Київ Глибочицька,29
Кошик
Улюблені
Каталог товарів

Перша дитяча подушка повинна бути ідеальною

Дитяча подушка, незважаючи на свою м'якість і безпеку, здатна істотно вплинути на здоров'я малюка, його поставу і сон.

Але як серед різномаїття сучасної продукції вибрати саме ту ідеальну модель, яка допоможе малюку розслабитися під час відпочинку і не зашкодить шийним хребцям?

Як вибрати дитячу подушку?

Придбати дитині найкраще бажають більшість молодих батьків. Проте в гонитві за яскравими і барвистими виробами не варто забувати головне призначення цього постільної аксесуара.

Основні критерії вибору дитячої подушки:

  • розмір;
  • форма;
  • матеріали – наповнювач і наволочка;
  • пружність і повітропроникність.

Розмір подушки (найчастіше, 40*60 см) безпосередньо пов'язаний з габаритами дитячого ліжечка – так постільне приладдя не буде сповзати і комкатись. Набагато складніше підібрати висоту виробу: тут обов'язково потрібно буде враховувати анатомічні особливості малюка. Не варто вибирати занадто пишні моделі, якими б м'якими і привабливими вони б вам не здавалися. Ідеальним варіантом стане подушка, висота якої буде дорівнювати половині ширини плеча дитини.

Дитяча подушка – яка краще форма для такої моделі? Виробники готові запропонувати найрізноманітніші  варіації, які прикрасять ліжечко і розважать малюка. Однак для сну, в першу чергу, рекомендують класичну квадратну або прямокутну форму.

Для найменших діток підійдуть довгі подушки-фіксатори, які утримають грудничка на боці, запобігаючи повертанню в небезпечне положення на спині. Похилі моделі піднімуть голову дитини без впливу на поставу і допоможуть уникнути небезпеки при відрижці.

Наповнювачі. Хорошим варіантом стануть моделі, виготовлені з натуральних матеріалів – бавовни, пуху, вовни або гречаного лушпиння. Крім м'якості і теплоти, органічні компоненти добре вентилюються і мають деякі лікувальні властивості. З мінусів – їх важче прати, сушити, і не всі матеріали через м'якість здатні правильно підтримувати голову дитини. Крім того, незважаючи на всі сучасні обробки та просочення, такі подушки не рекомендовані дітям, схильним до алергії.

Штучні наповнювачі цінуються за пружинистість, гіпоалергенність і практичність в догляді. Їх легко прати, сушити, та й ціна невисока. Синтепон м'який, комфорель більш стійкий до деформації, холлофайбер пружний і пишний.

Якщо вас цікавить ортопедична дитяча подушка – вибрати потрібно модель з легкого, але щільного матеріалу (пінополіуретан, поліестер, латекс), здатного підтримати голову в анатомічно правильному положенні. В ідеальному варіанті – варто також купити дитячий ортопедичний матрац.

Інтернет-магазин МатраСон готовий надати великий вибір постільних речей як дорослим, так і дітям.

Коли потрібно купувати першу подушку?

Більшість педіатрів сходяться на думці, що новонародженій дитині краще спати на рівній поверхні – це корисно для правильного формування шийних вигинів і зменшує ризик задухи. Тому вибір дитячої подушки варто відкласти як мінімум до тих пір, коли дитині виповниться рік і більше. Наполягати на цьому постільному аксесуарі не варто: якщо малюк уві сні «уникає» подушки, постійно сповзаючи з неї, або навіть викидаючи за межі ліжка – краще поки поспати на рівному.

Окремо варто сказати про повітропроникність виробу. Мова йде не тільки про гарну вентильованість, коли подушка швидко позбавляється від зайвої вологи, не допускаючи розвитку бактерій і грибків. Вагомий фактор – протиудушливість подушки, яка досягається завдяки спеціальним великим отворам.

Повернутися до списку статей