Вовняні ковдри: особливості вибору та догляду
Постільні приналежності з натуральних матеріалів вважаються найкращим вибором, якщо у вас немає алергії. Деякі з них — наприклад, вовняні — ще й мають оздоровчий ефект, а хто відмовиться від такого бонусу? Потрібно тільки підібрати правильну модель ковдри — щоб була зручною для вас як у використанні, так і в чищенні.
Кому підходять вовняні ковдри
Це оптимальний варіант для дорослих, підлітків, дітей, у котрих немає алергії на шерсть. Натуральний матеріал відмінно зігріває, всотує потові випари, добре вентилюється. Сухе лікувальне тепло — відмінний спосіб погріти хворі суглоби і проблемну спину. М’які, податливі покривала зручні у використанні і довго зберігають чистоту. А «колючі» вироби — забезпечують мікромасаж, сприяючи кровотоку. Недолік вовняних виробів — складний догляд.
Види вовняних ковдр
Асортимент сучасних ковдр дуже великий, і аксесуари відзрізняються за різними параметрами. При виборі моделі необхідно звертати увагу на тип вовни, спосіб виготовлення, наявність чохла.
Чия шерсть краща
Для виготовлення постільних аксесуарів використовують найм’якіші різновиди сировини. Так, наприклад, у овець вичісують ніжний і легкий підшерсток, а у верблюдів зістригають шерсть тільки у молодих тварин. Якщо технологія порушена — то і результат буде не дуже, тому при виборі ковдри необхідно орієнтуватися не тільки на тип вовни, а й авторитет виробника, відгуки інших покупців.
Верблюжа шерсть дорожча, ніж овеча, проте набагато легша за рахунок пустотілості волокон. Овеча шерсть дешевша, менше колеться, оскільки шерстинки часто закручуються в завитки (такі моделі найбільш популярні серед дитячих ковдр).
Конструкція виробу
Аксесуари можна розділити на два типи:
- відкриті моделі;
- закриті варіанти (з тканинним чохлом).
Чохол в даному випадку незнімний, шерсть прошивається разом з тканиною, тому випрати окремо його не вийде. Зверніть увагу на якість чохла — це має бути щільне натуральне полотно, яка добре вентилюється і не електризується. Перевірте, щоб шерстинки не проникали назовні — інакше такий аксесуар буде колотися.
За способом виготовлення вовняні ковдри бувають цільнотканими, стьобаними, хутряними. Останній варіант все ще залишається новинкою — це двостороння модель, у котрої вовняна основа доповнена з одного боку м’яким хутром.
Сезонність
Варіюючи тип вовни і щільність її укладання, виробники виготовляють літні, зимові, демісезонні варіанти. Маючи в побуті різні типи ковдр, ви зможете облаштувати комфортні умови для сну в різні пори року. Гарним доповненням стане подушка з натуральним наповнювачем.
Особливості прання вовняної ковдри
Насамперед необхідно дотримуватися рекомендацій виробника, тому краще зберегти етикетку виробу або переписати дані в блокнот. Деякі моделі можна прати в машинці (режим «Шерсть), інші взагалі заборонено мочити — допустима тільки хімчистка.
Більшість вовняних ковдр дозволено прати лише вручну в ледь теплій воді (до 30°С), використовуючи делікатні мийні засоби з ланоліном (це природний захист — тваринний віск, який з часом змивається, шерстинки стають більш сухими і ламкими). По можливості варто обмежитися делікатним замивання плям.
Занадто гаряча вода, активне тертя і віджимання приведуть до того, що шерсть зваляється в повсть.
Вовняні постільні аксесуари цінуються за відмінну гігроскопічність — вони швидко вбирають вологу і повільно сохнуть, забезпечуючи користувачеві «сухе тепло». Це означає, що такі вироби потрібно регулярно просушувати — бажано на відкритому повітрі в теплу суху погоду. Сушити вироби необхідно в розправленому вигляді, краще на горизонтальній поверхні, щоб уникнути деформацій. Прасувати заборонено, якщо потрібна дезінфекція — використовуйте обробку парою.
Як правильно зберігати вовняну ковдру?
Укладаючи добре просушену ковдру на зберігання, максимально захистіть її від пилу, упакувавши в щільний пакет. Покладіть всередину засоби від молі з приємним для вас ароматом. Завчасно дістаньте ковдру перед використанням, дайте можливість провітритися і розправитись.