, які висуваються до наповнювачів і до матраців в цілому:
- екологічність;
- гігієнічність;
- комфорт і анатомічні властивості;
- якість і тривалий термін служби;
- відповідність заявленим технічним характеристикам (жорсткість, вага, навантаження на 1 сп. місце і т.д.).
Як виглядає ортопедичний матрац з хорошим наповнювачем і скільки він може коштувати?
Візьмемо для прикладу модель Матролюкс Софія Нью. Виріб оснащений незалежним пружинним блоком Pocket spring, металевий блок закритий захисним прошарком. Периметр укріплений єврокаркасом, в двоспальних моделях додана металева рамка. Аксесуар має анатомічні та ортопедичні властивості, ефект зима-літо. Завдяки середньому рівню жорсткості підходить більшості користувачів. Вартість на 2021 рік — від 4061 грн.
Сон займає істотну частину доби, дарує нам необхідний відпочинок і відновлює сили. Проявіть увагу до умов свого спального місця, щоб цей відпочинок був дійсно повноцінним.