Київ Глибочицька,29
Кошик
Улюблені
Каталог товарів

Наматрацники: навіщо потрібні і які бувають

Найкращі запити з теми:

  1. Різновиди наматрацників
  2. Наповнювачі наматрацників
  3. Який наматрацник краще
  4. Як вибрати наматрацник
  5. Як доглядати за наматрацником?

Сучасні матраци допомагають робити наш сон здоровим, а відпочинок – дійсно комфортним. Багатошарові наповнювачі, хитромудрі пружинні конструкції, зносостійкі чохли – все це коштує недешево і вимагає особливого догляду. Захистити матрац або м'які меблі від плям або протікань – ось для чого потрібен наматрацник, який дозволить істотно знизити частоту та інтенсивність чисток, допоможе підтримувати чистоту спального місця.

Різновиди наматрацників

Вологонепроникні наматрацники

Існує кілька видів наматрацників - в залежності від щільності наповнювача або типу матеріалу вони виконують різні функції. Ось деякі з них:

  • звичайний наматрацник дозволяє скоротити кількість чисток матраца або м'яких меблів. Його можна легко випрати в пральній машинці і швидко висушити;
  • водонепроникні моделі вбережуть матрац від протікань – це ідеальний варіант, якщо ви шукаєте постіль для дитячого ліжка, турбуєтеся про зручність літніх людей або лежачих хворих;
  • сезонні вироби розроблені спеціально, щоб забезпечити вам комфорт під час сну, незалежно від кліматичних умов. Літні моделі з бавовни посилять відведення вологи і вентиляцію ліжка, а зимові з овечої вовни – додадуть затишку і тепла в холоднечу;
  • великий наматрацник здатний об'єднати два одинарних матраца в єдине ціле. Це особливо зручно, якщо подружжя використовує матраци з різними наповнювачами;
  • в залежності від наповнювача наматрацник здатний змінити рівень жорсткості основного виробу, дозволивши вам злегка підкоригувати умови для сну, не витрачаючись на покупку нового матраца.

Крім того, наматрацники бувають різних розмірів — одинарні, полуторні, двоспальні або дитячі варіанти. Багато виробників готові створити аксесуар під замовлення — нестандартної форми або габаритів.

Ну і, звичайно ж, велике значення мають наповнювачі. Виробники випускають товари з екологічно чистих матеріалів, серед яких можуть бути як натуральні, так і гіпоалергенні синтетичні варіанти.

Наповнювачі наматрацників

Захисні моделі виконані зі щільної тканини, стійкої до стирання, і тонкого прошарку матеріалу, який добре переносить численні прання. Зазвичай це бавовна, синтепон, м’які варіанти термофлексу.

Сезонні моделі наповнюють натуральними матеріалами — бавовною і овечою вовною. Зверніть увагу, що такі наматрацники можуть бути створені як для одного сезону, так і для двох (зима-літо). Односезонні варіанти найчастіше «зимові» — тут хутряний прошарок не ховається під чохол, а пришитий до тканинної основи з одного боку.

Коригувальні варіанти створені на основі м’яких або навпаки — жорстких плит, залежно від того, яке завдання виконує аксесуар. Тут використовуються кокосова койра, латекс, різні типи пінополіуретану, в тому числі меморі, і навіть терморегулювальний гель. Додатковими прошарками йдуть спанбонд, синтепон, напіввовняний ватин, бавовна і шерсть.

Вологозахисні наматрацники виготовлені з непромокаючої основи (плівка) і натуральної тканини, яка добре абсорбує.

Який наматрацник кращий

Ці тонкі прошарки не займають багато місця, але здатні істотно вплинути на якість вашого сну і гігієну спального місця. На відміну від знімного чохла матраца, їх набагато простіше знімати і одягати, вони не деформуються при пранні і легко заміняються.

Наматрацники допомагають продовжити термін служби основного матраца/м’яких меблевих блоків, приймаючи на себе основний грязьовий удар і механічні пошкодження. Таким чином ви уникнете або як мінімум серйозно відстрочите дорогу хімчистку і заміну оббивки.

