Меблі в стилі лофт: особливості і переваги
Останнім часом в оформленні інтер'єру особливо популярними стали різні прояви мінімалізму, коли обстановка складається з невеликої кількості предметів і всі вони максимально функціональні. Все частіше використовується примітивність і одобрюється шанс на «друге життя» для старих меблів. Одним з таких напрямків є лофт, який, не дивлячись на зовнішню невибагливість, відноситься до одного з найдорожчих сучасних стилів. Що потрібно знати, якщо ви вирішили обставити свій будинок або офіс в стилі loft?
Що таке лофт
Виникнення стилю лофт пов'язують з глобальною індустріалізацією, коли міста, немов дріжджове тісто, почали різко виходити з усталених кордонів. Високий попит на житло в передмісті змушував городян купувати не тільки затишні будиночки, а й освоювати частково навіть виробничі приміщення - фабрики і заводи також росли і масово «переїжджали» в більш дешеві райони.
Не маючи вільних коштів, споживачі лише трохи облагороджували інтер'єр, і в результаті виходило поєднання елементів затишного житла і занедбаних промислових конструкцій. Такий стиль і отримав назву loft - його ще називають мансардним або гаражним. Згодом лофт став дуже популярний і в більш респектабельних районах, його оцінили за незвичайність, простоту, а також певний вінтаж, адже одна з особливостей занедбаних приміщень - старі речі «з історією».
З огляду на вищесказане, цей стиль буде доречним для просторих приміщень без перегородок, з високими стелями і великими «заводськими» вікнами. Сьогодні «мансардні» варіанти інтер'єру використовують як при облаштуванні кафе, офісів, так і квартир або будинків. Якщо ви вже розібралися з «голими» цегляними, неоштукатуреними стінами, вам залишається правильно підібрати меблі.
Чи підійдуть ваші меблі стилю лофт?
Для початку варто зрозуміти, що «занедбаність" не передбачає відсутність комфорту, тому меблі обов'язково повинні бути зручними. Особливо дають перевагу м'яким меблям - великі дивани, пуфи, крісла - вони є своєрідною противагою холодним, а часом і явно обдертим стінам. Не завадить також текстиль, особливо у вітальні й спальні - килимки, пледи, подушки - з натуральних тканин і без ультрамодних принтів.
Що можна використовувати:
- меблі з досить різних гарнітурів (як за кольором, так і стилем, навіть легко поєднуються старі і сучасні варіанти);
- помітно грубо відремонтовані вироби - наприклад, стіл з різними за кольором ніжками, немов складений з викинутих частин;
- моделі з дерева, металу, скла, оформлені в непомітних, «вицвілих» тонах.
Перевага віддається візуально простим і непретензійним меблям, грубим і надійним. Краще, якщо це будуть моделі з високими ніжками, які візуально роблять приміщення менш заповненим. В якості декоративних доповнень можна взяти старовинні фото, мікромоделі ретроавтомобілів, а також вінтажну техніку.
Оскільки мова йде переважно про великі приміщення без перегородок, меблі часто служать також елементом зонування. Тому, крім дрібних предметів, вам можуть стати в нагоді також великий кутовий диван, високий стелаж, більше схожий на будівельні «лісу», габаритний стіл на кухню.
Категорично не можна використовувати:
- меблі комплектом, явно з одного гарнітура;
- химерні вироби складних форм з різьбленням і вигадливою фурнітурою;
- будь-які варіанти з пресованих плит, бажано також уникати пластика;
- багато яскравих, квітчастих елементів.
Лофт дає можливість обставити кімнату красиво і досить просто, не перевантажуючи інтер'єр. Якісні дерев'яні меблі прослужать багато років, а відновлені вироби зроблять обстановку дійсно унікальною. Однак незважаючи на всю свою зовнішню невибагливість, лофт вимагає добре обміркованого підходу - інакше, замість оригінального стилю ви отримаєте елементарне звалище старих і непотрібних речей.
Тому, за відсутності найнятого дизайнера, краще скористатися готовими інтер'єрними рішеннями з Інтернету, а основні меблі (ліжко, диван, шафа, комод) не починати знову із залишків, але придбати новий, надійний варіант з масиву дерева. Підібрати або замовити потрібну модель ви завжди зможете в інтернет-магазині МатраСон.