Київ Глибочицька,29
Кошик
Улюблені
Каталог товарів

Продавився матрац: які причини і що робити?

Найчастіше матраци виходять з ладу саме через вм'ятини. Причому з'явитися заглибини можуть і в дешевих, і в дорогих виробах вже через рік-два після початку експлуатації. Які поломки можна усунути вдома, а які варто довірити професіоналам? Що знадобиться для самостійного ремонту?

Чому продавлюється матрац

  • До початку ремонтних робіт необхідно розібратися з тим, як з'явилися продавлені ділянки. Найчастіше відчутні нерівності утворюються через такі причини:
  • занадто довгий строк служби матраца;
  • неправильна експлуатація (наприклад, перевищення допустимого навантаження, порушення температурного режиму, укладання на основу з дуже великими проміжками, зберігання в перекошеному положенні);
  • заводський брак.

З усього перерахованого вище гарантійним випадком є поява незникаючих вм'ятин, чия глибина перевищує 3 см. Зверніть увагу, що гарантійні терміни у різних виробників різні - зазвичай від 1,5 до 8 років (розширений варіант), залежно від моделі.

Пред’явивши гарантійний талон, паспорт виробу і чек на покупку, ви зможете віддати товар за рекламацією. Після проведеної експертизи, яка доведе заводський брак, матрац буде відремонтовано або замінено. Якщо ж матрац зіпсовано через неправильну експлуатацію або гарантійний термін завершився - за гарантією виріб не приймуть. У цьому випадку питанням ремонту доведеться займатися користувачеві.

Які поломки матраца можна усунути самостійно?

Ремонт матраца

Рекомендації залежать від того, якими ви володієте вміннями і які матеріали у вас є, а також, у чому причина заглибин. Купити наповнювачі, дріт, шпагат і навіть пінополіуретан - сьогодні не проблема, а ось деякі матеріали (наприклад, меморі-піну) невеликим відрізом не купиш. Тому до початку ремонту краще дізнатись вартість матеріалів, приблизний строк і складність робіт, а потім порівняти з цінами в майстерні. Можливо, професійний ремонт буде не набагато дорожчим.

Вм'ятини по периметру

Продавлений край утворюється, якщо ви часто сидите на матраці або ж виробник заощадив на наповненні. При розтині аксесуара виявляється, що пружинний блок занадто вузький або короткий, а пінополіуретанові блоки євроборту - занадто тонкі. У результаті між блоком і кромкою утворюється зазор, який під навантаженням перетворюється на яму. Тут необхідно розпороти матрац по периметру і замінити євроборт, використавши більш товсті бруски пінополіуретану, щоб заповнити порожнечу.

Ослаблені пружини Боннель

Доведеться повністю розкривати матрац. Якщо пружини просіли в одному місці - можна зміцнити їх за допомогою товстого дроту і плоскогубць, з'єднавши пружину із сусідніми елементами або направляючими. Якщо ж весь блок слабенький - необхідно застосувати шпагатну перев'язку, щоб вивести пружини на єдиний рівень і допомогти їм гідно справлятися з навантаженнями. Відеоінструктаж такого плетива можна знайти в Інтернеті.

Зіпсований наповнювач

Зазвичай першими з ладу виходять пінисті матеріали, особливо якщо між ними і пружинним блоком немає жорсткого захисного прошарку. Пінополіуретан також можна замінити самостійно, вирізавши прямокутник відповідної площі. Зверніть увагу, що висота нового і старого прошарку повинні співпадати, інакше вам доведеться замінювати ще й всю боковину чохла, щоб в нього помістилася пишна серцевина.

Якщо захисного прошарку немає або він також продавився - обов'язково вкладіть новий всередину матраца (наприклад, термовойлок). Такий настил особливо не впливає на висоту аксесуара, але виконує дуже важливу задачу, оберігаючи м'яку піну від пошкодження пружинними ребрами.

В якому випадку варто звернутися до майстра?

Ремонт чохла матраца

Займатися самостійним ремонтом можна, якщо поломка невелика, не вимагає особливого часу, умінь і матеріальних витрат. У всіх інших випадках - краще звернутися до професіоналів, які працюють зі спеціальними інструментами, мають свої запаси наповнювачів, знають плюси і мінуси матеріалів, вміють швидко і якісно усунути проблему. Так, навіть розпороти і зшити акуратно чохол по периметру внатяжку - потрібно вміти.

Деякі роботи і зовсім не рекомендовано проводити вдома. Наприклад, в незалежних пружинних блоках Pocket spring ями утворюються через рядний розрив пружин. Секції потрібно заново скріпити між собою, а також приклеїти блок до наступного шару наповнювача, щоб Pocket spring не зрушувався під час експлуатації. Незафіксований блок швидко утворює новий розрив, а «їзда» призведе до стирання футлярів пружин.

Як уникнути продавлювання

До покупки уважно вивчіть склад матраца, зверніть увагу, чи є захисний прошарок. На сайті інтернет-магазину Матрасон ви зможете вивчити технічні дані матраців самостійно або проконсультуватися у менеджерів, щоб дізнатися про склад аксесуара. Не порушуйте правила експлуатації - транспортуйте і використовуйте матрац на рівній твердій поверхні. Регулярно перевертайте двосторонні аксесуари для рівномірного зносу. Не сидіть, не ходіть, не стрибайте на матраці.

До речі, приховати незначні заглибини можна і без ремонту - використавши щільний наматрацник. Заодно ви зможете змінити м'якість постелі, якщо виберете коригувальну модель. Не терпіть незручності - ями на спальному місці призводять до порушення кровотоку, впливають на опорно-рухову систему і можуть стати причиною болів у різних ділянках тіла.

Повернутися до списку статей