Радіусні шафи купе: варіанти внутрішнього наповнення, плюси і мінуси
У гонитві за цікавим дизайном багато виробників забувають про те, що меблі повинні не тільки радувати око, але і бути зручними у використанні. Вишукані та складні форми часто непрактичні, коштують дорожче, крім того, додатково «з’їдають» житловий простір.
Чи так це, якщо мова йде про радіусні шафи? Які переваги дарує така модель і яких незручностей варто чекати?
Що таке радіусна шафа
Головна відмінність радіусних моделей — вигнута форма. Залежно від задумки дизайнера і особливостей інтер’єру, такі шафи бувають трьох типів:
- опуклі;
- увігнуті;
- хвилясті;
- круглі.
Дверцята повторюють складну форму меблів, підкреслюючи їхню незвичайність, і часто не мають яскравого декору, адже оригінальної конструкції досить, щоб шафа стала однією з найпомітніших елементів обстановки. Внутрішня частина фігурних меблів залишається практично незмінною — полиці і ніші мають зручний розмір, відрізняючись від стандартних лише трохи вигнутими краями.
Виготовляють радіусі меблі під замовлення — це можуть бути як кутові моделі, так і шафи, встановлені вздовж стіни. Особливим попитом користуються купе, які приваблюють своєю місткістю і простотою використання. Проектувальники спеціально розраховують форму шафи так, щоб зігнуті дверцята легко ковзали в сторону, відкриваючи повноцінний доступ до полиць і вішалок.
Вбудована чи корпусна?
Деякі виробники пропонують готові моделі радіусних шаф, які приваблюють незвичайним дизайном. Дуже часто такі вироби встановлюють в кутку або прохідних місцях, оскільки радіусні меблі відрізняються «безпечними», закругленими краями. Великий плюс також в тому, що корпусні варіанти є мобільними — їх легко можна буде переставити.
Однак якщо ви не плануєте частих перестановок і бажаєте по максимуму використовувати вільне місце — краще замовити вбудовану модель від підлоги до стелі. Причому внутрішнє планування ви також зможете вибрати самостійно, відповідно до майбутнього наповнення:
- ніші різного розміру, в тому числі укомплектовані штангами, плечиками і тримачами різного типу;
- полиці;
- висувні ящики;
- сітчасті підставки для взуття;
- кріплення для прасувальної дошки або дрібної техніки.
Антресолі можна доповнити кошиками або коробками підходящого розміру і стилю — так ви вбережете «архівні» речі від пилу й істотно спростите прибирання.
Матеріали для виготовлення радіусних шаф
Найчастіше виробники меблів використовують міцні і недорогі пресовані плити ДВП, ДСП, МДФ, скло. Варіанти з масиву дерева виглядають дуже розкішно, але з урахуванням складної радіусної форми їхня ціна виходить відчутно високою.
Фігурні моделі гарні самі по собі, часто використовуються вироби з дзеркалами різного розміру, проте і цей дизайн можна вдосконалити візерунками, матуванням, напиленням, фотодруком. Деякі виробники також застосовують декоративні вставки з металу, ротанга, шкіри, бамбука і т.д.
Яка радіусна модель — найбільш затребувана?
Усі вигнуті шафи завдяки незвичайній формі користуються попитом, однак одним з найбільш популярних варіантів є кутова модель. Така шафа стане в нагоді і у великому приміщенні, і в маленькій кімнаті, прикрасивши інтер’єр. Але головна вигода такої моделі — можливість використовувати малозатребуваний кутовий простір, в якому навряд чи розмістяться інші меблі.
Кутова радіусна модель вміщує більше речей, ніж два пенали, які займуть таке ж місце. А завдяки заокругленим краям, вона зручніша і безпечніша у використанні ніж стандартна кутова шафа. Найчастіше такі меблі встановлюють в передпокої або спальні.
Із загальних мінусів радіусних шаф купе варто відзначити високу ціну, а також недоліки, пов’язані з роликовим механізмом: шум при використанні, перекіс дверцят через нерівності підлоги, знос роликів. Крім того, купе не можна буде відкрити повністю, що незручно, якщо вам одночасно потрібні речі з різних відсіків.
Можна сказати, що переваг у радіусних шаф набагато більше, ніж недоліків. Тому сьогодні багато будинків, квартир і офісів прикрашені такими практичними та оригінальними меблями.