Наматрацник круговий

Виробники готові запропонувати безліч різних варіантів, які відрізняються не тільки розміром, але і типом матеріалу або способом кріплення. Напевно, серед цього розмаїття знайдеться ідеальний наматрацник на ваш диван або ліжко. Головне — зважено підійти до вибору і визначити, яку функцію має виконувати потрібний вам аксесуар.

Як вибрати наматрацник

Приступаючи до вибору, визначте основні вимоги до виробу:

  • тип наповнювача, матеріал чохла;
  • вологонепроникність;
  • товщина виробу;
  • спосіб кріплення;
  • сезонність використання виробу;
  • здатність коригувати жорсткість матраца;
  • анатомічні властивості.

Можливо, не всі з цих критеріїв будуть для вас важливими – далеко не всім, наприклад, потрібен непромокаючий наматрацник. Визначайте функції, які знадобляться саме вам.

Існує два способи кріплення наматрацника – чохлом і на кутових гумках. Другий варіант більш популярний, оскільки простіший в побуті. Однак виріб, виконаний у вигляді чохла, також має свої переваги, оскільки дозволяє закривати від забруднень не тільки верхню частину матраца, але і бічну (кріплення на гумці по периметру) або навіть забезпечувати двосторонній захист (наматрацник на блискавці).

Наповнювач наматрацника може бути як цільним, так і багатошаровим, де у кожного шару свої корисні властивості і переваги. Детальніше про кожного з них ви зможете прочитати в описі товарів інтернет-магазину Matrason.

Варто відзначити, що матеріали – як штучні, так і натуральні (бамбук, кокос, вовна) проходять сучасну обробку, що робить їх більш зносостійкими і дозволяє зменшити алергенність компонентів. Антибактеріальні властивості ліжка також важливі – як для дорослих, так і дітей.

Що таке наматрацник, який дає можливість коригувати твердість матраца? Деякі вироби, незважаючи на невелику товщину, виготовлені з досить щільних матеріалів (кокосова койра, наприклад). У комбінації з іншими шарами наповнювача кокосові волокна дозволяють створити наматрацник, який збільшить ступінь жорсткості спального місця, що корисно для постави. Латекс же навпаки – перетворить жорсткий матрац в м'якший, якщо ви шукаєте додаткового комфорту.

Як доглядати за наматрацником?

З'явившись не так давно, наматрацники швидко стали одним з найпопулярніших товарів в категорії «постільне приладдя»; практичність цього аксесуара гідно оцінить будь-яка господиня. Спробуйте, і ви додати комфорту свого сну, використовуючи цю зручну новинку.

Нас часто питають про:

  1. Який наматрацник краще? Усе залежить від ваших очікувань і того, яку функцію має виконувати наматрацник. Складіть список вимог (врахуйте також термін служби і спосіб чистки) і відсійте непотрібні вам варіанти.
  2. Натуральний наматрацник: як вибрати? Орієнтуйтеся на щільність виробу, якість прошивки і обробки матеріалу. Наприклад, моделі з кокосової койри повинні були латексовані, а не просочені клеєм.
  3. Що краще — наматрацник або чохол? Чохол поставляється разом з матрацом. Це тканинний футляр, який може бути знімним, проте він не завжди розрахований на численні прання, крім того, його складно знімати і одягати, особливо у двоспальних матраців. Наматрацник також іноді називають чохлом, особливо якщо мова йде про бортові моделі. Він набагато простіший у використанні і догляді. Яка тканина наматрацника буде працювати довше — читайте в нашій статті.
  4. Що таке непромокальний наматрацник? Це модель з вологонепроникною основою і верхнім шаром з натуральної, щільної, гігроскопічної тканини. Кілька порад, як правильно вибрати непромокальний наматрацник.
  5. ТОП 5 наматрацників: Захисний наматрацник-чохол Волога стоп, Наматрацник Кокос, Наматрацник ViscoGel зима-літо, Наматрацник бавовняний, Наматрацник Сонель "Сицилія".
Повернутися до списку статей